Telefon Güncelleme

Samsung Galaxy J2 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Günümüzde Samsung, akıllı cihaz pazarının önemli bir kısmını elinde bulunduruyor. Kullanıcılara hem verimli hem de ekonomik bir cihaz kullanımı imkanı sunan özel modelleri bulunan Samsung’ un özellikle de Galaxy ailesinde bulunan J2 cihazları dünyanın her yerinde genel kullanıcılar tarafından fazlasıyla tercih ediliyor. Son derece etkili performansları ve stabil kullanım verimliliğine sahip olan Samsung Galaxy J2 cihazları, günümüzde oldukça yoğun şekilde kullanılıyor. Bu kapsamda da Samsung Galaxy J2 cihaz kullanıcılarında, Android mobil işletim sisteminin son sürümü olan Android 7.0 Nougat versiyonunun güncellemesini yapmak istemeleri halinde bunu kolayca yapabiliyor. Buna göre Samsung Galaxy J2 Android 7.0 Nougat güncellemesi nasıl yapılır sorusunun yanıtını merak edenler için detaylı anlatımlar altta yer alıyor.

Samsung Galaxy J2 Güncelleme

Günümüzde akıllı cihaz pazarında en yüksek performans verimliliğini sunan giriş seviyesi akıllı cep telefonlarından birisi olan Samsung Galaxy J2 akıllı cep telefonu ile ilgili olarak uzmanlar tarafından yakın bir gelecekte Samsung Galaxy J2 cihazı için yayınlanacak resmi bir güncelleme beklemiyor. Bunun dışında Samsung şirketi tarafından herhangi bir tabloda kullanıcıların cihazlarını yükseltme gerçekleştirebilir olarak resmi işlem gerçekleştirmiş durumda ise Samsung Galaxy J2 cihazlarını Android Nougat versiyonun güncellemek basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için sırası ile kullanıcıların;

  • Samsung Galaxy J2 menü sayfasında bulunan ‘Ayarlar’ uygulamasının açılması gerekir.
  • Ayarlar sayfasının alt kategorisinde yer alan ‘Telefon Hakkında’ seçeneği bulunana dek alta doğru ilerlenmelidir. Daha sonra bu seçeneğe tıklanarak, alt kategorilerine ulaşılmalıdır.
  • Telefon hakkında sayfasında ise ‘Sistem Güncellemeleri’ alanı bulunur. Bu alana da basılmalıdır.
  • Güncelleme için resmi bir yayın olup, olmadığını kontrol edebilmek için ‘Güncellemeleri Denetle’ seçeneğine basılmalıdır. Bu işlem ile birlikte telefon tarafından Samsung Galaxy J2 için güncelleme denetim işlemi gerçekleştirmektedir. Güncelleme varsa bir sonraki aşama geçilir.
  • Güncelleme cihaz ile uyumlu ise Samsung Galaxy J2 cihaz kullanıcılarına Android Nougat 7.0 yazılı bir güncelleme paketi seçeneği çıkartır. Bu durumda ‘Güncellemeyi İndir’ butonu ile güncelleme paketi cihaza indirilmelidir.
  • Son aşamada karşıdan yükleme tamamlandıktan sonra ‘Güncellemeyi Kur’ seçeneğine tıklayarak, otomatik şekilde kurulumunun tamamlanması beklenmelidir.

Cihazın ekranında yer alan güncelleme yükleme durumu üzerinden kalan süreyi de takip edebilme imkanı bulunurken, kullanıcıların bu işlemleri sırasıyla yerine getirmesi çok önemlidir. Bu güncelleştirmeleri yerine getirirken, mutlaka kullanıcıların cihazlarının şarja takılı olmasına dikkat etmesi gerekir. Bunun dışında kullanıcıların eğer şarj bağlantısı bulunmuyor ise mutlaka güncelleme işlemine başlamadan önce cihazlarının yüzde 50 oranından fazla şarjının olmasına dikkat etmeleri çok önemlidir. Bununla birlikte internet bağlantısının kesilmemesine dikkat edilmesi de çok önemlidir. Aksi halde kullanıcıların güncelleme işlemleri yarıda kalabilir ki bu durumda cihazdaki verilerin kaybına yol açabilir. Bu yüzden güncelleme işlemi öncesi Samsung Galaxy J2 yedeği alınması tavsiye edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı