Telefon Güncelleme

Sony Xperia Z5 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Modern çağda teknoloji denilince ilk akla gelen şirketlerin başında her zaman Sony geliyor. Teknolojinin pek çok farklı kategorisinde kendisine yer edinmeyi başaran ve birbirinden kaliteli cihazları kullanıcının beğenisine sunan Sony tarafından geliştirilen akıllı cep telefonu modelleri de yüksek dayanıklılıkları ve kaliteli performansları ile akıllı cihaz kullanıcılarının beğenisini topluyor. Isınma ve donma sorunu olmadan, en yüksek kapasitedeki oyun ya da görüntülerin dahi rahatlıkla çalıştırılabilmesine yardımcı olacak bir teknolojik donanıma sahip olan Sony Xperia ailesi akıllı cep telefonları, dünyanın her yerinde son derece yoğun şekilde tercih ediliyor. Sony Xperia Z5 akıllı cep telefonları da bu açıdan Türkiye’ de en fazla kullanılan akıllı cep telefonu modelleri arasında kendisine yer buluyor. Android 6.0 Marshmallow gibi gerçekten stabil bir mobil işletim sistemine sahip olarak, piyasaya sürülen Sony Xperia Z5 akıllı cep telefonu yüksek kalitedeki donanım özellikleri sayesinde kullanıcılar tarafından  Android 7.0 Nougat mobil işletim sistemi versiyonuna yükseltilebiliyor. Sony Xperia Z5 Android 7.0 Nougat güncellemesi nasıl yapılır ile kolay bir şekilde daha özellikli, daha güvenli ve daha stabil bir Android sürümünü Sony Xperia Z5 kalitesi ile daha etkin şekilde kullanabilmek mümkün oluyor.

Sony Xperia Z5 Özellikleri

Akıllı cihaz teknolojisine su ve toz gibi son derece hassas olan unsurlara karşı yüksek dayanıklılık farkını ortaya koyan Sony Xperia Z5 ile suyun altında dahi yüksek kapasitede sorunsuz bir çalışma gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca üzerinde yer alan 23 Megapiksel arka kamerası ve Sony Exmor RS sensörleri ile profesyonel düzeyde kaliteli fotoğraf ve video çekimlerinin yapılabilmesine yardımcı oluyor. Kaliteli görüntü özellikleri ile cihazı kullanarak 4K kalitesinde video kaydı dahi yapılabiliyor. Bu yüksek görüntü kalitesini yakalayan performansta Qualcomm Snapdragon 810 işlemcisi bulunuyor. Bu yüksek kapasiteli işlemci ve görüntü teknolojilerine rağmen Sony Xperia Z5 akıllı cep telefonu modelinin 2 güne kadar uzayabilen pil ömrü bulunan bataryası bulunuyor. Bu şekilde her zaman ve her ihtiyaç duyulduğunda son derece yüksek yoğunlukta kullanımın rahatlıkla gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor.

Sony Xperia Z5 Android Nougat Güncelleme

Son derece pratik bir şekilde yapılabilen ve Sony Xperia Z5 Android 7.0 Nougat güncellemesi nasıl yapılır sorusuna yanıt ise genel kullanıcı tarafından ‘Ayarlar’ sayfasından yapılabildiği yönündedir. Çünkü kullanıcılar, ayarlar menüsünde bulunan ‘Telefon Hakkında’ ekranını kullanarak, burada yer alan ‘Sistem Güncellemeleri’ sayesinde sisteme ilişkin olarak yayınlanmış olan resmi bir güncelleme paketi olup, olmadığını kontrol edebiliyor. Bu aşamada sonuç olarak sunulan Nougat güncelleme paketi ‘İndir’ seçeneği ile cihaza internet bağlantı kalitesine göre hızla iner. Daha sonra güncelleme paketindeki ‘Kur’ seçeneği ile de kurulum dakikalar içerisinde sorunsuz şekilde tamamlanabilir. Böylelikle Sony Xperia Z5 cihazların donanımsal kalite ve farkını, yenilikçi özellikleri bulunan Nougat versiyon Android işletim sistemi ile inceleyebilmek mümkün oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı