PUBG

Pubg Fps Arttırma

Pubg, gençlerin büyük bir zevk ile oynamış olduğu bir hayatta kalma mücadelesinin olduğu oyundur. Oldukça keyifli vakit geçirebileceğiniz bu oyun, aynı zamanda aksiyon doludur. Oyunun başında bir helikopter macerasına çıkmaktasınız. Daha sonrasında bu macera, çok daha aksiyon dolu bir şekilde ilerleyerek, helikopterden atlama ile sonuçlanmaktadır. Helikopterden atladığınız anda paraşütünüzü açarak, hayatta kalma mücadelesi sergileyeceğiniz haritaya iniş sağlamaktasınız. Daha sonra bu alanda yer alan düşmanlara savaş açarak, en son sizin hayatta kalmanız gerekecektir. Harika bir aksiyonun olduğu Pubg oyunu, ilk çıktığı senesinde ücretli bir şekilde indirmeler gerçekleştiriliyordu. Fakat oyuna olan ilgi ve talebin doğrultusunda, bu oyun ücretsiz bir şekilde sunulmaya başlamıştı.

Günümüzde halen ücretsiz bir şekilde indirmeleri kabul eden Pubg, oyunu, uzun bir süre böyle kalacak gibi görünmektedir. Bu oyun, ilk zamanlarda sadece bilgisayarlar üzerinden oynanılabilirken, şuan da akıllı cep telefonlarına da yüklenebilmektedir. Böylece işte, yolda, otururken veya boş anlarınızda cep telefonunuz üzerinden bu oyunu oynayabilmeniz mümkün durumdadır. Fakat gerek bilgisayarınız olsun, gerekse akıllı cep telefonunuz, donanımları yüksek seviyede olması gerekmektedir. Aksi takdirde oyunu oynarken çeşitli sorunlar yaşayabilir, böylece oyundan soğuyabilirsiniz. Bu problem arasında en sık görülen ise, oyunda kasmalardır. Oyundan tam verim alabilmek adına öncelikli olarak cep telefonunuzun hafızasında yeteri miktarda bir boş alanın olması gerekmektedir. Böylece oyunda oluşabilecek kasma veya donmaların önüne geçebileceksiniz.

Pubg Destekleyen Telefonlar Hangileridir?

Pubg oyununu akıllı cep telefonları üzerinden oynamak istiyorsanız, telefonunuzun son çıkan telefonlardan birisinin olması şart gibi görülmektedir. Ancak durum her ne kadar bu şekilde görünse de, eski modele sahip cep telefonlarında da bu oyunu oynayabilirsiniz. Fakat eski modellerde bu oyundan tam verim alabilmeniz biraz zor olarak gözükmektedir. Örneğin Pubg oyununu iPhone’nun 4S modelinde oynayabilirsiniz. Fakat ne derece oyundan verim alabilirsiniz, bu biraz şüpheli olarak gözükmektedir. Fakat iPhone 6 ve 6S üzeri modellerde bu oyunu oldukça rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Pubg oyununu destekleyen cep telefon markaları arasında iPhone, Samsung, Huawei ve Xiaomi bulunmaktadır.

Bu cep telefonlarının son çıkan modellerinden birisine sahipseniz, Pubg oyununu herhangi bir sıkıntı yaşamadan oynayabilmeniz mümkün durumdadır. Bu markaların eski modellerine sahipseniz, yine oynayabilirsiniz fakat oyundan tam verim alamazsınız. İşte bu sebeplerden ötürü verdiğimiz markalar arasında ki son çıkan bir cep telefonuna sahip olmanız, sadece Pubg değil, birçok oyunu rahat bir şekilde oynamanızı sağlayacaktır.

Pubg FPS Arttırma Yolları Nelerdir?

Oyundaki kasma ve donmalara sebebiyet veren duruma FPS adı verilmektedir. FPS, internet hızınıza göre değişiklikler gösterebilmektedir. Eğer internet hızınız düşük ise, oyunda veya herhangi bir internet gerektiren durumlarda kasma gibi sorunlar ile karşı karşıya kalırsınız. İşte bu durumda ne yapacağını bilmeyen kişiler, çözümü internette aratarak bulmaya çalışmaktadır.

Eğer Pubg oyununda kasma problemleri yaşıyorsanız, o halde FPS’nizi arttırmak için yollara başvurmanız gerekecektir. FPS’nin artması durumunda oyunda kasmalar, donmalar vs. ortadan kalkarak, daha rahat bir şekilde oyunlarınızı oynayabileceksiniz.

Ancak öncelikli olarak oyunda kasmaya sebebiyet veren durumları iyice bilmeniz gerekecektir. Aksi takdirde her ne kadar FPS’nizi yükseltmiş olsanız bile bu durumu yaşayabilmeniz olanaklar dahilinde olacaktır. Öncelikli olarak eğer Pubg oyununda kasmalar veya donmalar yaşıyorsanız, oyunun arka planında nelerin çalıştığına göz atmanız gerekecektir. Çünkü oyunların kasmasına sebebiyet veren en büyük etkenlerin başında bu etken gelmektedir. Eğer oyunun arka planında bir veya birden fazla internet sekmesi bulunuyorsa, bunları kapatmanız gerekecektir. Aksi takdirde oyunu rahat bir şekilde oynamanız neredeyse imkanız olacaktır. Ancak bilgisayarınızın donanımları oldukça yüksekse, o zaman arka planda dilerseniz Youtube üzerinden müzik bile açabilirsiniz. Bilgisayarınızın donanımı yüksek olduğu için herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Fakat eski tipe sahip ve donanımları standart derecelerde olan bir bilgisayarda bunu yapmanız, oyunları rahat oynayabilmenize engel olacaktır. Bu sebepten dolayı oyun oynarken bilgisayarın arka planında çalışan uygulamaları ve internet sekmelerini kapatmanız gerekecektir.

Özellikle arka planda bir anti-virüs programı çalışıyorsa, bunu kapatmanız FPS’nizi fazlasıyla arttıracaktır. Pubg oyununu Steam üzerinden oynuyorsanız, Steam’in ayarlarından FPS’nizi arttırmaya yol açacak etkenleri yapmanız gerekecektir. Aşağıda bilgisini sunduğumuz bu ayarları uygulamanız durumunda, oyunu çok daha rahat bir şekilde oynamanız mümkün bir hale gelecektir.

Steam’dan FPS Arttırma

Öncelikli olarak yapmanız gereken işlemlerin başında Pubg oyunu çalışıyor ise kapatmak olacaktır. daha sonrasında Steam kütüphanenizi açmak olacaktır. Steam kütüphanesi adı altında açılan pencerede, Pubg oyununu göreceksiniz. Bu oyunun üzerine sağ tık yaparak, açılan kısımdan ‘’özellikler’’ kısmına tıklamanız gerekecektir.

Karşınıza çıkan ekrandan ‘’genel’’ butonuna tıklayın ve ardından ‘’başlatma seçeneklerini ayarla’’ kısmına tıklayın. Bu kısımda karşınıza gelecek ekrana ‘’ -malloc=system -USEALLAVAILABLECORES -high ‘’ yazısını kopyalayarak, yapıştırmanız gerekecektir. Ardından ‘’tamam’’ yazısına tıklayarak çıkış yapabilirsiniz. Böylece FPS arttırma yolunda ilk yöntemimizi denemiş olacak ve Pubg oyununu rahat bir şekilde bilgisayarınızdan oynayabileceksiniz.

Nvidia Ekran Kartı İle FPS Arttırma

Pubg oyunu, Nvidia ekran kartına sahip kişiler tarafından oynanırken çeşitli donma problemleri yaşanabilmektedir. Bunun sebebi oyunu bu ekran kartına uygun bir biçimde optimize etmemekten kaynaklanmaktadır. Nvidia ekran kartına sahip olan kişiler, Pubg oyununu daha rahat bir biçimde oynayabilmesi için, aşağıda vermiş olduğumuz yöntemleri denemesi gerekecektir. Böylece donma, kasma vb. problemleri ortadan kaldırarak, oyunu çok daha rahat bir şekilde oynayabilecek, dolayısı ile oyundan daha fazla zevk alınabilecektir.

Öncelikli olarak yapmanız gereken, masaüstüne sağ tıklamanızdır. Sağ tıklamanızın ardından ‘’Nvidia Denetim Masası’’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Açılan pencerede ‘’3D Ayarlar’’ bölümüne girerek, bu bölümden ‘’program ayarları’’ seçeneğine tıklamanız gerekecektir. Bu seçeneğe tıklamanızın ardından karşınızda Pubg yazısını göreceksiniz. Pubg yazısına tıklamanızın ardından karşınıza çıkan ekranın, tıpkı aşağıda belirttiğimiz şekilde olması önemlidir;

Bağlantılı Optimizasyonu: Açık

Bilgisayar performansı için optimize et: Kapalı

Birden çok kareli örneklenmiş kenar yumuşatma: Kapalı

Birden çok ekran/karma GPU hızlandırma: Tek ekran performans modu

CUDA – GPU’lar: Genel ayarları kullan (Tümü)

Doku süzme – Kalite: Yüksek Performans

Doku süzme – Eşyönsüz örnek optimizasyonu: Kapalı

Doku süzme – Negatif LOD tercihi: İzin ver

Doku süzme – Trilineeroptimazsyon: Açık

Düşey senkronizasyon: 3D Uygulama ayarlarını kullan.

Eşyönsüz süzme: Kapalı

Gölgelendirici önbelleği: Açık

Güç yönetimi modu: Maksimum performansı tercih et

Kenar Yumuşatma – Ayarlar: Genel ayarları kullan

Kenar Yumuşatma – FXAA: Kapalı

Kenar Yumuşatma – Gama düzeltmesi: Kapalı

Kenar Yumuşatma – Mod: Kapalı

Kenar Yumuşatma – Saydamlık: Kapalı

Önceden oluşturulan max kare sayısı: Genel ayarları kullan

Önceden oluşturulmuş Sanal gerçeklik kareleri: Genel ayarları kullan

Üçlü ara bellekleme: Genel ayarları kullan (Kapalı)

Tüm bu ayarları, yukarıda ki şablona göre düzenlemeniz, oyun içerisinde meydana gelen kasma, donma gibi problemleri ortadan kaldırmaya yetecektir. Bu ayarlar sayesinde FPS’niz artacak ve dolayısı ile oyunda herhangi bir problem yaşamanız çok daha zor bir hale gelecektir. Tüm bu ayarları yaptıktan sonra kaydetmeyi unutmamanız da gerekmektedir. Ardından oyuna giriş yaparak, oyunda bir problem olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı