Teknoloji

Klavyede Yıldız İşareti Nasıl Yapılır

İnsanların birçoğu klavye üzerinden yıldız başta olmak üzere birçok simgeyi nasıl yapabileceğini bilmemektedir. Bu durum sonucunda sağdan soldan işaretleri kopyalama ihtiyacı duyan insanlar, bu durumdan hiç memnun olmamaktadır. Bu rehber doğrultusunda sizlerde klavyeden nasıl yıldız yapılacağına dair bilgileri öğrenebilecek ve bu durum sonucunda saniyeler içerisinde yıldız işaretini yapabileceksiniz. Yıldız işaretini internet üzerinde kullanmak isteyen kişiler, artık bilgi araştırması yapmayacak, bu makalede öğrendiklerini hemen uygulayarak, klavyeden yıldız işaretinin nasıl yapıldığını kolayca öğrenebilecektir.

Klavyede Yıldız İşareti Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak dilerseniz bizim vereceğimiz bu yıldızı (*) direkt olarak kopyalayabilir ve lazım olduğu her an da bu sayfa aracılığı ile kopyalayarak dilediği bir şekilde kullanabilir. Ancak ‘’hayır ben nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum’’ diyorsanız, onu da öğretelim. Öncelikli olarak bilgisayarınızda bir Word dosyası açmalısınız. Ardından bu Word dosyası içerisine sırasıyla alt+42 tuşlarına basmalısınız. Böylece yıldız işaretini kolay bir şekilde çıkartabilmeniz mümkün bir hale gelecektir.

Klavyede Tik İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede tik işareti yapmak da oldukça basit kodlara dayanmaktadır. Yine Word dosyası içerisinde alt+251 tuşlarına basarak kolay bir şekilde tik işaretini elde edebilirsiniz. Tüm bu işaretlerin hepsi, aslında basit kod mantıklarına dayanmaktadır. Sizlerde bu kombinasyonda farklı sayılar deneyerek, çeşitli sembollere ulaşabilirsiniz.

İşte, klavye üzerinde yapabileceğiniz semboller bunlardır. Bunların haricinde daha yüzlerce sembolde bulunmaktadır. Bu sembolleri dilerseniz sizlerde Alt+(sayılar girerek) bulabilirsiniz.

Bu İşaretler Nerede Kullanılır?

Öğrettiğimiz bu yöntem ile sembolleri çoğu web sitelerinde kullanabilmeniz mümkündür. Örneğin İnstagram’da, Facebook’da gönderilerinizin altına bu sembolleri yapıştırabilir, dilerseniz de bir fotoğrafın altına yorum olacak şekilde gönderebilirsiniz. Facebook ve İnstagram gibi büyük çaplı uygulamalar, bu tarzda sembollerin bazılarına izin verebilmektedir. Ancak bazılarına da güvenlik nedeni ile izin verememektedir. Elbette sadece Facebook ve İnstagram değil, çoğu web sitesi Facebook gibi bir şirketin aldığı güvenlik sistemlerini uygulamaktadır.

Bu siteler de bazı sembollere izin verebilirken, bazılarına verememektedir. Bunları denemek amacı ile herhangi bir web sitesine girmeli, daha sonrasında herhangi bir sembolü kopyalayarak, yorum şeklinde göndermeniz gerekecektir. Böylece sembolün web sitelerde yasaklı olup olmadığını çok kolay bir şekilde öğrenebilir ve böylece sembolleri dilediğiniz yerde özgürce kullanabileceksiniz.

Bu İşaretler Telefonda Nasıl Kullanılır?

Yer alan bu sembolleri cep telefonunuzda nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız sunacağımız yöntem sayesinde kolayca öğrenebileceksiniz. Öncelikli olarak bilgisayarınızdan web.whatsapp uygulamasına giriş yapmanız gerekecektir. Karekodunuzu okutup whatsapp’a giriş yaptıktan sonra, bilgisayarınızdan kopyaladığınız bir sembolü, dilediğiniz bir kişiye whatsapp yolu ile gönderebilirsiniz. Daha sonrasında bilgisayarınızdan web.whatsapp’ı kapatabilirsiniz.

Artık telefonunuzda da bu semboller yer almaktadır. Şimdi az önce göndermiş olduğunuz sembolü cep telefonunuzdan bularak, sembolün üzerine basılı tutmalı ve kopyalamanız gerekecektir. Artık telefonunuzdan bu sembolü dilediğiniz bir şekilde kolayca kullanabilmeniz mümkündür.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı