Genel

Joker Dizisi Joker Gerçek Adı Nedir?

Çizgi roman dünyasında ve hatta son yıllarda sinema dünyasında kötü karakterlerden bahis edilirken herkes tarafından ilk olarak Joker ismi akla geliyor. Özellikle de sıra dışı görünüme sahip olan ve popüler gülüşü ile ‘Suçun Palyaço Prensi’ lakabına sahip olan Joker, en popüler çizgi roman karakterlerinden birisi olan Batman’ in en azılı düşmanı konumunda bulunuyor. İlk defa 1940 yılında hayranların beğenisine sunulan Joker karakteri, sayısız sinema filminde, TV şovunda ve çizgi romanda sahneleri ile yer aldı. Her zaman en fazla tercih edilen çizgi romanlardan birisi konumunda bulunan Batman karakterinin serüvenlerinde en az onun kadar sevilen karakterlerin başında geliyor.

Dünyanın her yerinde en sevilen karakterlerin başında gelen Joker karakteri sinema filmlerinde farklı isimler tarafından canlandırılmıştır. Palyaço maskesinin altında yatan psikopat ruhu ve açıklı hikayesi ile dikkatleri çeken Joker karakterinin gerçek adı hiç bilinmiyordu. Özellikle de hayranların her zaman merak ettikleri konulardan birisi olan Joker gerçek adı konusu ile ilgili olarak hem çizgi romanlarda, hem sinema filmlerinde hem de televizyon dizilerinde hiç geçmiyordu. Bu durumda okuyucular ve izleyiciler arasında her zaman Joker’ in gerçek adının ne olduğuna ilişkin olarak internet ortamında son derece yoğun şekilde tartışmalar sürdürülüyor.

Joker Gerçek Adı Nedir?

Uzun yıllardır son derece yoğun şekilde tartışılan ve en fazla merak edilen Joker’ in gerçek adı nedir sorusunun yanıtı sonunda merakları giderdi. Gerçekleştirilen DC Universe Rebirth #1’ da Joker’ in gerçek adı ortaya çıktı. Batman tarafından Joker hakkında herkesin en fazla merak ettiği soru konumunda bulunan Joker’ in gerçek adı ile ilgili olarak soruyu sormasından sonra uzun yıllardır merak edilen sorunun yanıtı buldu. Batman tarafından sorulan sorulara Mobius yanıt verdi. Ancak verilen yanıtlar Batman’ in beklediği yanıtlar değildi ve daha da fazla şekilde durumun karmaşık bir hale gelmesine neden oldu.

Son yıllarda ortaya çıkan Batman White Knight karakterinin pek çok farklı biçimde yansıtacak ve bununla da uzun süredir merak edilen ve dile getirilen soruların yanıtlarını verdi. Joker’ in gerçek ismi ne sorusunun yanıtını yazar ve çizer Sean Gordon Murphy tarafından Twitter’ dan kendi Joker’inin adını Jack Napier olacağını belirtti. Jack Napier adının pek çok kişiye tanıdık geldiği öne sürülüyor. Aslında bu durumu sebebi 1989 senesinde vizyona giren Tim Burton’ ın Batman filminde Jack Nicholson tarafından Joker’ in gerçek adının da Jack Naiper olmasından kaynaklıdır. Film içerisinde karakterin orijinal hikayesi yeniden yazılarak, onu Joker durumuna getiren kaza öncesinde Carl Grissom’ un çetesinden birisi olarak göstermişti. Pek çok Batman ve Joker hayranı tarafından bu isim Joker’ in gerçek adının öğrenilmesi açısından çok büyük bir önem taşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı