Bilgisayar Teknolojisi

Unlost X Alınır Mı ?

Unlox X bilgisayar, youtube, twitch gibi sosyal medya araçlarında bu ara oldukça popüler. Hakkında çok konuşuluyor olsa da, bir o kadar bilgi sıkıntısı çekiliyor. Bu sebeple Unlost X Nedir?, özellikleri nelerdir? Almak istesek değer mi? Unlost X Alınır mı? Gibi sorulara bir yanıt oluşturacak incele yayınlamak kaçınılmaz oldu.

Unlost X Bilsiyara Donanımı Nelerden Oluşuyor?

Bilgisayar toplamanın ana amacının aslında kullanım özelliklerinize göre bir donanım hazırlamak olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla toplanmış bir bilgisayarın donanım özelliklerinin iyi olup olmadığı kullanıcıdan kullanıcıya değişkenlik gösterecektir. Unolst X en güncel donanımlar ile hazırlanmış bir bilgisayar. Orta seviye kullanıcılar için ideal donanım özelliklerine sahip olduğu gibi, bu donanımların ulaşabildiği performanslar da aslında hayli iyi. AMD Ryzen 2200G 3,9 Ghz işlemciye sahip, DDR4 mimarisinde çift kanal 16 GB 3000 Mhz Ram var, Anakart olarak MSİ B350M kullanılmış. MSİ GTX 105ti ekran kartı tercih edilmiş. Yanı sıra 1 Tb HDD, 600 Wattlık Bronza güç kaynağı, işlemci için soğutucu ve özel tasarıma sahip bir kasa.

Unlost X Nasıl Bir Bilgisayar?

Unlost X Alınır mı? sorusu sıklıkla soruluyor ve bu donanımın bir araya getirilmesiyle orta seviyede bir kullanıcının hemen tüm taleplerini karşılayacak bir bilgisayar ortaya çıkmış olduğu söylenebilir. Bilgisayar toplamaktan tam olarak anlamayan, donanımların özelliklerini tam olarak bilmeyen, olabildiğince ucuz ve performansı yüksek bir bilgisayar toplamak isteyen kullanıcılar için biçilmiş kaftan bir toplama bilgisayar olmuş. Ancak donanımlarından biraz daha iyi performans bekleyen, zaman içerisinde çeşitli yükseltmeler yapmak isteyecek kullanıcılar için bazı eksi yönleri var.

Örneğin Ana kartın ram slotları 2 adet ve her ikisi de kullanılmış ve dolayısıyla ilerleyen aşamada ihtiyacınız olursa ram arttırmak bu ana kartla mümkün değil. Giriş seviyesi bir işlemci tercih edilmiş ve güncel oyunları oynamak için fazlasıyla yeterli olur. Benzer şekilde seçilen ekran kartı da iyi bir seçim olmakla birlikte, bu ekran kartı türü, aslında bu işlemci ve bu donanım için hayli fazla kaçmış. Bu ekran kartıyla iyi bir intel işlemci tercih edilmesi çok daha iyi bir seçim olurdu.

Tasarım uygulamaları ve benzer şekilde yüksek işlemci gücü isteyen uygulama ve programlar için yetersiz bir donanım olacaktır. Artı puan olarak işlemci için kullanılan soğutucu gösterilebilir. Güzel bir soğutucu seçilmiş ki, kullanıcı açısından bu ciddi bir performans artışı anlamına geliyor. Kasanın fiyatını düşük tutabilmek için olsa gerek, SSD ve mSATA mimarisi tercih edilmemiş, güç kaynağı ise 600 Watt ile, gelecekte ilave edilebilecek donanımlar da düşünülerek seçilmiş ve güzel bir seçim olmuş.

Tüm bu özelliklere bakarak fiyat performans açısından güzel bir bilgisayar toplanmış. Birçok giriş ve orta seviye kullanıcı için uygun fiyatlı ve yeter performanslı bir donanım olarak hazırlanmış. Ancak kullanım amacınıza göre kendi bilgisayarınızı kendiniz toplarsanız, belki biraz daha pahalıya mal edebilirsiniz ama size uygun bir performans ortaya çıkar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı