Cilt Bakımı

Vectavir Uçuk Kremi Nedir, Uçuğu Kaç Günde Geçirir?

Sağlık teknolojisinde yakalanan gelişim ivmesi ile birlikte artık pek çok farklı sağlık sorunu  için kesin çözüm sağlanarak, vücut sağlının geri kazanılması ve korunabilmesi mümkün olabilmektedir. Bu çerçevede de toplum genelinde yüksek oranlarda görülebilen ve herkeste görülebilmesi riski bulunan uçuk rahatsızlığının tedavisi içinde kesin çözüm sağlayabilecek bir ilaç bulunuyor. Tıp literatüründe ‘Herpes Lebialis’ olarak tanımlanmakta olan uçuk tedavisi için günümüzde dünya genelinde son derece etkili olan Vectair uçuk kremi kullanılmaktadır. İçeriğinde yer alan temel bileşenleri ile vücutta meydana gelen uçuk problemlerinin çok kısa zaman dilimleri içerisinde onarılabilmesine yardımcı oluyor. İçeriğinde bulunan temel bileşenleri arasındaki en etkili etken maddesi ise ‘pensiklovir’ isimli maddedir.

Temel olarak uçuk virüsünün vücutta yayılım gerçekleştirmesine engel olurken, aynı zamanda da virüsün vücuttaki gelişim sürecinin önemli seviyede hafifletilmesine yardımcı olacak özel bir formül içermekte olan bu krem, vücutta enfeksiyona karşı etkin bir savaş verebilme imkanı sağlamaktadır. Uçuk rahatsızlıklarına ilişkin olarak dünya genelinde son derece yaygın şekilde tercih edilen Vectavir uçuk kremi 2 gramlık tüp şeklinde satılmaktadır.

Uçuk şikayetlerine yönelik olarak kullanılabilmekte olan Vectavir uçuk kremi kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar bulunuyor. Özellikle de uzman doktor tarafından tavsiye edilmediği takdirde kullanımından kaçınılması çok önemlidir. Uzman doktor kontrolünde kullanımının gerçekleştirilmesi uygun olan Vectavir uçuk kreminin içeriğinde yer alan alkol, glikol ve propilen setostearil alkol isimli maddeler dolayısı ile kullanımının son derece dikkatli şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Vectavir Uçuk Kremi Nasıl Kullanılır?

Vücutta ortaya çıkan uçuk rahatsızlığıan ilişkin olarak Vectavir uçuk kreminin kullanımı noktasında son derece dikkatli hareket edilmesi gerekir. Bu çerçevede de öncelikli olarak uçuk virüsünün son derece bulaşıcı niteliğe sahip olması nedeni ile kremin kullanımı sırasında mutlaka eldiven takmaya özen göstermeniz çok büyük bir önem taşımaktadır. Eğer eldiven kullanımının mümkün olmaması ya da tercih edilmemesi durumunda ise mutlaka kremin uygulanmasından önce ve sonra bol su ile ellerin iyice yıkanmasına dikkat edilmelidir.

Vectavir uçuk kremi kullanımı için parmak ucuna bir miktar krem alınır ve uçuk mevcut olan bölgeye tamamen yayılacak, şekilde sürülür. İnce bir tabaka halinde kremin sürülmesinin ardından çok yumuşak daire formunda masaj hareketleri ile iyice bölgede yedirilmesine gerekir. Uzman doktor tarafından hastanın durumuna özel olarka bir kullanım programının belirlenmemiş olması durumunda standart kullanım periyodunda Vectavir uçuk kremi kullanımı günde ortalama olarak 3 kez olacak şekilde toplamda 4 günlük bir süreçte uygulanmalıdır. Kremin kullanımı sırasında özellikle de kremin uçuk üzerinde tamamen örtme gerçekleştirmesine dikkat etmeniz ve kremin uçuk üzerinde iyice yayılmasına özen göstermeniz etkisini somut bir şekilde gösterebilmesi açısından çok önemlidir.

Vectavir Uçuk Kremi Ciltteki Etkileri

Uçuk kreminin ciltte meydana gelen uçuk enfeksiyonlarının yayılmasını önlediği belirlenmiştir. Enfeksiyonunun cilt genelinde ciddi tahribata neden olmasının önüne geçebilmeye yardımcı olan Vectavir uçuk kremi birkaç günlük uygulama sürecinin ardından etkin bir iyileşme etkisi oluşturmaktadır. Uçuk şikayetinde ortaya çıkan kuruluk problemine bağlı çatlama ve kanama şikayetlerinin meydana gelmesinin de önlenmesine yardımcı olur.

Ciltteki uçuk enfeksiyonunun Vectavir uçuk kremi kullanımı ile tamamen kurutulmasından sonra cilt üzerinde tahribata neden olmayacak şekilde ciltten tamamen ayrılması sağlanabilmektedir. Söz konusu vücuttaki uçuk enfeksiyonu olan bölgeyi nemli tutabilme niteliği sayesinde de gerilme gibi şikayetlerinde önlenmesini sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı