Teknoloji

Snapchat Ödül Dolabı

Popüler sosyal ağlardan birin olan Snapchat, daima aynı kategoride rekabet içerisine girdiği diğer sosyal medya sitelerinden bir adım öne çıkabilmek adına çalışmalar yürüttüğü, kullanıcılarının gözünden kaçmayan bir durum. Kullanıcı kitlesini arttırmaya yönelik çalışmalarını genel olarak sosyal medya kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarına yönelik bir biçimde yenilikler getiren Snapchat’in bu alandaki uygulamalarından biri de şuan hala uygulamakta olduğu ödül dolabı sistemi. Bu uygulama ile kullanıcıların daha aktif olmasını amaçlayan ve teşvik etmek amacıyla yürütmesi kesinlikle Snapchat’ın yararına işleyen bir uygulama. Bu sistemi daha ne kadar sürdürür ve verim alabilir bilinmez fakat yeniliğe son derece açık bir platform olduğunu düşünürsek sistemi geliştirerek kullanıcılarını memnun edebileceğinden şüphemiz yok. Dilerseniz, Snapchat’ın ödül dolabı sistemine ve işleyişi hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz bir inceleme yapalım.

Snapchat ödül dolabı ne işe yarar?

Tamamen Snapchat üzerinde geçirdiğiniz zamanın yani aktiflik sürenizin miktarına bağlı olarak verilen onlarca ödülü kapsayan bir sistemdir. Uygulama içerisinde geçirdiğiniz süre ve yaptığınız paylaşımlarınızın sıklığı sistem dahilinde puan ile ifade ediliyor ve bu puanlar ödül dolabında belli miktarlar dahilinde farklı farklı ödüllere denk gelmektedir. Ödül dolabı sistemi için gerekli şartları yerine getirdiğiniz sürece puan kazanmaya devam edersiniz ve bu puanlar hesabınıza tanımlı olarak birikmeyi sürdürür. Hedeflediğiniz ödül için gereken puan ulaştığınızda ödül dolabı içinde o puana karşılık gelen hediye otomatik olarak sistem tarafından hesabınıza tanımlanır ve ödül dolabınız içerisinde görünür.

Nasıl ödül kazanılır?

Uygulamaya yaptığınız günlük bazdaki giriş sayınızın oranı size sistem üzerinden aktif puan kazandırır. Buda demek oluyor ki dolaptan istediğiniz ödüle sahip olabilmek için aktifliğinizi sıklaştırmalı ve uygulama içerisinde geçirdiğiniz zamanı arttırmalısınız. Yani kısacası eğer ki Snapchat’ı aktif olarak kullanan biriyseniz, dilediğiniz ödülü çok geçmeden kazanabileceğinizi söyleyebiliriz. Uygulamayı kullanım miktarınız sizin orantılı olarak ödül dolabında yer alan birbirinden güzel ve gösterişli ödüllere bir adım yaklaştırıyor diyebiliriz.

Sahip olduğunuz puanları hızla arttırabilmeniz hususunda bizimde sizlere bazı tavsiyelerimiz var. Bunların en başında Snapchat’de yer alan ve henüz kullanma fırsatınızın olmadığını filtreler, efektler varsa bunları kullanmayı deneyin çünkü geçirdiğiniz zamanın dışında uygulamayı çok işlevsel olarak kullanmanız da size puan kazandıracak bir durumdur. Bunun dışında Snapchat kullanan diğer arkadaşlarınız ve çevreniz ile sık sık mesajlaşın zira bu hem size hem de sizinle mesajlaşan kişiye puan kazandıracak bir aktivite olacaktır. Yani aktifliğiniz birlikteliğinde uygulamayı da çok yönlü olarak kullanın, keşfetmeye açık bir şekilde uygulamayı meraklı bir şekilde kullananlardan olun. En önemlisi ise sürekli güncelleme alan Snapchat uygulamasının yaptığı her güncellemeyi sık sık takip edin çünkü genelde her güncelleme yeni bir özelliği yeni bir özellik ise size puan kazanma kapısı açacaktır.

Ödül dolabı hakkında bilinmesi gerekenler

Sistem aktif hale gelmeden önce zaten Snapchat uygulamasını aktif olarak kullanan biriyseniz, bu sistemde başarı elde edebilmek sizin için ekstra bir uğraş gerektirmeyen kolay bir durum olacaktır. Sisteme dahil olacak bir kullanıcı olarak bilmeniz gereken sizin için daima yeni bir hedef oluşturabilmek ve sizin uygulama üzerindeki aktifliğinizin arttırılması amacıyla sürekli olarak puanlar ve ödüller üzerinde çalışmalar yapılmaktadır. Dolasıyla sistem içindeki değişimleri kullanımız boyunca sık sık kontrol etmeniz kullanım öncesi size vereceğimiz önemli tavsiyelerden biri olacaktır.

Diğer önemli bir husus ise mümkün olduğunca Snapchat üzerinden çevre yani yeni arkadaşlıklar edinmeye özen gösterin. Peki bu neden önemli? Sorusunu sorduğunuza şuan eminim. Nedeni çok basit puan sistemi sizin uygulama içerisindeki aktif kullanıcılar ile gerçekleştireceğiniz etkileşiminiz de puan arttırabilmeniz hususunda ciddi bir öneme sahiptir. Siz uygulamaya düzenli bir şekilde bu öneriler dahilinde kullandıkça laik görüldüğünüz ödül puanlarınızın sizi bile şaşırtacak derecedeki hızlı artışına şahit olacaksınız. Snapchat’ın yeni güncellemesi ile kullanıcılarına sunduğu bu sistemin hem günlük aktif kullanıcı sayısını hem de günlük yeni katılım gösteren kullanıcı sayısını arttırmayı gözle görülür bir oranda arttığı açıkça ortada. Uygulamanın aktif kullanıcılarının şimdilerde en çok merak ettiği şey, uygulanan bu sistemin ne kadar ileri giderek, ne tür yeni işlevler kazanabileceğidir ki bu hususu bir Snapchat kullanıcısı olarak gerçekten bizde merak ediyoruz. Yapılacak güncellemelerin bundan sonra sistemin ilerlemesi amacıyla ne tür yenilikler kazandıracağını bilmek bizim için zor bir durum olsa da ne güncelleme gelirse gelsin, sistem mevcut durumundan ne kadar ilerlerse ilerlesin, amacının kullanıcıları memnun etmek, aktif kullanıcı kitlesini ve sayısını hızla arttırmak olduğu konusunda kesinlikle şüphemiz yok. Tabi ki hem uygulamanın hem de bu sistemin alacağı güncellemelerin beraberinde getirdiği yeniliklerin tamamen biz kullanıcıların istekleri ve gösterdikleri ilgilerin durumuyla doğru orantılı olduğuna ekstradan bahsetmeye gerek yok fakat anlatımımız esnasında hala uygulama işleyişine hakim olamadığınız ve ilerleyişi içerisinde merak ettiğiniz durumlar var olabilir, bu durumu gidermek ve sistem hakkında bilmeniz gereken bilgilere özenle değinmeye şöyle devam edelim.

Arkadaşlarınız veya takipçileriniz ile bu sistemle beraber tatlı bir rekabete girmiş bulunuyorsunuz. Durum böyle olunca özellikle aktiflik konusunda adeta fark atabilmek için gün içerisinde önceleri dakika ile ifade edebileceğiniz aktiflik sürenizi, bu uygulamanın getirdiği rekabet ile saatler bazına çıkarmanız gayet doğal bir durumdur ki zaten uygulamanın bu tip bir sistemi aktif etmesinin bütün sebebi budur. Eminiz ki bu yazıyı okuyan Snapchat kullanıcıların %90’ı bu durumun etkisi altında ve bu amaçla aktiflik sıklığını arttırmakta. Bütün bu açıklamamızdan anlaşılacağı üzere uygulama içerisindeki aktifliğinizin arttırmanız yapılabilecek en doğru ve mantıklı şey olacaktır.

Artık sistemin bütün bir işleyişi hakkında gereken tüm  bilgiye kesinlikle sahipsiniz. Yani Snapchat’ı kullanan yakın çevreniz ile aranızdaki puan rekabetinde son derece öndesiniz demektir ve bu doğrultuda kullanımınızı devam ettirdiğiniz taktirde ödül sistemi içerisinde liderliği kaptırmadığınız gibi ödülden ödüle koşmaya da doymayacaksınız. Bu durumun bir Snapchat kullanıcı olarak ne kadar da mutluluk verici bir şey olduğunu bizler de farkındayız ki kendi takipçilerinizin ödül dolabındaki galibiyet simgelerini görebilmesi, bu kadar sık uygulama kullanmanızın boş yer olmadığını ve kullanımınızın büyük bir amaca hizmet ettiğini kanıtlamakta.

Aldığınız taktiklerin sizlere ödül dolabı uygulaması karşısında kendimizin de denediği yöntemler olmasından ötürü son derece eminiz. Dolasıyla artık başarılı ve fenomen bir Snapchat kullanıcısı olabilme yolundaki tecrübelerimizi sizlerde bildiğinize göre, yapmanız gereken tek şey bahsettiğimiz bu taktikleri eksiksiz bir şekilde uygulamaktır. Ayrıca her geçen gün güncellemeler ile gelişme kaydeden popüler platform olan Snapchat’in biz kullanıcılarına sunacağı yenilikler arttıkça, yine kendi kullanıcı tecrübelerimiz dahilinde sizleri bilgilendirerek sosyal ağ alışkanlığınız için bir hedef oluşturarak, kaliteli bir sosyal ağ kullanıcısı olabilme amacınız doğrultusunda sizlere yardımcı olabilme amacımızı sürdüreceğiz ki bu durumun rakiplerine göre daha sık ve hızlı bir gelişim göstermekte olan Snapchat üzerinde olacağı şimdiden açıkça görünüyor. Kim bilir belki de size ödül dolabını unutturup yepyeni bir deneyim sunacak işlevsel sistemlerin gelişi yakındır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Snapchat Ödül Dolabı - mobil13

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı