OyunZula

Zula Kaç Gb

Zula, Türk yapımı olan bir savaş oyunudur. Bu oyunu dilerseniz arkadaşlarınız ile birlikte oynayabilir, dilerseniz hiç tanımadığınız ancak gerçek kişiler olan insanlarla da oynayabilirsiniz. Deneme amacıyla isterseniz bot (bilgisayar) ile oynayabilirsiniz. Oldukça güzel bir grafiğe sahip olan bu oyun, insanlara zevkli dakikalar, heyecanlı saatler geçirtmektir. Birçok genç kişi, bu oyun sayesinde arkadaşları ile yapılabilecek aktiviteler arasında en güzelini yaşamakta olup, oldukça güzel vakit geçirmektedir. Bu oyun çok kısa bir süre önce hayata geçmiş olup, oldukça yoğun ilgi görmeye de devam etmektedir. Sizlerde eğer bu oyunu oynamak istiyorsanız, öncelikli olarak bilmeniz gereken bir takım faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler arasında, oyunu oynayabilmek için bilgisayarınızın standart bir donanıma sahip olması gerekmektedir.

Özellikle ekran kartınızın çok düşük donanıma sahip olmaması gerekecektir. Çünkü oyunun grafikleri yüksektir. Bu sebepten dolayı oyundan tam verim alınabilmesi adına ekran kartınızın ve bilgisayarınızın donanımlarının biraz üst seviyede olması gerekecektir. Böylelikle oyundan tam anlamıyla zevk alabilecek ve herhangi bir kasma, görüntü kalitesizliği veya oyundan atma gibi problemler ile karşı karşıya gelmeyeceksiniz.

Zula’nın Amacı Nedir?

Zula, tıpkı bir Counter-Strike oyunu gibi bir savaş oyunudur. Bu oyunda 2 adet takım bulunmaktadır. İsteyen herhangi bir takıma girerek, diğer takıma karşı savaş açmakta ve o takımı yok etmeye çalışmaktadır. Oyunda yer alan silahlar, bombalar veya bıçak gibi etkenler, oldukça güzel bir şekilde dizayn edilmiş olup, insanlara oldukça gerçekçi bir şekilde sunulmaktadır. Böylece insanlar oynadığı oyundan büyük keyif duymakta ve oyunda saatlerini geçirmektedir.

Bu oyun bağımlılık yaratır mı? Diye soracak olanlarda muhakkak vardır. Onlar için şunu söylemeliyiz ki, oyun bir nebzede olsa bağımlılık yaratabilmektedir. Çünkü savaş oyunlarının geneli böyledir. İnsanlar üzerinde bir etki bırakabilmekte ve sürekli olarak insanların bu oyunu oynama isteği gelebilmektedir. Fakat oyun sanılanın aksine bir şekilde bağımlılık yaratmamaktadır. İstediğiniz zaman oyundan çıkabilir veya istemediğiniz zaman giremeyebilirsiniz. Yani Zula oyunu, başında 5-6 saatinizi geçirebileceğiniz bir oyun değildir. Oyun bir müddet sonra insanlara sıkıcı gelebilmekte ve oyunu terk edebilmektedir.

İşte bu konu neticesiyle, Zula pek fazla bağımlılık yaratmamaktadır. Gençler bu oyunu dilediği gibi oynayabilir ve bu oyun ile birlikte boş zamanlarını eğlenceli bir şekilde geçirebilirler.

Zula Kaç GB

Zula, gerek grafikleri sebebi ile, gerekse oyuncu büyüklüğü sebebi ile bilgisayarda ciddi bir yer kaplamaktadır. Oyunda ki tüm nesneleri gerçekçi boyutlara taşımış olan Zula yapımcıları, bunun sonucunda da oyunu ciddi bir boyutlara getirmiştir. Bu oyunu oynamak isteyen kişilerin bilgisayar hafızasında yaklaşık 2.5 GB kadar boş bir alan açması gerekecektir. Aksi takdirde oyunu yine indirebilmek mümkün olacaktır, fakat birçok problemle karşı karşıya gelerek, oyunu oynayamaz hale geleceksinizdir.

Oyunu tam anlamıyla rahat bir şekilde oynamak, oyunun tüm özelliklerinden en iyi şekilde yararlanabilmek için 2.5 GB’lik boş bir alanın yanı sıra, ekran kartınızın da sağlam derecede bir donanıma sahip olması gerekecektir. Ekran kartı, oyunun donmasına, kasmasına, görüntü ayarlarına kadar birçok alanı kapsamaktadır. Bu sebepten dolayı da oyunu oynamak için olmazsa olmazlardan birisi, sağlam bir ekran kartıdır.

Ekran kartlarını dilerseniz internetten, dilerseniz de direkt olarak bir Elektronik mağazalarından satın alabilir, bilgisayarınızın kasasına takabilirsiniz. Ancak tabi ki bu durum masaüstü bilgisayarlar için geçerli olmaktadır. Laptop’a sahip olan kişilerin de ya yüksek donanımlı bir bilgisayara sahip olması, yada bir oyun laptopuna ihtiyacı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Zula Kaç GB? - Usluer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı