Telefon Güncelleme

Samsung Galaxy J7 Android Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Her geçen gün akıllı cihaz teknolojilerinin en önemli markalarının başında gelen Samsung’ un Galaxy serisi, dünyanın her yerinde yoğun şekilde kullanılıyor. Özellikle de Galaxy serisinin giriş seviyesinde olan cihazları ile genel kullanıcılar açısından yeterli seviyede ve performansta bir kullanım verimliliğinin elde edilebilmesine yardımcı oluyor. Bu yüzden de hem bütçe hem de performans kriterleri nedeni ile tercih edilen Samsung’ un popülar cihazlarından Samsung Galaxy J7 akıllı cep telefonu, ilk piyasaya sürüldüğünde Android Marshmallow mobil işletim sistemine sahipti. Şimdilerde yayınlanan en son Android sürümü olan Nougat 7.0 uyumluluğu bulunmaktadır. Bu sayede de Samsung Galaxy J7 Android Nougat güncellemesi nasıl yapılır sorusu ile öğrenebilecekleri yükseltme işlemleri ile cihazlarını daha yüksek performans verimliliğinde kullanabilir duruma geliyor. Samsung Galaxy J7 Nougat yükseltme işlemleri pratik şekilde tamamlanabiliyor.

Samsung Galaxy J7 Özellikleri Nelerdir?

Tüm dünyada Samsung’ un Galaxy serisi cihazları fiyat ve performans dengesi açısından en verimli cihazlar olması nedeni ile tercih ediliyor. Özlelikle de giriş seviyesi akıllı ce telefonu sınıfında bulunmasına rağmen, Samsung Galaxy J7 cihazı, 5.5 inç gibi çok geniş bir ekrana sahiptir. Ayrıca ekran çözünürlüğü 720*1280 kapasitesinde olan Samsung Galaxy J7 Snapdragon 715 octa core işlemci ile 1.5 GB RAM kapasitesine sahiptir. 16 GB dahili hafızası ile geniş kullanım alanı bulunan Samsung Galaxy J7 Android Nougat güncellemesi nasıl yapılır sorusunun yanıtı ise oldukça basittir. Çünkü Samsung Galaxy J7 cihazlarda bulunan Android Marshmallow sürümünü Android 7.0 Nougat versiyonuna yükseltme açısından cihazlar uyumludur.

Samsung Galaxy J7 Android Nougat Yükseltme Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy J7 cihazının ana ekran sayfasında yer alan ‘Ayarlar’ menüsü üzerinden Samsung Galaxy J7 Android Nougat yükseltme işlemleri birkaç dakikada tamamlanabiliyor. Bunun için ayarlar sayfasında bulunan en alt kısımdaki ‘Telefon Hakkında’ ekranına tıklanmalıdır. Bu sekmenin altında açılan kategorilerde bulunan ‘Sistem Güncellemeleri’ seçeneğine tıklanmalıdır. Bu seçenek ile kullanıcılara ‘Güncellemeleri Denetle’ seçeneği açılır. Güncellemeleri denetle seçeneğine tıklandığında kullanıcıların karşısına güncellemelerin denetlendiğine dair uyarı çıkar. Bu denetleme işlemleri sonucunda Samsung Galaxy J7 cihazının uyumlu olması nedeni ile Android Nougat güncelleme paketi seçeneği çıkar. Kullanıcıların bu aşamada tek yapmaları gereken güncelleme paketinin yanında yer alan ‘Güncellemeyi İndir’ seçeneğine tıklamaktır. Bu şekilde yükseltme paketi otomatik olarak cihaza iner. İndirme işlemi tamamlandığında ise kullanıcıların ‘Güncellemeyi Kur’ seçeneğine basmaları ve karşılarına çıkan kullanım şartlarını kabul ederek, kuruluma onay vermeleri gerekir. Bu şekilde Android Nougat versiyonu Samsung Galaxy J7 cihazına otomatik şekilde kurulur ve önceki bilgiler ve veriler de korunur. Bu işlemler internet hızının sağlayacağı indirme hızına göre değişkenlik gösterse de birkaç dakika içerisinde tamamlanabiliyor. Bu şekilde en son sürümü Samsung Galaxy J7 cihazlarda da kullanabilme imkanına sahip olunabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı