PUBG

Pubg İçin En İyi Performans Ayarları

2018 yılına damga vurmuş oyunların başında yer almakta olan Pubg, insanlara oyun içinde sunmuş olduğu heyecan ile halen ilgi görmeye devam etmektedir. Son derece güzel bir oyun olan Pubg’yi, dilerseniz bilgisayarınızdan, dilerseniz de artık cep telefonlarınızdan oynayabilmeniz mümkündür. İlk çıktığı zamanlarda sadece bilgisayar üzerinden oynanılabilmekte olan Pubg oyunu, gördüğü ilgi ve alaka nedeni ile artık akıllı cep telefonları üzerinden de kolay bir şekilde oynanılabilmektedir. Bu oyunu bilgisayardan oynayacaksanız, ekran kartınızın ve diğer tüm bilgisayar donanımlarınızın üst seviyede olmasında fayda olacaktır. Eski model bilgisayar ve donanıma sahip olan kişiler, bu oyunu oynarken, oyun içerisinde donma, kasma veya birden oyundan çıkma gibi problemlerle karşı karşıya gelebilirler.

Çünkü bu oyunun grafikleri oldukça üst seviyededir. Bu sebepten dolayı ekran kartı başta olmak üzere birçok donanımınızın üst seviyelerde olması, Pubg’yi rahat bir şekilde oynamanıza müsaade gösterecektir. Ancak Pubg’yi cep telefonunuz üzerinden oynayacaksanız, bilgisayar kadar masraflı olmasa da, burada da bir takım özelliklerinizin üst seviyelerde olması gerekecektir. Oyunun grafikleri oldukça yüksek olduğundan ötürü, bazı donanımlarınızın üst seviyelerde olması şarttır. Aksi takdirde oyun içerisinde birçok sorun ile karşılaşacağınızı bildirmek isteriz. Rahat bir şekilde oyun oynamak istiyorsanız, Türkiye piyasasında adını sıkça duyurmuş telefon markalarının en son çıkan modellerine sahip olmanız gerekecektir. Bazı eski tip model cihazlarda da Pubg’yi oynayabilmeniz mümkündür, fakat  oyundan tam verim alınabilmesi açısından yeni bir telefona ihtiyacınız olduğu gerçeğini unutmamanız gerekecektir.

Bazı kişiler gerek bilgisayardan, gerekse akıllı cep telefonları üzerinden bu oyunu oynarken, çeşitli problemler ile karşılaşmaktadır. Bu problemlerin başında da görüntü kalitesi, kasma ve donma gibi problemler yer almaktadır. Peki Pubg için en iyi performans ayarları nelerdir? Bu sorunuzun cevabını aşağıda bulabilmeniz mümkündür. Performans ayarlarını yapmaya geçmeden önce bilmeniz gereken bazı faktörlerde bulunmaktadır.

Arka Plandaki Uygulamaları Kapatın

Gerek Pubg, gerekse herhangi bir başka oyunu oynarken, bilgisayarınızın arka planında çalışan uygulamalarını kapatmanız, oyundan çok daha iyi verim almanızı sağlamaktadır. Eğer oyun esnasında herhangi bir internet sekmesi açık ise, kapatmanız çok daha etkili olacaktır. Bu tip durumlar, oyundan tam verim almanızı engelleyebileceği gibi, zamanla oyunun birçok ayarını değiştirerek, çekilemez bir hale dönüştürebilir. Bunun sonucunda da çareyi oyunu silmekte bulabilirsiniz.

İşte bu duruma düşmemek adına, arka planda çalışan uygulamalarınızın tümünü kapatmanız gerekecektir. Özellikle anti-virüs programlarını kapatmanız, çok etkili olacaktır. Anti-virüs programları, oyun içerisindeyken birçok probleme neden olabilmektedir. Oyunların kasmasının birçoğu yine bu anti-virüs programlarıdır. Eğer bilgisayarınızda kurulu bir anti-virüs programı var ise, Pubg oynamaya geçmeden önce bu programları kapatmanız, oyun içerisinde sizlere inanılmaz bir fayda sağlayacaktır.

Pubg İçin En İyi Performans Ayarları

Arka planda çalışan uygulamaları kapatmanızın yanı sıra, yapacağınız birkaç ayar sayesinde, oyundan çok daha büyük bir verim alabilmeniz mümkündür. Bu ayarların neler olduğunu veya nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bu yazımızı tamamen okumanız size büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

Pubg oyunu içerisinden yapacağınız grafik ayarları sayesinde, oyunu çok daha güzel bir hale getirebilmeniz mümkündür. Aşağıda yer almakta olan grafik ayarları sayesinde, sizlerde harika bir Pubg performansına sahip olabilir ve bunun sonucunda oyundan çok daha büyük keyif duyabilirsiniz.

  • Ekran Ölçeği: 100-103
  • Kenar Yumuşatma: Yüksek
  • Rötüş: Çok Düşük
  • Gölgeler: Çok Düşük
  • Dokular: Yüksek
  • Efektler: çok düşük
  • Yeşillik: Çok Düşük
  • Görüş Mesafesi: Çok Düşük
  • V-Sync: Kapalı
  • Hareket Bulanıklığı: Kapalı

Yukarıda bulunan bu grafik ayarlarını Pubg için ayarladığınızda, oyundan fazlasıyla verim almaya başlayacaksınız. Oyundaki kasmaları, donmaları en aza indirmekte olan bu grafik ayarlarını hemen kaydederek, oyuna tekrardan giriş sağlayabilirsiniz.

Diğer Performans Ayarları

Oyun seçeneklerini ‘’kapalı’’ olarak ayarlamanız, yine oyun performansını arttırmakta olan bir başka önemli faktördür. Bu seçenek, oyun karakterinin 3D modelini çıkartma ile görevlidir. Yani bir bakıma olmasa da olan bir seçenektir. Bu yüzden bu seçiminizi kapalı olarak kaydetmeniz, oyun hızına fazlasıyla etki edecektir.

Vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda Pubg oyunundan tam verim alabilmeniz kaçınılmaz bir hale gelecektir. Bu bilgileri hemen Pubg içerisinden uygulayarak, oyundan tam verim almaya, yani oyunun tam anlamıyla zevkini yaşamaya başlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı