Nasıl Yapılır

Klavyede Türk Bayrağı Simgesi Nasıl Yapılır

Zaman zaman yazılarımızda Türk bayrağı gibi çeşitli simgelere yer vermek istemekteyiz. Ancak bunun nasıl yapıldığı konusunda aklımızda en ufak bir fikir dahi bulunmamaktadır. İşte bu tip durumlarda uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak hem Türk bayrağı, hem de diğer ülkelerin bayrağının simgesini yapabilmek mümkün durumdadır. Çoğu uygulama, bünyesinde özel karakterlere yer vermektedir. Bu özel karakterler içerisinde bayrak simgeleri de bulunmaktadır. Örnek vermek gerekecek olursak, Whatsapp bu konuda tam destek sunmaktadır. Whatsapp içerisinde yer alan ülkeler kısmında, hemen hemen tüm ülkelerin bayrağı bulunmaktadır. İnsanlar bu sayede çeşitli ülkelerin bayrağını kullanarak, yazısını tamamlayabilmektedir.

Peki sosyal medyada Türk bayrağı simgesinin nasıl çıkartıldığı konusunda halen bir fikriniz yok mu? O halde yazımızı okumaya devam ederek, Türk bayrağı simgesini nasıl çıkartabileceğinizi kolayca öğrenebileceksiniz. Aşağıda yer alan çeşitli yöntemler sayesinde Türk bayrağı simgesine ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

Klavyede Türk Bayrağı Simgesi Nasıl Yapılır?

Eğer Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız bulunuyorsa, Türk bayrağı simgesini kolayca yapabilmeniz mümkündür. Bu işlemler için öncelikli olarak bilgisayarın arama kısmına ‘’karakter eşlem’’ yazmanız gerekecektir. Karşınıza çıkan uygulamayı açarak, Türk bayrağı simgesine ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Bu kısımda sadece Türk bayrağı olmamakla birlikte, birçok simgeye kolayca ulaşabilmektesiniz. Tüm bu simgeleri kopyalamak için ise simgenin üzerine bir kere tıklamanız gerekecektir. Ardından bu simgeyi kopyalamış bir vaziyete gelmiş olacaksınız.

Peki Windows 10 işletim sistemine sahip kişiler Türk bayrağı simgesi kopyalayamaz mı? Dediğinizi duyar gibiyim. Tabii ki de bu kişiler de simgeyi kopyalayabilirler.

Windows 7 işletim sistemine sahip kişiler, sırasıyla Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlemi ( charmap) bu adımları takip etmeliler. Bu adımın sonunda onlarca simgenin yer aldığı karakterlere ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

Bu Simgeler Nerelerde Kullanılır?

Türk bayrağı simgesi ve birçok simgeyi nerelerde kullanabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz, biz sizlere bu konuda detaylı bir şekilde anlatalım. Bu simgeleri, Facebook’da durumunuzda, fotoğraflarınızın altında veya herhangi bir postun altında yorum olarak kullanabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda İnstagram’da da bu sembolleri kullanabilmeniz mümkündür. Kısaca anlatmak gerekecek olursak, Türk bayrağı dahil, kategoride yer alan hemen hemen tüm simgeler, tüm sosyal medya üzerinde kullanılabilmektedir. Fakat bu tür simgelere izin vermeyen bazı web siteleri de bulunmaktadır.

Örnek verecek olursak, herhangi bir web sitesinin bir yazısına yorum yazmak istediğinizde, site bu sembolü kabul etmeyebilmektedir. Bu tamamen sitenin temasında ki yazılımdan kaynaklanmaktadır. Ancak bu durumun dışında yer alan bu simgeleri, çoğu sitede kullanabilmeniz mümkün kılınmıştır. Sizde hemen bir sembolü kopyalayarak, dilediğiniz herhangi bir yerde paylaşabilir, böylece sembolün geçerli olup olmadığını kolayca test edebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra dilerseniz bilgisayarınızdan web whatsapp’a giriş yaparak, kopyaladığınız bu sembolü bir arkadaşınıza sohbet penceresinden gönderebilirsiniz. Whatsapp, bu tür sembolleri kabul etmektedir. Bu sebepten dolayı web whatsapp üzerinden gönderdiğiniz bu konu, sonrasında direkt olarak cep telefonunuza girerek oradan da kopyalayabilmeniz mümkün hale gelecektir. Bundan sonraki süreçte bu tür sembolleri cep telefonunuz üzerinden de yönetebilmeniz mümkün bir hale dönüşecektir. Sizde hemen bu sembolleri denemek için, sizlere aktardığımız yöntem ile karakter eşlemi kısmına gelebilir ve bir sembolü seçerek, anında nasıl çalıştığını test edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı