Cilt Bakımı

Sivilce İçin En Etkili Sivilce Maskeleri

Sivilceler, özellikle ergenlik dönemi ile birlikte her yaş grubunda en fazla şikayet edilen cilt sorunlarından birisi konumunda bulunmaktadır. Son derece ciddi bir cilt problemi olarak hayatın her alanında etkileyici ve özel bir görünüme sahip olmayı arzulayan bayanlar açısından fazlasıyla rahatsız edici oluyor. Pek çok farklı etkene bağlı olarak ciltte sivilce sorunları görülebiliyor. Genel olarak sivilce şikayetlerine karşı mutlaka cilt temizliği ve cilt bakımı konusunda hassas bir yaklaşım sergilenmesi çok büyük bir önem taşıyor. Bununla birlikte sivilcelere karşı mutlaka yapılacak cilt bakımı uygulamalarının tamamen doğal içeriğe sahip olan ürün ve yöntemler ile gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi halde yine sivilce şikayetleri ve hatta daha farklı ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalınabilir. Bu kapsamda da sivilce için en etkili sivilce maskeleri ile son derece kolay bir şekilde sivilcelerden hiçbir iz kalmayacak şekilde kurtulabilmek mümkün oluyor.

Sivilcelere karşı kullanılabilecek ve özellikle de her evde bulunan malzemelerden son derece pratik ve kolay bir şekilde yapılabilecek maskeler yapılabiliyor olmasıdır. Bu şekilde her türlü sivilce şikayetine yönelik olarak tamamen doğal ve etkili bir sivilce maskesi hazırlayabilirsiniz.

Limonlu Sivilce Maskesi

Evde bulunan malzemeler ile kolay bir şekilde hazırlanabilecek sivilce için en etkili sivilce maskeleri arasında ilk sırada limonlu sivilce maskesi geliyor. Adata bir şifa kaynağı niteliğinde olan limonun, sivilce şikayetlerine karşı etkin bir şekilde kullanıldığı bu doğal sivilce maskesi günümüzde pek çok bayan tarafından son derece yoğun şekilde tercih ediliyor. Limon, içeriğinde yer alan yüksek asit seviyesi ve aynı zamanda da vitamin değerleri ile ciltte renk tonunun açılmasına yardımcı olarak, çok daha pürüzsüz bir cilt görünümü elde edilebilmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda da bu doğal maske içerisinde kullanılan bal sayesinde cildin mat ve soluk görüntüsünü yok ederek, daha canlı ve daha parlak bir görünümü yakalayabilme imkanı sağlıyor.  Bu doğal maskenin hazırlanabilmesi için;

Taze limonun suyunun iyice sıkılması gerekiyor. Daha sonra ise 3 yemek kaşığı limon suyunun üzerine 2 yemek kaşığı bal ilave ederek, iyice karışmaları sağlanmalıdır. Hazır kıvama gelmesinin ardından ise iyice yıkayarak, hijyenik hale getirdiğiniz ve kuruladığınız cilt yüzeyine pamuk yardımıyla iyice sürmelisiniz. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile iyice yıkamalısınız. Bu doğal cilt ve sivilce maskesinin kullanımını 2 ya da 3 hafta kadar uygulamanız tavsiye ediliyor. Bu düzeli kullanım sonucunda ciltte sivilcelerin ve lekelerin tamamen kuruyarak, iz bırakmadan yok olduğu görülebilir.

Yumurta Maskesi

İçeriğinde yer alan birbirinden değerli doğal malzemeleri ile son derece güçlü ve etkili bir şekilde sivilce için en etkili sivilce maskesi yapımı gerçekleştirilebiliyor. Özellikle de yumurta akı, bal ve limon gibi her evde bulunan malzemelerden hazırlanabilmesi sayesinde herkes tarafından rahatlıkla yapılabiliyor. Bu doğal sivilce maskesini hazırlayabilmek için 1 adet yumurtanın akını alarak, üzerine 2 yemek kaşığı bal ilave etmelisiniz. Daha sonra iyice karıştırdıktan sonra 2 yemek kaşığı taze limon suyunu da ilave ederek, yine iyice karıştırmalısınız. Hazır hale gelen sivilce maskesinin uygulaması için öncelikle cildi iyice yıkayarak, tamamen kuru hale getirmelisiniz. Pamuk yardımıyla sivilceli bölgelerin üzerine doğrudan uygulanmalıdır. 15 dakikalık bir bekleme süresinin ardından ılık su ile iyice yıkamalısınız. Böylelikle çok daha güçlü ve etkili bir cilde sahip olabilmek mümkün oluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı