Telefon Güncelleme

Samsung Galaxy J1 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır

2015’ in şubat ayında Samsung tarafından piyasaya sürülen Samsung Galaxy J1 cihazı, günümüzde tüm Samsung cihazlarında olduğu gibi oldukça stabil bir kullanım performansı sunmakta olan Android işletim sistemine sahiptir. Üzerinde yer alan teknik donanımları ile Samsung’ un Galaxy ailesi bünyesinde sunmuş olduğu giriş seviyesi verimli performansa sahip olan akıllı cep telefonu modelidir. İlk olarak piyasaya sürüldüğünde Samsung Galaxy J1 cihazının üzerinde kullanıcılara Android KitKat 4.4 versiyonu sunulmuştu. Bu kapsamda sürekli olarak gelişmeye devam Android mobil işletim sistemi ile ilgili olarak kullanıcılarına her zaman en yeni versiyon Android işletim sistemlerinin bildirimlerini gönderen Samsung, bu doğrultuda da Samsung Galaxy J1 Android 7.0 Nougat güncellemesi için bildirimde bulunuyor. Bu doğrultuda da Samsung Galaxy J1 kullanıcıları arasında Samsung Galaxy J1 Android 7.0 Nougat güncellemesi nasıl yapılır sorusu ile ilgili olarak araştırmalar yapılıyor.

Samsung Galaxy J1 Özellikleri

Giriş seviyesi bir akıllı cihaz olmasına karşın Samsung kalitesi ile kullanıcılara gerçekten verimli bir kullanım performansı sunmakta olan Samsung Galaxy J1 cihazı, Türkiye’ de de yoğun olarak kullanılıyor. Kullanıcılar Samsung Galaxy J1 cihazında 4.3 inç gibi oldukça geniş bir ekrana sahip oluyor. Bununla birlikte 217 piksel ekran kalitesi ve 2GB RAM gücü ile en zorlu oyunlarda dahi yüksek bir performans verimliliği sunuyor. Buna ek olarak da çift çekirdekli işlemcisi ile oldukça etkin bir kullanım performansı sunuyor. Android KitKat 4.4 ile de gerçekten stabil bir kullanım verimliliği sunan Samsung Galaxy J1 cihazı yeni yayınlanan Android Nougat 7.0 sürümü ile birlikte gerçekten oldukça yüksek bir performansa kavuşarak, adeta yeni bir cihaz verimliliği sunmaya başlıyor.

Samsung Galaxy J1 Güncelleme Yapma

Samsung Galaxy J1 cihazına ilişkin olarak genel kullanıcılar arasında merak edilen Samsung Galaxy J1 Android 7.0 Nougat güncellemesi nasıl yapılır sorusunun yanıtı aslında çok basittir. Çünkü yazılımcılar ve teknoloji markaları genel kullanıcılar tarafından da bu tip işlemlerin basit şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlamak amacı ile güncelleme çalışmalarını buna göre dizayn ediyor. Buna göre Samsung tarafından Samsung Galaxy J1 kullanıcılarına Android Nougat 7.0 güncellemesi ile ilgili bildirim gönderiyor. Ekranın üst kısmında yer alan bildirime tıklayarak, güncelleme ile ilgili sayfaya ulaşılabiliyor. Bu aşamada cihazın şarjının 50% üzerinde olması ve internet bağlantısını olmasına dikkat ederek, güncelleme paketi için sayfada yer alan ‘Güncellemeyi İndir’ seçeneğine tıklanması gerekiyor. Daha sonra karşıdan yüklenen güncelleme dosyasını cihaza kurabilmek için ‘Güncellemeyi Kur’ seçeneği açılır ve kullanıcıların buna basmaları gerekir. Bu işlemde ekranda ne kadar süre kaldığına dair bilgi verilirken, yükleme tamamlandığında otomatik olarak kullanıma hazır hale gelir. Ancak uzmanlar en doğru yapılan hatalarda dahi elde olmayan nedenlerle hata meydana gelme olasılığı ve bunun verilerin kaybedilmesine neden olabileceği için öncelikle telefon yedeği alınmasını tavsiye ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı