Telefon Güncelleme

Kaan N1 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Türkiye’ nin ilk akıllı cep telefonu markalarından birisi olan Kaan tarafından geliştirilen akıllı cep telefonları ile son derece yüksek kalitede etkileyici bir kullanım performansına erişilebiliyor. Kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, tamamen kullanıcıların yerli bir akıllı cep telefonu ile etkileyici bir kullanım performansı elde edebilmelerini sağlıyor. Yüksek işlemci gücü ve kaliteli ekran çözünürlüğü sayesinde son derece yüksek kapasitede verimlilik elde ederek, kullanımın gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. Özellikle de kullanıcıların en yüksek performans kalitesini elde edebilmeleri amacı ile Android 6.0 Marshmallow sürümüyle yüklü bir şekilde kullanıcıların beğenisine sunuldu. Her ne kadar stabil bir kullanım sunuyor olsa da Android 6.0 Marshmallow mobil işletim sisteminin açıklarını kapatmak, olası güvenlik risklerini yok edebilmek ve yeni sürüm özelliklerinden yararlanabilmek için Android 7.0 Nougat mobil işletim sistemine yükseltme imkanı bulunuyor. Bu kapsamda da Kaan N1 kullanıcıları kolay bir şekilde cihazlarında Android Nougat güncellemesi gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor. Ancak genel kullanıcı tarafından Kaan N1 Android 7.0 Nougat güncellemesi nasıl yapılır şeklinde bir sorunun gündeme gelmesine neden oluyor.

Kaan N1 Android Nougat Güncelleme Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm akıllı cep telefonlarında Android yükseltme gibi yazılım güncellemelerinin yapılmasından önce mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Buna göre kullanıcıların mutlaka cihazlarında güncelleme işlemleri öncesinde telefon yedeği almaları ilk sırada geliyor. Özellikle de Kaan N1 akıllı cep telefonunda kullanıcıların Android Nougat yükseltmesi sırasında cihazlarındaki verileri kaybetmemeleri açısından mutlaka önceden Kaan N1 telefon yedeği alarak, kolay bir şekilde cihazlarında bulunan verilerini güven altına alabilmektedir. Bunun dışında güncelleme sırasında meydana gelebilecek kesintiler, cihazın sadece fabrika ayarlarına geri döndürülerek, sorunun çözülebilmesine yol açabiliyor. Bu yüzden de Kaan N1 akıllı cep telefonunda da Android Nougat güncellemesi yapmadan önce mutlaka cihazın 50% oranından fazla düzeyde pil durumuna sahip olmasına ya da cihazın şarja takılı olmasına dikkat edilmesi gerekir.  Bu şekilde güncelleme esnasında çok fazla enerji harcayan cihazın güncellemenin kesilmesi durumu ile karşı karşıya kalmamaları sağlanabilir.

Kaan N1 Android Nougat Güncelleme Yapma

Genel akıllı cihaz kullanımında olduğu gibi Kaan N1 cihazlarında da Kaan N1 Android 7.0 Nougat güncellemesi nasıl yapılır sorusunun yanıtı basittir ve ‘Ayarlar’ menüsünden birkaç dakikada yapılabilmektedir. Kullanıcılar, cihazlarının ‘Ayarlar menüsündeki ‘Telefon Hakkında’ kısmından ‘Sistem Güncellemeleri’ ekranını kullanmaları gerekiyor. Bu ekranda sistem güncellemesi denetlemesi yaparak, güncelleme paketini bulabilir. Bu şekilde güncelleme işlemini yapmak için önce ‘İndir’ sonra ise ‘Kur’ seçeneğini kullanarak, birkaç dakikalık süreç içerisinde cihazın yeni Android sürümü olan Nougat versiyonuna yükseltilebilmesi sağlanabilmektedir. Bu sayede de kullanıcılar Kaan N1 teknolojisinin getirdiği dayanıklılığı Android Nougat mobil işletim sistemi stabilliği ve kalitesi ile kullanabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı