Sağlık

Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda yara ve yanıklara iyi gelmesi ile ön plana çıkan Madecassol krem, yapılan reklamlar sayesinde birçok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Tamamen doğal bir şekilde hazırlanmasından ötürü cilt üzerinde mükemmel etkiler meydana getiren bu krem, doktorlar tarafından da sıklıkla önerilmeye başlanmış durumda.

Bazı durumlarda yara, yanık, sivilce izleri, çatlaklar ve cilt lekeleri için çözüm olmadığı söylenir. Oysa; piyasalar içerisinde bulunan Madecassol krem, başta hamileler olmak üzere her yaş grubundan her insan tarafından rahat bir şekilde kullanılabilir bir kremdir. Bu yazımız içerisinde bu krem hakkında bilgiler vererek ne işe yaradığı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Madecassol kreminin içerisinde Centella Asiatica bitkisinin ham maddesi bulunmaktadır. Bu madde, cilt yapısını onararak yenilemesi ile biliniyor. Cilt üzerinde bulunan yara ve yaralanmaları iyileştirici bir etkiye sahip olan bu krem, sivilce izleri cilt lekelerine karşı mükemmel bir etki meydana getirmekte. Bununla birlikte tahriş giderici özelliğe sahip olan Madecassol kremi, lazer epilasyon sonrasında oluşan tahrişlere karşı da iyi etkiler meydana getirmektedir.

Madecassol Krem Nerede Kullanılır?

Son zamanlarda haber sitelerinde dahi adı sıklıkla geçirilen bu krem, birçok kişinin gündemine gelmiş durumda. Cilt sorunlarından ötürü bu kremi kullanmak isteyen kişiler, aynı zamanda bu kremin farklı kullanım alanlarını da merak etmekteler. Madecassol kremi nerede kullanılır sorusu için yaptığımız araştırmalarda elde ettiğiniz bulgular şu şekildedir;

 • Yüzeysel olarak meydana gelen 1. ve 2. derece yanık durumlarında
 • Meme başlarında oluşan yara ve çatlakl durumlarında
 • Local deri ülserleri başta olmak üzere dekübitus ülser durumunda
 • Küçük cerrahi operasyon sonrası, sünnet sonrası, epilasyon sonrası iyileşme hızının artırılmak istenmesi durumunda
 • Tahriş olmuş ciltlerin onarılmak istenmesi durumunda
 • Genital bölge yırtılmaları durumunda
 • Yara ve yanıkların iyileşme sürecini arttırmak istenmesi durumunda
 • Ağda ve dövme sonrası hissedilen acıyı hafifletmek istenilmesi durumunda

Bu kremden destek alınabilmektedir. Bunun gibi daha onlarca farklı alanda kullanılabilen Madecassol krem cilt üzerinde tahmin edebileceğiniz den daha fazla etkiye sahiptir.

Madecassol Kremin Faydaları Nelerdir?

Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Yukarıda kullanım alanlarını belirtmiş olduğumuz Madecassol krem cilt üzerinde birçok iyileştirici etkiler meydana getirdiği ifade edilmektedir. Bu kremin sunmuş olduğu faydaların ne olduğuna da gelecek olursak;

 • Kadınlarda doğum sonrası meydana gelen çatlaklık ve kilo değişimleri sonucunda oluşan çatlaklıkları iyileştirir.
 • Ameliyat sonrasında meydana gelen yara, yırtılma durumlarında kullanılan bu krem, onarıcı etkisi sayesinde hızlı iyileşme meydana getirir.
 • Doğum sonrası anneler genellikle emzirmeden ötürü meme ucu çatlaklıkları yaşar. Meme ucu çatlaklıklarından kurtulmak için her emzirmeden sonra bu krem meme ucuna sürülerek kolayca tedavi edilebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken tek şey, emzirmeden önce meme ucunun yıkanarak temizlenmesidir.
 • Ergenlik döneminde her insan sivilcelerle mücadele etmek durumunda kalmıştır. Bu dönem içerisinde yaşanılan sivilcelerden kurtulmanın en kolay yollarından birisi de Madecassol krem kullanmaktır.
 • Mevsim değişimleri birçok kişinin el ve ayaklarında çatlaklıklar oluşturmaktadır. Kış aylarında yaşanan bu durumlardan kurtulmak için de bu kremi kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında el ve ayakların yumuşaklık kazanmasına olanak sağlamaktadır.
 • Hassas ve kuru cilt yapılarından sahip olan kişiler nemlendirici konusunda oldukça seçicilerdir. Madecassol krem bu konuda oldukça güçlü etkilere sahiptir. Kremi nemlendirici olarak kullanacak kişiler gün içerisinde maksimum 2’den fazla kullanmamaları önerilmemektedir.
 • Dudak kenarlarında çıkan uçuklar için de bu krem öneriliyor. Düzenli olarak kullanılması durumunda uçukların kısa sürede yok olmasını sağlıyor.  Düzenli kullanım sonucunda kremin sürüldüğü bölgede tekrardan ortaya çıkmasını engellenmektedir.

Macecassol içerisinde ağırlık olarak bitkisel ürünler yer almaktadır. Bu nedenle göstermiş olduğu etkiler büyük oranda kalıcı olmaktadır. İçerisinde yer alan bitkisel ürünler, kremin kendisine has bir kokuya sahip olmasına katkı sağlıyor. Krem düzenli olarak kullanıldığında bu temiz koku kişiler üzerinde kalıcı etkiler meydana getirmektedir.

Madecassol Kremi İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Madecassol krem ile ilgili buraya kadar olan bölümde bu kremin genel olarak kullanım amacı hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Düzenli olarak kullanılması durumunda Madecassol kreminin cilt lekeleri başta olmak üzere sivilce izleri, uçuk yara ve yanık izlerine iyi gelmektedir. Bu krem aynı zamanda çeşitli kremleri de birleştirilerek büyük bir cilt bakım maskesi haline de getirilebiliyor. Bu krem ile cilt bakımı nasıl yapılır konusunda da fikir isteyen okuyucular için gerekli malzemeler şu şekildedir;

 • Bir çay kaşığı kadar Madecassol Krem
 • Bir çay kaşığı kadar Bepantem Krem
 • Bir adet E vitamin Ampülü ya da Kapsülü

Yukarıda hazırladığınız malzemeleri öncelikle bir cam kase içerisinde iyice karıştırınız. Hazırladığınız karışımı göz ve dudak çevresi hariç yüz bölgesindeki tüm kusurlu alanlara uygulayın. Bir saat kadar bekledikten sonra ılık su ile krem sürdünüz bölgeleri yıkayın. Hazırladığınız bu cilt bakım maskesinden fayda alabilmek için iki haftada bir düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Hazırladığınız bu maske kuru cildinizin nemlenmesini olanak sağlayarak doğal yapısına kavuşmasını sağlar. Yukarıda belirttiğimiz oranların dışında çıkmanız durumunda bu maskenin faydalarından ziyade zararları ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Madecassol Krem Hakkında Merak Edilenler

Son zamanlarda sıklıkla bu krem hakkında konuşan kişi sayısı giderek artmıştır. Sosyal medya üzerinden gelen bazı sorulara da bu yazımız üzerinden yanıt vermek istiyoruz.

Madecassol yüze sürülebilir mi? :Hücre yenileyici etkisine sahip olmasından dolayı bu krem yüz üzerine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Cilt onarıcı, cilt yenileyici ve cilt tazeleyici etkilere sahip olan Madecassol kısa sürede büyük değişimler meydana getirebilir.

Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Madecassol tüylenme yapabilir mı?: Son zamanlarda bu kremi kullanmak isteyen birçok kişi tarafından bu soruyu almaktayız. Madecassol, gereğinden fazla kullanılması durumunda cilt üzerinde tüylenme yapabilmektedir. Standart kullanım herhangi bir tüylenme meydana getirmemektedir.

Madecassol cilt kararmasına iyi gelir mi?: Koltuk altı ve genital bölgede meydana gelen kararmalar için bu kremin etkileri merak edilmektedir. Madecassol, maalesef ki bu bölgelerde meydana gelen kararmaları açabilecek bir içeriğe sahip değildir.

Madecassol cilt beyazlatır mı?: Bu kremi düzenli kullanan kişiler yüzlerindeki cilt lekelerinin yok olmaya başladığını görebilirler. Aynı zamanda cildin orijinal tonunun yakalanabilmesini sağlayan bu krem düzenli kullanım sonucunda renk tonunda açma meydana getirebilir.

Madecassol Krem Yan Etkileri

Bitkisel içeriğe sahip olmasından dolayı madecassol kreminin bariz bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat; doz aşımı yapılması durumu ciltte su kabarcıkları, tahriş çok fazla görülebilmektedir. Bu krem kullanımı sonucunda fark edilebilir bir yan etki görmeniz durumunda kesinlikle bir doktordan destek almanız gerekmektedir.

Madecassol Kreminin Fiyatı

Türkiye’de bulunan tüm eczanelerde satılan MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad kreminin 2018 yılı içerisindeki satış fiyatı 16,33 TL +KDV’dir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı