Cilt Bakımı

Sivilceler İçin Kahve ve Limon Maskesi Yapımı

Her insan yaşamının her alanında şık ve etkileyici bir görünüme sahip olmak ister. Bu durum kadınlarda biraz daha fazla olduğu düşünülse de özellikle 21. Yüzyıl dünyasında baylar arasında da bu konudaki hassasiyet çok daha ileri seviyelere ulaşmış durumda bulunuyor. Bu durumda cilt bakımı ve cilt bakım ürünleri konusunda çok zengin bir çeşitliliğin ortay acıkmasına neden oluyor. Cilt gibi son derece hassas bir olguda yapılacak bakım işlemlerine dikkat edilmesi çok önemlidir. Çünkü her cilt tipi ve her cilt sorunu için uygulanması gereken işlemler farklılık gösterir. Bu durum tamamı ile sorun ve cilt yapısına göre farklı olan ihtiyaçlardan kaynaklanmaktadır. Yani bir unsur veya ürün bir ciltte iyi gelirken, diğerine iyi gelmeyebiliyor. Bu gibi olgular ışığında sivilceler için kahve ve limon maskesi yapımı hakkında son dönemlerde internette çok fazla araştırma yapılıyor.

Sivilce, dünya genelinde her yaştan kişinin en önemli cilt problemlerinden birisi konumunda bulunur. Çünkü sivilce, fazla yağlanmadan kaynaklanabildiği gibi, doğru bakım yapılmaması ve tabii ki çeşitli sağlık sorunlarına bağlı olarak meydana gelebilir. Bu durumda ciltte pek de hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Sivilce pek hoş olmayan görselliği ile ciltte doğrudan dikkat çekiyor. Bu yüzden de günümüzde özellikle bayanlar makyaj malzemeleri ile bu sivilcelerin üzerini kapatmaya çalışmaktadır. Bu nedenle de günümüzde sivilceler, cilt problemleri arasında daha yaygın olarak görülüyor. Çünkü ciltte meydana gelen sivilcelerin, maskeler veya makyaj malzemeleri ile kapatmak, bir nevi sorunun halı altına süpürülmesi gibi bir şeydir.  Bu yüzden sivilce problemine neden olan etkenleri ortadan kaldırmak ve tabii ki sivilceleri geçirecek uygulamalarda bulunmak gerekir.

Sivilceler İçin Kahve Limon Maskesi Tarifi

Kahve ve limon ikilisi ciltte çıkan sivilcelerin kurutulması açısından son derece etkili ürünlerdir. Üstelik her zaman uzmanlar tarafından da belirtilen cilt bakımının mutlaka doğal ürünler ve doğal yöntemlerle yapılmasına yönelik olarak da son derece uyumludur. Zaten makyaj malzemeleri gibi cilt sağlığı açısından zararlı olan malzemeler ile cilde zarar verirken, zararın temizlenmesi içinde doğal olmayan ürünlerin kullanımı daha farklı sorunlara neden olabilir. Bu yüzden de cilt bakımında her zaman doğallıktan yana olunmalıdır. Bu noktada sivilcelerin geçirilmesi içinde uygulanacak cilt bakımının doğal ürünler ve doğal yöntemler ile gerçekleştirilmesi gerekir. Bu yüzden de uzmanlar sivilceler için kahve ve limon maskesi tavsiye ediyor.

Gerekli Malzemeler

  • Türk kahvesi ( 1 tatlı kaşığı)
  • Limon suyu (1,5 tatlı kaşığı)

Yapılışı

Her evde genel olarak bulunan malzemelerden olan kahve ve limon ile yapılacak sivilcelere karşı cilt maskesi son derece etkili sonuçlar sağlar. Günümüzde uzmanlar tarafından da tavsiye edilen sivilceler için kahve ve limon maskesi ile sivilceleri yok etmek de oldukça kolaydır. 1 tatlı kaşığı kadar kahve küçük bir tabak içerisine koyulmalıdır. Daha sonra üzerine taze ve doğal 1.5 tatlı kaşığı kadar limon suyu ilave edilmelidir. İki malzemeyi birbirine iyice karışına dek karıştırılmalıdır. Hazır hale geldikten sonra hafif masaj hareketleri ile özellikle sivilce bulunan bölgelere doğru kahve ve limon maskesi sürülmelidir. Sürdükten sonra 5 dakika kadar bekletilip, ardından soğuk su ile güzel şekilde cilt yıkanmalıdır. Bu noktada sivilceler için kahve ve limon maskesi uygulamasının 15 günde bir olacak şekilde uygulanması gerekir. Aksi halde ciltte tahribata neden olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı