Telefon Güncelleme

Samsung Android 8.0 Alacak Modellerin Listesi

Dünyanın akıllı cihaz pazarında en fazla bilinen ve en çok tercih edilen markalarının başında Samsung geliyor. İleri nesil özellikleri ile her alanda en yüksek verimlikte bir akıllı cihaz kullanım performansı sunan Samsung, rakibi Apple ile uluslararası kapsamda akıllı cihaz pazarını paylaşıyor. Kullanıcıların ihtiyaçlarına odaklı gelişimlerini hem yazılımsal hem de donanımsal alanda gerçekleştiren Samsung’ un akıllı cep telefonu modellerinde Android mobil işletim sistemi sunuluyor. Bu kapsamda piyasada satışta ve kullanımda bulunan Android mobil işletim sistemi yüklü Samsung akıllı cep telefonu modellerinde yeni piyasaya sürülen Android 8.0 Oreo mobil işletim sistemi uyumluluğu bulunuyor. Ancak tüm Android mobil işletim sistemi kullanan akıllı cep telefonu markalarında olduğu gibi Samsung’ da da piyasada satışta ve kullanımda olan bazı akıllı cep telefonu modelleri için Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonu uyumluluğu bulunsa da bazı modeller için bu uyumluluk bulunmuyor. Bu durumda Samsung Android 8.0 alacak modellerin listesi içerisinde hangi cihaz modellerinin bulunduğu tüketici tarafından en fazla merak edilen konulardan birisi haline geliyor.

Samsung Android Oreo Yükseltmenin Avantajları

Android mobil işletim sistemi açık kaynak kodlu ve birkaç yıl önceki satın alımla Google bünyesinde bulunan bir mobil işletim sistemidir. Son derece özgür bir kullanım deneyimini kullanıcılara aktaran Android mobil işletim sistemi, dünyanın en fazla tercih edilen mobil işletim sistemi konumunda bulunuyor. Son derece gelişmiş özellikleri ile en yüksek kapasiteli grafiklerde dahi cihazların donanımlarının tam performanslı olarak kullanımına ve dolayısı ile de daha minimal hata olasılığı ve güvenlik riskleri ile etkili bir mobil cihaz kullanımı sağlıyor. Bu çerçeve de Samsung akıllı cep telefonu modellerinin donanımsal kalitesini tam performanslı kullanılabilirlik potansiyeli ile Android mobil işletim sağlıyor. Android 8.0 Oreo versiyonu da en yeni teknoloji ile uyumlu bir kaliteli kullanım performansının elde edilebilmesine yardımcı oluyor. Samsung markalı bazı akıllı cep telefonu modelleri Android Oreo güncellemesini alabiliyor. Samsung Android 8.0 alacak modellerin listesi de internette Samsung kullanıcıları tarafından en fazla aratılan konulardan birisidir.

Samsung Android Oreo Yükseltme Uyumlu Cihazlar

Bazı Samsung akıllı cep telefonu modelleri donanım altyapısı açısından en güncel mobil işletim sistemi versiyonu Android 8.0 Oreo’ yu kaldırabiliyor. Ancak bazı modeller ise kullanılan donanımsal parçalarının versiyon ile uyumluluğu bulunmadığından yükseltme gerçekleştirilemiyor. Bu kapsamda Samsung akıllı cep telefonu dünyasında Android 8.0 Oreo versiyonuna geçiş yapabilme şansına sahip olan Samsung akıllı cep telefonu modelleri arasında;

  • Galaxy S8 ve S8+,
  • Galaxy Note 8,
  • Galaxy S7, Galaxy S7 Edge ve Galaxy S7 Active,
  • Galaxy A7-A5 ve A3 2017 serisi,
  • Galaxy J7 ve J5 2017 serisi,
  • Galaxy Note FE,
  • Galaxy Tab S3,
  • Galaxy C9 Pro ve C7 Pro,
  • Galaxy J7 Prime,

Modelleri yer alıyor. Bu Samsung akıllı cep telefonu modelleri resmi olarak yayınlanmış olan Samsung Android 8.0 alacak modellerin listesi içerisinde yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı