OyunZula

Zula Açılmıyor Sorunu Çözümü

Zula, arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz bir savaş oyunudur. Bu savaş oyunu, arkadaşlar ile birlikte oynandığında çok daha zevkli, çok daha heyecan dolu, çok daha fazla oynanabilen bir oyundur. Arkadaşları ile vakit geçirmek isteyen kişiler, Zula oyununu bilgisayara indirerek bu oyunu arkadaşları ile oynayabilirler. Arkadaşınız ile birlikte zaman geçirebileceğiniz en iyi savaş oyunlarından birisi olan Zula, sizlere keyifli saatler yaşatacağından emin olabilirsiniz. Bu oyunu bilgisayarına indirip kurmak isteyen kişilerin bilmesi gereken bazı etkenlerde bulunmaktadır. Bu etkenlerin en başında şüphesiz kaliteli bir bilgisayara sahip olmanız gerektiğidir. Donanımları gayet yüksek bir bilgisayara sahip olmanız durumunda, Zula oyununu hiçbir sıkıntı yaşamadan oynayabilmeniz mümkündür.

Ancak eski tip ve donanımları düşük bir bilgisayara sahip olan kişiler, bu oyunu oynarken çeşitli sorunlar ile karşı karşıya gelebilirler. Bu sorunun en başında, oyunda kasma ve donmalardır. Daha sonrasında oyun oynandığı esnada zaman zaman kendiliğinden oyundan atılabilirsiniz. Bu durumlarda anlamalısınız ki, bilgisayarınız Zula oyununu oynamak için gerekli donanıma sahip değildir. Bu durumda yapacağınız iki şey bulunmaktadır. Bunlardan birincisi ya bu oyunu oynamak için bir internet cafeye gitmek, ya da sağlam bir bilgisayar satın almaktır. Sağlam bir bilgisayar satın alarak, internet cafeye para vermekten kurtulabilirsiniz. Ayrıca donanımları yüksek bir bilgisayar satın almanız durumunda, bu bilgisayarı yıllar boyunca kullanabilmeniz de mümkün bir hale gelecektir.

Zula Açılmıyor Sorunu Çözümü

Zula oyununun bilgisayarda açılmamasının sebebi birkaç sebepten dolayı kaynaklanabilmektedir. Bu sebepler arasında ilk madde, bilgisayarınızın yeterli donanıma sahip olmayışıdır. Ekran kartı düşük donanıma sahip, bilgisayar RAM’i düşük donanıma sahip olan kişiler, zaman zaman bu oyuna girmekte zorluklar yaşayabilmektedir. Öncelikli olarak yapmanız gereken işlemlerin başında, bilgisayarınızın hafıza durumu kontrol etmek olacaktır. Bilgisayar hafızası tamamen dolu ise, bu problemi yaşamanız oldukça normaldir. Fakat hafızanızda yeteri kadar boş alan olduğu halde bu problem yaşanıyorsa, yanlışlıkla Zula dosyasından bir parçanın silinmiş olması kuvvetli bir ihtimaldir. Bu konuda yapmanız gereken işlemlerin başında, Zula oyununu bilgisayardan tamamen kaldırmak ve yeniden kurmak olacaktır. Böylece bu sorun ortadan tamamen kalkacaktır.

Oyunu silip yeniden kurmasına rağmen bu sorun ile karşılaşan kişiler, bilgisayarda bir antivirüs programının olup olmadığını kontrol etmelidir. Bazı bilgisayarlarda kurulu olan anti-virüs programları, Zula oyunun açılmasını engellemektedir. Eğer bilgisayarınızda anti-virüs programı kurulu ise, bu programı kaldırarak tekrar denemeniz tavsiye edilmektedir.

Halen aynı problem devam ediyorsa, o zaman denemeniz gereken bazı adımlar daha bulunmaktadır. Bu adımların başında ise, oyunun kısayoluna sağ tıklayıp, uyumluluk sorununu giderme olacaktır. Eğer oyunun açılmasını engelleyen bir durum varsa, bu ekranda belirerek, sizden yeni durum için güncelleme isteyecektir. Buna onay verdikten sonra oyuna giriş yapabilirsiniz.

Her şeye rağmen oyuna girmeniz başarısız olduysa, o halde son vuruşu yapmaya hazırlıklı olun. Şimdi ki atacağınız adımdan sonra oyunu açamamanız durumunda, başka bir çözüm yolunun olmadığını hatırlatmak isteriz. Öncelikle bilgisayarınız arama kısmına ‘’Bu bilgisayar’’ yazmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan ekrandan ‘’Bu bilgisayar’’ kısmına sağ tıklayın. Ardından özellikler kısmına gelin. Daha sonrasında karşılaşan ekrandan ‘’gelişmiş sistem ayarları’’ kısmına tıklayın. Bu kısımda karşınıza 3 adet ayarlar kısmı gelecektir. Siz bu ekrandan ‘’performans ayarları’’ olanına tıklayacaksınız. Ardından karşınızda ‘’veri yürütme engellemesi’’ adı altında bir seçenek çıkacaktır. Ardından karşınıza 2 adet tik işareti koyabileceğiniz bir ekran gelecektir. En alttaki seçeneğe tik koyarak, uygula kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. zulaya tıklıyorum türkcel benim internet böyle bir html sayfası çıkıyor sonra iki tane internet explorer sayfası çıkıyor sayfa bulunamadı diyor zulanın internet sayfasınada giremiyorum yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı