Telefon Güncelleme

Nokia Lumia 1520 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Akıllı cihaz teknolojileri alanında rakiplerine göre biraz geri planda kalan Nokia, sonradan gerçekleştirdiği atağıyla önemli bir pay sahibi oldu. Özellikle de cihazlarındaki problemleri gidererek, son derece verimli bir performans elde eden Nokia’ nın akıllı cihazları, Türkiye’ de de son derece yoğun şekilde tercih ediliyor. Özellikle de Nokia Lumai ailesi üyesi olan akıllı cep telefonu modelleri verimli kullanım performansları nedeni ile tüketicilerin ilk tercihleri arasında kendisine yer buluyor. Nokia Lumia 1520 akıllı cep telefonu üzerindeki donanım özellikleri ile bilgisayarlarda dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows’ un mobil versiyonuyla çalışma gerçekleştiriyor. Dünyada üretilen ve Windows işletim sistemiyle çalışan nadir cihazlardan birisidir. Nokia Lumia 1520 üzerinde bulunan Windows mobil işletim sistemi tüm yazılımlarda olduğu gibi güvenlik açıkları ve hatalara karşı yeni düzenlemeleri ile güncellemeler alıyor. Bu çerçevede de Nokia Lumia 1520 kullanıcıları da cihazlarında en yeni ve en güncel Windows mobil versiyonunun kullanımını gerçekleştirmek isteyebiliyor. İşte bu noktada uzmana ya da teknik bilgiye gerek duymadan en yeni Windows mobil versiyonunun kullanımı için Nokia Lumia 1520 yazılım güncellemesi nasıl yapılır rehberi hazırladık.

Nokia Lumia 1520 Yazılım Güncelleme Yapma

Nokia Lumia 1520 cihazlarında güvenli bir şekilde güncelleme yapmak en önemli husustur. Bu yüzden olası hataları ihtimal dahilinde bulundurarak, cihazdaki güncelleme işlemlerine başlamadan önce mutlaka telefon yedeği alınmalıdır. Bu noktada sanal bulut sistemleri ya da bilgisayar gibi fiziki sistemler telefon yedekleme için kullanılabilir. Telefon yedekleme işleminin yapılmasından sonra;

  • İnternet bağlantısı (mobil data ya da Wi-Fi),
  • 500 MB depolama alanı,
  • Cihaza şarja takılı ya da pil durumu 50% ve üzeri,

Hususlarının da mevcut olması durumunda güncelleme işlemine başlanabilir. Nokia Lumia 1520 yazılım güncellemesi nasıl yapılır rehberi dahilinde güncellemeye ilk adım bildirim menüsünden yapılır. Bildirim alanında Windows tarafından gönderilen yeni Windows mobil versiyon güncellemesi bildirimine tıklanması gerekir. Bu bildirim alanı, doğrudan sistem güncelleme ekranına yönlendirir. Burada Windows mobilin en yeni versiyonunu içeren güncelleme paketinin indirilmesi gerekir. İnternet bağlantısı da bu indirme işlemi için gereklidir ki kablosuz bağlantı daha hızlı indirme sağlayacağından tavsiye edilir. Daha sonra indirmenin tamamlanması beklenir. İndirme tamamlandıktan sonra ise güncellemenin kurulumunun yapılması gerekir. Bunun için ‘Kur’ seçeneğine basılmalıdır. Bu işlem ile ekran kapanır ve güncelleme tamamlanana kadar ekranda yalnızca bir geri sayım bulunur. Bu geri sayım kurulumun tamamlanmasına ne kadar kaldığını gösterir. Bu kurulum tamamlandıktan sonra güncel ve mevcut veriler ile en yeni Windows mobil versiyonunun kullanımı gerçekleştirilebilir.

Cihazda güncelleme işlemleri öncesinde yapılması gereken işlemlerin gerçekleştirilmesi, güncelleme problemlerinin cihazda ve cihaz içerisindeki verilerde oluşturabileceği olumsuz etkilerin önlenebilmesi açısından çok önemlidir. Bu yüzden Nokia Lumia 1520 yazılım güncellemesi nasıl yapılır rehberinde yer alan adımların sırayla uygulanması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı