Mobil

Nexus 5 Android 7.1 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Günümüzde akıllı cep telefonu pazarının en popüler ve en kaliteli akıllı cep telefonu konumunda bulunan Nexus 5 Android 7.1 Nougat modeli, oldukça yoğun ve sık bir şekilde tercih ediliyor. Son dönemlere damgasını vuran en stabil cihazlardan birisi konumunda yer alan Nexus 5 Android 7.1 Nougat akıllı cep telefonu sürekli olarak güncellemeler ile kullanıcılarına her yeni sorun ve açığa karşı etkin bir şekilde koruma sağlıyor. Aynı zamanda da sürekli olarak gerçekleştirdiği güncellemeleri ile kullanıcıların en yeni Android yazılımlarında dahi herhangi bir sorun yaşamadan cihazlarını etkin ve verimli şekilde kullanabilmelerine yardımcı oluyor. Ancak sürekli olarak gelen resmi Nexus 5 Android 7.1 Nougat güncellemeleri ile ilgili olarak bazı kullanıcılar yeterli bilgiye sahip olmayabiliyor. Bu nedenle de Nexus 5 Android 7.1 Nougat güncellemesi nasıl yapılır sorusu gündeme gelebiliyor. Diğer cihazlardan farklı bir cihaz yazılım güncelleme yapılması gerekmektedir. Bu durumda güncellemelerin Nexus 5 Android 7.1 Nougat cihazı için nasıl yapılacağının genel kullanıcılar tarafından bilinmemesinin oldukça normal olmasına neden oluyor.

Nexus 5 Android 7.1 Nougat Güncelleme

Google tarafından gerçekleştirilen prosedür değişimi neticesinde Nexus 5 Android 7.1 Nougat cihazları için ürün yazılımı desteği gerçekleştirilmiyor. Bununla birlikte gelecek dönem içerisinde de bu konu hakkında ne gibi gelişmeler olacağı bilinmiyor. Bu sebeple de bazı kullanıcılar tarafından Nexus 5 Android 7.1 Nougat cihazının farklı bir akıllı cep telefonu ile değişiminin yapılması düşüncesi öne çıkıyor. Ancak uzmanlar Nexus 5 Android 7.1 Nougat cihazının üstün performansı nedeni ile kesinlikle böyle bir yaklaşımda bulunulmamasını öneriyor. Çünkü cihazın performansı kadar xda-geliştiriciler topluluğu tarafından sunulan özel destek mevcut şekilde sürdürülecek. Bu şekilde Nexus 5 Android 7.1 Nougat güncellemesi nasıl yapılır sorusu dahilinde güncellemeler kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

Nexus 5 Android 7.1 Nougat ROM Yükleme

Kullanıcılar Nexus 5 Android 7.1 Nougat güncellemesi nasıl yapılır sorusu dahilinde öncelikle cihazlarının menüsünde bulunan ‘Ayarlar’ uygulamasına giriş yapmalıdır. Daha sonra Uygulamalar seçeneğine giriş yapılarak, USB hata ayıklamasının etkin hale getirilmesi gerekir. Bu noktada cihazın rootlu olmasına dikkat edilmesi çok önemlidir. Bu aşamada her türlü soruna karşı TWRP ve CWM ile cihazı yedeklemenin unutulmaması gerekir. Bu işlemlerin ardından cihaza USB kablosu ile bilgisayar bağlantısı eklenmeli ve indirilmiş ROM dosyaları SD karta kopyalanmalıdır. Bur ROM Öklid yani Euclidean Rom olarak bilinmektedir. Bu şekilde cihazın en güncel yazılımı oluşturabilmek ve cihazı en yeni gelişmelere dahi uyumlu bir şekilde kullanmaya başlayabilmek mümkün olabilmektedir. Daha sonra cihazın bilgisayardan çekilerek, tamamen kapatılması gerekir. Telefon açılırken ise Ses Arttırma, Ev ve Güç düğmelerine aynı anda basılı tutulmalıdır. Ardından Fabrika Ayarları ile cihaz temizlenmelidir. SD karta kopyalanan ROM’u yüklemek gerekiyor. Bu şekilde Nexus 5 Android 7.1 Nougat güncelleme kolay bir şekilde yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı