Nasıl Yapılır

Sevgililer Günü Hangi Hediye Alınır

 

Sevgililer Günü

Tüm dünyada sevgililer günü olarak kutlanan 14 Şubat, Roma Katolik Kilisesi inanışına dayalı özel bir gündür. Valentine adlı bir din adamının adına ilan edilmiştir. Sevgililer gününe özel binlerce hediye ve onlarca aktivite bulunmaktadır. Hediye seçimi günler öncesinde başlar ve büyük sürprizlerle devam eder. Sevgililer günü hediyesi ilk defa alınacaksa heyecan çok daha başkadır. Kişiye özel, kalıcı ve fonksiyonel hediye peşinde koşanların sayısı oldukça fazladır. Sevginin bir ifadesi olarak alınan sevgililer günü hediye seçimi için piyasada ve internet ortamında sınırsız bir hediye seçeneği bulunmaktadır.

Sevgililer Günü Hediyeleri

 

Erkek ve kadın için birçok hediye seçeneği bulunmaktadır. Erkeklere alınabilecek hediyeler içinde günlük hayatta kullanabileceği kıyafetlerden kalem, cüzdan, kravat, kol düğmesi gibi aksesuarlara, elektronik cihazlardan çikolata tarzı yiyeceklere kadar birçok şey alınabilir. Kadınlara alınan hediyelerde ise seçenek çok daha fazladır. Erkekler adeta partnerlerini mutlu etmek için yarışmakta, en güzel ve en özel hediyeyi bulmaya çalışmaktadır. Neye ilgisi veya tutkusu varsa o konuda hediye almak her zaman sevgiliyi çok daha fazla mutlu edecektir.

 

Kadınlar İçin Sevgililer Günü Hediyeleri

 

Çikolata

Parfüm

Ayakkabı

Çanta

Yüzük (İleriye dönük ilişkilerde)

Kişiye özel baskılı kupa

Saat

Takı

Ayna tarak seti

Sevgiliye özel baskılı veya kalpli yastık

Kanvas tablo

Kıyafet

Gül

 

Erkekler İçin Sevgililer Günü Hediyeleri

 

Gömlek

Kazak

Cüzdan

Tesbih

Anahtarlık

Albüm

Kişiye özel isimli veya baskılı çakmak

Kol düğmesi

Taraftar beresi, kupası, şapkası, atkısı

Dolma kalem

 

Aslında sevgililer günü hediyesi tamamen kişinin tercihine, beğenisine ve bütçesine kalmıştır. Sevginin hediye ile ölçülmemesi gerektiği bilinse de hediye almak ve vermek çok keyiflidir. Hediyeleşmenin yanında o günün nasıl kutlanacağı da önemlidir.

 

Sevgililer Günü Nasıl Kutlanır?

 

Sevgililer gününü kutlamak için oldukça romantik mekanlar bulunmasının yanında, ev ortamında da çok güzel bir şekilde kutlanabilir. Mum ışığında romantik bir yemek yemek, müzik eşliğinde dans etmek, birlikte romantik bir film izlemek gibi. Dış mekanda ise üzerinde “seni seviyorum” yazılı bir balon uçurmak çok romantik olacaktır. Birlikte çekilmiş bir fotoğrafı puzzle haline getirip birlikte çözmek oldukça eğlenceli olacaktır. Sevgililer gününde yapılabilecek en güzel şey birbirine duyulan aşkı güçlendirecek şeydir. Bu da sevgilinin tercihleri veya ilgi alanına göre değişir. Amaç birbirini mutlu etmek, aşk tazelemektir.

Sevgililer Günü Ne Giymeli?

 

Bir kadın için ister evde olsun ister dışarıda olsun sevgililer gününde ne giyeceği büyük bir telaş konusudur. Evde veya dışarıda kutlanacak mekana uygun giyinmek çok daha uygun olacaktır. Evde hem şık hem de çok daha rahat giysiler tercih edilebilir. O güne özel bir kıyafet giymek ve makyajdan saça özenmek sevgiliyi mutlu edecektir. Dış mekanlarda yapılacak olan kutlamalarda ise ortama uygun giyinmek gerekir. Şık bir restoran için çarpıcı bir gece kıyafeti ve gece makyajı uygun olacaktır. Aktivite dolu bir kutlama ise daha spor giysileri gerektirir. Tüm gün çılgınlar gibi eğlenmek gibi bir düşünce varsa rahat giysiler tercih edilmelidir.

 

Elbise: Sevgililer günü vazgeçilemeyen giysilerdendir. Uzun, kısa, sırt veya göğüs dekolteli, yırtmaçlı veya dantelli tüm elbiseler gece kutlanacak sevgililer günü için en iyi tercihtir. Özellikle siyah ve kırmızı böyle özel gecelerin vazgeçilmez renkleridir.

 

Bluz: Şık bir bluz ve altına giyilecek bir kumaş pantolonla da her kadın şık ve zarif olacaktır. Bluz dantelli, düğmeli, ipli veya aksesuarlı olabilir. Uygun renklerde yapılan kombinler şık bir ayakkabı ve çanta ile tamamlanmalı, sevgililer gününe özel giyildiği hissettirilmelidir.

 

Etek: Askılı veya kolsuz bir bluzla giyilecek olan modaya uygun kısa veya uzun bir etek bir kadını oldukça feminen gösterecektir. Yaşa ve vücut ölçülerine uygun bir etekle gerek restoranda gerek se bir diskoda son derece rahat edilecektir.

 

Sevgililer Günü Saç Modeli ve Makyajı

 

Saçlar kadının en güzel ziynetidir. Kadını kadın yapan saçlardır. Sevgililer gününde kıyafete uygun bir saç modeli ile her zamankinden çok şık ve zarif olmak mümkündür. Göz alıcı bir topuz veya dalga-dalga açık bırakılan saçlar her kadını özel yapan tarzlardır. Mekana uygun bir saç modeli ile çok daha rahat edilecek, sevgilinin dikkati hep üzerinde tutulacaktır. Makyaj yine kıyafete, mekana ve yaşa uygun olmalıdır. Bir genç kız çok daha hafif ve açık renkler tercih ederken, bir kadın daha ağır gece makyajını tercih edebilir. Gece dışarı çıkılacaksa koyu tonlar, parlak bir ruj, belirgin bir göz makyajı uygulanabilir.

 

Gündüz bir yerlere gidecek olanlar için daha açık tonlar ve hafif fakat çarpıcı bir makyaj tercih edilmelidir. Kot pantolon ve gömlek giyilen bir durumda ağır bir saç modeli ve makyaj saçma duracaktır. Hediye seçiminde özel tercihler göz önünde bulundurulursa karşı taraf çok daha mutlu olacaktır. Mesela teknolojiden hoşlanan bir sevgiliye bilgisayar almak, hayvan sever bir sevgiliye yavru bir köpek almak, kişisel bakıma önem veren bir sevgiliye kozmetik ürünleri almak gibi. Mesleğe uygun seçilen hediyeler de oldukça işe yarayacağından mutluluk vericidir. Bir öğretmene kalem seti almak gibi. Hediye seçiminde hediyenin yaşa uygunluğu da unutulmaması gereken bir noktadır.

 

Sevgililer Günü Mesajı

 

Sevgililer günü ilk yapılması gereken şey sevgiliye duyguları ifade eden bir mesaj geçmektir. İnternette kalıplaşmış sevgililer günü mesajları yerine daha samimi ve daha özel mesajlar çok daha etkili olacaktır. İster kadın olsun ister erkek mutlaka sevgililer günü mesajı ile 14 Şubata başlamalıdır. Etkileyici ve sıra dışı bir mesajın yaratacağı etki asla unutulmaz.

 

Hediye seçiminde dikkat edilmesi gereken incelikler iyi bilinmeli, sevgililer gününü unutulmaz kılan bir hediye ve kutlama ile bu özel gün geçirilmelidir. Adını dövme yaptırmakta, gazeteye ilan vermeye, helikopter turundan lazerle gökyüzüne “seni seviyorum” yazdırmaya kadar oldukça uçuk kaçık sürprizler bulunmaktadır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı