İnternet

Lifebox Nedir Lifebox Nasıl Kullanılır?

İnternetin dünyanın her yerinde yaygınlaşmasını sağlayan fiziki donanım teknolojisindeki gelişim, yeni nesil ihtiyaçlara yönelik olarak da yanıt sağlıyor. Özellikle de günümüzde internet her yönü ile sanal olmasına karşın son derece fonksiyonel alan hizmetlerini insanların hizmetine sunuyor. Günümüzde artık her şey internet ortamında depolanıyor ve saklanıyor. Bu durumda herşeyin internet ortamında kendisine yer bulmasına neden olurken özellikle gelişen teknoloji ile birlikte dosya boyutları ciddi anlamda büyüyor. Bu durumda hem bilgisayarlarda hem de mobil cihazlarda depolama açısından ciddi sorunların yaşanmasına neden olabiliyor. Bu tip sorunlara çözüm olarak sanal bulut sistem çözümleri sağlanıyor. Bu kapsamda da Lifebox, Türkiye’ nin dijital teknoloji alanında lider markası Turkcell tarafından kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Bu durumda Lifebox nedir şeklinde soruların ortaya çıkmasına neden oluyor.

Lifebox Nedir?

Günümüzde depolama açısından yaşanan sorunlara çözüm oluşturan Turkcell’ in Lifebox hizmeti oldukça popüler bir hale geldi. Son yıllarda oldukça yoğun ve sık bir şekilde tercih edilmeye başlanan Lifebox nedir ile ilgili temel olarak fotoğraf, video, müzik ve diğer tüm formattaki  dosyaların saklanması amacı ile ilave bir depolama alanı hizmeti vermektedir. İnternet erişiminin söz konusu olduğu her yerden kullanılabilmekte olunan akıllı cep telefonu, tablet bilgisayar ya da masaüstü bilgisayar üzerinden Lifebox alanı üzerinde yer alan dosyalara kolay bir şekilde erişim sağlanabilmektedir. Bunun dışında son derece pratik bir şekilde sosyal medya üzerinde ya da özel olarak arkadaşlar ile paylaşımı gerçekleştirilebilmektedir. Turkcell tarafından sunulan Lifebox uygulamasını indirip, aktif şekilde kullanmaya başlayan tüm mobil hat kullanıcıları için Turkcell tarafından 1 GB boyutunda saklama alanı hediye ediliyor. Bu kapsamda kullanıcıların Turkcell Lifebox hizmetinde kendilerine sunulmuş olan saklama alanının daha büyük olmasını sağlamak için mutlaka Lifebox paket alımı gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda da alınan Lifebox paketleri aylık olarak yenileme gerçekleştirilmelidir.

Lifebox Nasıl Kullanılır?

Son yıllarda akıllı cihaz kullanıcıları başta olmak üzere tüm internet ve bilgisayar kullanıcıları tarafından tercih edilen sanal depolama hizmeti olarak öne çıkan Turkcell’ in lifebox hizmetinin kullanılabilmesi için öncelikli olarak Lifebox uygulamasının bilgisayara ya da cihaza indirilmesi gerekmektedir. Bu aşamada kullanıcılar tarafından Lifebox indirme işlemleri için sunulan farklı indirme kanalları bulunmaktadır. Bu kanallar arasında Turkcell’ in T-Market hizmeti ile birlikte Google Play ve AppStore uygulamaları üzerinden Lifebox indirme işlemleri birkaç dakika içerisinde tamamlanabilmektedir.

Lifebox uygulamasının indirilmesinden sonra kullanımı ile ilgili olarak Lifebox nasıl kullanılır sorusunun yanıtı ise oldukça basittir. Ancak bu aşamada kullanıcıların dikkat etmeleri gereken önemli bir husus bulunuyor. Eğer Turkcell abonesi ise kullanıcı mobil internetten bağlantıda olduğunda otomatik şekilde uygulamaya giriş yapabiliyor. Wi-Fi  bağlantısında ise Turkcell telefon numarası ve kayıt işlemleri için verilen şifrenin girilmesi ile giriş işlemleri tamamlanabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı