Oyun

Online Soccer Manager – Osm Oyunu 1 Olma ve Yenilmezlik Taktikleri

Futbol oyunları, geçmişten beri en çok tercih edilen dijital oyun türlerinden birisidir. Özellikle günümüz dijital oyun dünyasındaki grafik gelişimi açısından en önemli katkılar hep futbol oyunları ile gelmiştir. Bu şekilde hem sektörün gelişimine katkı sağlaması hem de son derece keyifli bir futbol deneyimini dijital olarak bireysel yaşayabilme imkanı sunması nedeni ile futbol oyunları öne çıkıyor. Bununla birlikte internet tabanlı online futbol oyunları da öne çıkıyor. Daha pratik bir şekilde futbol aşk ve tutkusunu doyasıya yaşayabilme imkanı sunan ve futbol bilgisi ölçüsünde kendisini daha etkin bir şekilde sınayabilme imkanı elde eden oyuncular, online futbol oyunlarına daha fazla ilgili gösteriyor. Bu online futbol oyunları arasında ise Online Soccer Manager oyunu son derece yüksek oyun kalitesi ve gerçekçi yapısı ile öne çıkıyor. Futbolu daha teknik şekilde manager cephesinden deneyim etme şansı sunan oyun, dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’ de de futbol tutkunlarının yoğun ilgisini görüyor. Gerçek futbol sezonu deneyimi yaşatan oyunda, sezonu birinci sırada tamamlamak her oyuncunun arzusu ve hedefidir. Bu yüzden de Online Soccer Manager oyununu daha önce oynamamış ya da sistem işleyişini tam olarak çözememiş oyuncular tarafından sezonu birinci sırada tamamlama ve takım yönetiminde başarılı olma gibi konularda yardıma ihtiyaç duyabiliyor.

İnternet popüler futbol oyunu Online Soccer Manager oyununda başarıya ulaşmak isteyen oyuncuların öncelikli olarak menajerliğini yaptığı takımın mali yönetimini doğru şekilde yönlendirmesi gerekir. Ne de olsa gerçek futbolda olduğu gibi oyunda da iyi futbolculardan oluşan dinamik bir kadro başarıya ulaşmayı sağlar. Ancak bunu sağlayabilmek için mali yönden takımın gerçekte olduğu gibi oyunda da iyi olması gerekir. İyi bir oyuncu transfer etmek, takım için yüksek maliyet oluşturur. Bu yüzden öncelikle takımın gelirlerini arttırmaya yardımcı olacak müdahalelerde bulunulması ve gelişimin bu doğrultuda planlı olarak gerçekleştirilmesi gerekir.

Online Soccer Manager Para Kazanma Yöntemleri

İnternetin popüler oyunu Online Soccer Manager oyununda para kazanmak için yapılması gerekenler oldukça basittir. Öncelikli olarak takımın gelir elde edebilmesi için iyi bir oyuncuya ihtiyacı bulunuyor. Bunu sağlayabilmek için ise genç ve düşük oyun puanına sahip olan oyuncuları doğru şekilde geliştirmek gerekir. Bu noktada oyuncular için tavsiye edilen öncelikle takımın bütçesine uygun olarak yönetiminden takımın tüm bölgelerine yönelik olarak teknik antrenör kiralaması yapılması gerekir. Kiralama daha ekonomik bir çözüm oluşturur. Daha sonra oyun başlangıcında takımda bulunan genç oyuncuları, düzenli olarak günlük antrenmana koymaya dikkat edilmelidir. Bu noktada antrenman sürecini en verimli şekilde değerlendirebilmek için antrenmanda kullanılan oyuncuların stabil yani aynı isimlerden oluşması gerekir. Böylelikle daha hızlı bir gelişim tamamlama sağlanabilir. Misal olarak 60 oyun gücü bulunan genç bir oyuncuyu devamlı olarak antrenmanlara dahil ederek günlük 1 ya da 2 puan daha artış göstermesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde oyuncunun kısa süre içerisinde daha yüksek oyun gücüne sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle oyunda 70 oyun gücüne sahip olan bir oyuncunun 5 milyon Euro yaptığı göz önünde bulundurulduğunda, bu genç oyuncuyu satarak, takıma önemli bir gelir kazandırılabilir.

Alternatif olarak Online Soccer Manager oyununda para kazanabilmek için düşük oyun gücü olan oyuncuları alıp, yine antrenman yolu ile daha yüksek oyun gücü kapasitesine daha kısa sürede çıkartarak, oyunun değerini arttırabilirsiniz. Böylelikle aradaki farkın kulübe önemli bir gelir oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntemleri kullanarak, takımınızın mali durumunu daha iyi noktalara getirebilir ve transfer piyasasının en kaliteli oyuncularını takıma kazandırabilirsiniz. Böyle bir şekilde gelişim süreci sonucunda takıma iyi ve kaliteli oyuncular kazandırarak, sezonu lider tamamlayabilirsiniz. Düzenli olarak gün atlamadan bu gelişmeleri sürdürmek olağan şekilde 38 hafta olan ligin sonuna iyi bir kadro ile çıkarak, ligi ilk sırada ilk sezondan itibaren bitirebilmek mümkün olur.

Online Soccer Manager Oyununda Yenilmezlik Taktiği

Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da oyuncuların hedefi başarıya ulaşmaktır. Bu yüzden de OSM oyunu 1 olma ve yenilmezlik taktikleri oyuncuların en çok merak ettikleri ve araştırdıkları konular arasında yer alıyor. Öncelikle sezonu ilk sırada bitirebilmek için en önemli husus antrenman kampı dönemleridir. Çünkü oyun tarafından her oyuncu için bu antrenman kampları 2 kez sunuluyor. 2 defa antrenman kampı ile sınırlı olması nedeni ile bunun en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekir. Yani düşük oyun gücü kapasitesine sahip olan oyuncuların takımda bulunduğu dönemde bu antrenman kampı haklarını harcamak, takımın yüksek kapasiteli oyuncu gücüne sahip olan oyuncularla doldurulduğunda, bu antrenman kampı haklarının kullanılamamasına neden olur. Bunun sonucunda da iyi bir takım için bu antrenman kampı kullanıldığında kesin başarıya ulaşabilmek mümkün olurken, siz bundan yararlanamazsınız.

Bu gibi detayları göz önünde bulundurarak, OSM oyunu 1 olma ve yenilmezlik taktikleri konusunda öncelikle buna dikkat etmelisiniz. Diğer yönden ise oyuncuların her zaman başarıya ulaşabilmelerine yardımcı olacak bazı yenilmezlik taktikleri bulunuyor. Bu taktikleri uygulayarak, takımı sahaya sürmek, başarıya ulaşmaya yardımcı olur. Bu taktikler arasında ilk sırada ‘3-4-3 A’ taktiği bulunuyor. Bu OSM yenilmezlik taktiği çerçevesinde oyuncunun, takımındaki oyuncuların dinlenmiş durumunda olması halinde ‘Ya hep, ya hiç’ seçeneğini kullanma ve diğer yan kısımlardaki için ‘Kaleyi görünce vur’ seçeneğini ‘Oyun Stilleri’ bölümünden kullanmanız gerekiyor. Bu taktik ile kısa sürede takımın yenilmez duruma gelmesini sağlamak mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı