Telefon Güncelleme

Sony Xperia XZ Premium Güncelleme Nasıl Yapılır?

Televizyondan, bilgisayarlara kadar her alanda kendisine son derece etkin bir şekilde yer edinmiş olunan Sony, akıllı cihaz teknolojisinin en başından beri kendisine yer buluyor. Birbirinden etkileyici özellikleri ile akıllı cihaz teknolojinde devrim niteliğinde yenilikler getiren Sony’ nin tüm akıllı cep telefonu Türkiye’ de de kullanıcılar tarafından oldukça yoğun ve sık bir şekilde tercih ediliyor. Sony, işlemci gücü ve RAM kapasitesi kadar 1080p ekran teknolojisi ve yüksek Megapiksel değerlerine sahip olan kameraları ile kullanıcıların her türlü kullanım anlayışına uyumluluk gösteriyor. Bu çerçevede de 4K kalitesinde video çekim yapılabilmesinden, en yüksek kapasiteli grafik ya da oyun uygulamalarının dahi hiç sorun yaşamadan ve donma olmadan açılabilmesini sağlıyor. Bu nedenle yoğun olarak tercih edilen Sony akıllı cep telefonu modellerinden birisi olan Sony Xperia XZ Premium akıllı cep telefonu için aynı zamanda da yazılım güncellemeleri yayınlanıyor. Resmi olarak yayınlanan Sony Xperia Premium güncelleme nasıl yapılır sorusu kullanıcıların en fazla merak ettiği konulardan birisi konumunda bulunuyor. Tüm genel kullanıcı tarafından dahi teknik bilgi gerektirmeden yapılabilen Sony Xperia XZ Premium yazılım güncelleme işlemleri 2 farklı teknik ile gerçekleştirilebilmektedir.

Bilgisayarda Sony Xperia XZ Premium Yazılım Güncelleme

Günümüzde kullanıcıların Sony Xperia XZ Premium güncelleme nasıl yapılır sorusuna yanıt oluşturan 2 farklı seçenekten birisi olan bilgisayar ile yazılım güncelleme işlemi kolayca yapılabiliyor. Bunun için Sony Xperia XZ Premium akıllı cihazın USB kablo ile bilgisayara bağlanması gerekmektedir. Daha sonra bilgisayarda Xperia Companion programının yüklenmesi gerekiyor. Daha sonrasında ise bilgisayara kablo yardımı ile telefonun eşleştirilmesi gerekir. Güncelleme ve Onarımlar bölümünde bulunan seçenek ile birkaç dakika içerisinde yazılım güncellemenin tamamlanabilmesi mümkün olmaktadır.

Telefonda Sony Xperia XZ Premium Yazılım Güncelleme

Akıllı cihazlarda herhangi ek bir yazılım ya da cihaza gereksinim duyulmadan da kolay bir şekilde Sony Xperia XZ Premium yazılım güncelleme nasıl yapılır ile yazılım güncelleme tamamlanabiliyor. Bu kapsamda telefonun ‘Ayarlar’ ekranında bulunan ‘Telefon Hakkında’ ekranından Sony Xperia XZ Premium modeli için yayınlanmış olan resmi bir güncelleme paketi olup, olmadığı sorgulanabilir. Bunun için Telefon Hakkında sayfasındaki ‘Güncellemeleri Denetle’ seçeneğine tıklanması gerekir. Bu şekilde resmi olarak yayınlanmış güncelleme paketi olup, olmadığı kontrol edilir. Mevcut bir güncelleme paketi var ise burada çıkar. Daha sonra güncelleme paketi ‘İndir’ seçeneği kullanılarak, cihaza indirilebilir. Bu indirme işlemi Wi-Fi bağlantısıyla yapılırsa daha hızlı olur. İndirme bitince hemen ‘Kur’ seçeneğine tıklayarak, yeni versiyon işletim sisteminin birkaç dakika içerisinde otomatik olarak cihaza kurulumu tamamlanabilmektedir. Böylelikle Sony Xperia XZ Premium cihazlarda da en yeni işletim sisteminin yeni gelen özelliklerini ve fonksiyonlarını rahatlıkla kullanmaya başlayabilmek mümkün olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı