Telefon Güncelleme

Lenovo Vibe K5/K5 Plus Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bilgisayar teknolojisinde yakalamış olduğu performans verimliliği ile tüm dünyada bu alanda adından sıkça söz ettirmekte olan Lenovo, aynı zamanda da son yıllarda akıllı cihaz pazarının en popüler ve en hızlı yükselen değerlerinden birisi konumunda yer alıyor. Kullanıcıların ihtiyaçlarına odaklı cihaz tasarım ve gelişimi şekillendiren Lenovo, Türkiye’ de gerçekten üst düzeyde bir kullanım oranına sahip. Özellikle de Lenovo Vibe K5/K5 Plus modelleri kullanıcıların fiyat ve performans dengesindeki kalitesi nedeni ile ilk tercihlerinden birisi konumunda bulunuyor.  Son dönemlerde çıkan en popüler cihazlar olan Lenovo Vibe K5/K5 Plus modelleri, hem kaliteli ekranı hem de kaliteli batarya ömrü ile kullanım verimliliğini arttırırken, göz alıcı tasarımı ile de estetik açıdan da kullanıcılara hitap ediyor. Şimdi de Android 7.0 Nougat versiyonuna olan uyumluluğu dolayısı ile Lenovo Vibe K5/K5 Plus Android 7.0 Nougat güncelleme/yükseltme yapılabiliyor. Ancak genel kullanıcı tarafından Lenovo Vibe K5/K5 Plus Android 7.0 Nougat güncelleme nasıl yapılır sorusu gündeme gelebiliyor.

Lenovo Vibe K5/K5 Plus Güncelleme İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Genel kullanıcıların Lenovo Vibe K5/K5 Plus Android 7.0 Nougat güncellemesi nasıl yapılır sorusundan önce güncelleme işlemini yapmadan önce nelere dikakt etmesi gerektiğine önem vermesi gerekir. Çünkü cihazda Android sürümünün yükseltilmesine yardımcı olan güncelleme işlemleri tam kapsamlı işlemlerdir. Yani gerekli olan önlemler alınmaz ise kullanıcıların cihazında depoladığı tüm verileri tamamıyla yitirebilmesine yol açabilir. Bu durumda kullanıcıların Lenovo Vibe K5/K5 Plus Android Nougat yükseltme işlemi için öncelikli olarak cihazlarının yedeğini alması gerekiyor. Lenovo Vibe K5/K5 Plus telefon yedeği alma işlemini tamamlayarak, verileri güncelleme öncesinde güvene almak mümkündür. Bu durumda bir sorun olsa dahi bu yedekler cihaza yüklenerek, kaldığı yerden kullanmaya devam edilebilir durumda olur.

İkincil olarak ise cihazın tercihen Wi-Fi bağlantısında olmasına dikkat edilmelidir. Mobil bağlantıda düşük kota kapasitelerinin dışında daha sık görülebilen internet bağlantı kesilmeleri indirme işlemlerinde aksamaya neden olabilir. Ayrıca telefonun bu sırada yüksek kapasitede çalışacağından fazla şarj yer. Bu yüzden telefonun güncelleme esnasında kapanmaması için mutlaka 50% ve üzeri şarja sahip olması ya da şarj kablosunun takılı olması gerekir.

Lenovo Vibe K5/K5 Plus Android Nougat Yükseltme

Üzerinde Android Lollipop mobil işletim sistemi bulunan Lenovo Vibe K5/K5 Plus için Android Nougat versiyonuna yükseltme kolayca yapılabilir. Kullanıcılar, Lenovo Vibe K5/K5 Plus ayarlar menüsünü kullanarak, en kapsamlı Android Nougat gibi bir güncellemeyi gibi bireysel olarak sorun yaşamadan tamamlayabilir. Yukarıda yer alan uyarıları dikkate alınarak güncelleme ön hazırlığının yapılmasından sonra ‘Ayarlar’ ekranındaki ‘Telefon Hakkında’ seçeneğine girmeleri gerekir. Bu seçenek içerisinde açılan ‘Sistem Güncellemeleri’ sayfasına giriş yapmaları gerekir. Sistem Güncellemeleri sayfasında önce Android Nougat güncelleme paketini indirmek için ‘Güncellemeyi İndir’ seçeneğine tıklamaları, paket indikten sonra kurulum için ‘Güncellemeyi Kur’ seçeneğine tıklamaları gerekir. Bu şekilde otomatik güncelleme kendi kendine tamamlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı