Oyun

Pes 2017 PC Tuş Ayarları

PES oyunu Konami markasının en gözde oyunları arasında yer almaktadır. Her sene yeni serisi ile sevenleriyle buluşmaktadır. Dünya üzerinde en çok tercih edilen ve oynanan futbol oyunlarından birisidir. Birçok kişi yeni serisini ve yeni yılda gelecek olan oyun güncelleştirmelerini dört gözle her sene beklemektedir. Bununla birlikte oyunda birçok yenilik ve güncelleme meydana gelmektedir. Buna ek olarak birçok kişi yeni oyunda tuş ayarlarını yapmak istemektedir. PES 2017 PC tuş ayarları bu yılda en çok aratılan kelimeler arasında yer almaktadır.

Konami’nin en büyük başarısı olan PES oyunun tuş ayarlarında pek değişiklik söz konusu olmamaktadır. Oldukça basit ve kolay adımlar ile tuşlar ayarlanabilmekte istenilirse farklı alternatif oyun konsolları da kullanılabilmektedir. PES 2017 PC tuş ayaları için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

  • Öncelikle Pro Evolution Soccer 2017 yani PES 2017’nin kurulmuş olduğu klasörü açmanız gereklidir. Genel olarak bu klasör C diskine girdikten sonra program files klasörü içerisinde yer alan Konami bölümünde bulunmaktadır.
  • İstenilen dizine gidildikten sonra bu kısımda Pes17 yazılı klasöre giriniz. Bu adımdan sonra klasör içerisinde ‘’settings.exe’’ adlı simgeye tıklayınız. Buradan tuş ayarı yapmak istediğiniz konsolu seçiniz.
  • İstediğiniz konsolu seçtikten sonra burada ayarlarınızı yapabilir ve oyununuzu alışmış olduğunuz şekilde oynamaya devam edebilirsiniz.

Yukarıda yer alan ayarlar kısmından sadece klavye ayarı yapılmamaktadır. Ayrıca bu oyun sadece klavye destekli çalışmamaktadır. İstenilirse oyun kolu ilede oynanabilmektedir ve bu ayarlara da sahip olmaktadır. Bunun için ise aynı şekilde ayar ekranında ‘’KntrlChz’’ yazılı olan kısma tıklayarak bağlanmış olan kol ayarları yapılabilmektedir. Bu ayarlardan sonra istenilirse kol istenilirse klavye ile PES 2017 oyunu oynanabilmektedir.

PES 2017 PC tuş ayarları oyun her yüklendiğinde tekrar yapılmalıdır. Oyun silinip baştan yüklenirse aynı şekilde oyun içerisinde yapılan değişiklikler ve ayarlar kaybolmaktadır. Bu nedenle yeniden ayar istemektedir. Ancak bu tarz ayarlar odlukça kısa bir sürede yapıldığından dolayı pek bir zorluk olmamaktadır. Bazı oyun türlerinde bu tarz değişiklikler farklı yerlerde ve ayarlarda yer alabilmektedir. Ancak bu durum PES için geçerli değildir. İlk çıktığı zamandan beri ayar kısmı ve tuş ayarları aynı yerde yer almakta ve kolaylıkla yapılabilmektedir. Bazı kullanıcılar ise unuttuğundan dolayı her yeni sürümde tekrar hatırlatma gereği duyulmaktadır. PES oyunu çoğunlukla klavye ile oynanmaktadır. Ancak iki kişi oynanacağı zaman, kollar devreye girmekte ve böylelikle çok daha keyifli bir hal almaktadır. Oyun kolları ile çok daha rahat ve kolay bir şekilde oynandığı görülmektedir. Birçok kişi bu nedenle klavye yerine oyun kolunu tercih etmektedir. Ancak bazı kişiler kol ayarlarını yapamamakta ve oyun ile bağlantısını kuramamaktadır. Yeni bir kol bağlayıp gene bu ayarlar kısmından bağlantı kontrol edilerek ayarlar rahatlıkla yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı