Mobil

iPhone Güncelleme Nasıl Yapılır?

Akıllı cihaz teknolojisinin gelişiminin öncüsü olması ve her zaman en yüksek kalitesi ile dikkat çeken iPhone akıllı cihazlar, dünyanın her yerinde son derece yoğun ve sık bir şekilde tercih ediliyor. Kendisine özel mobil işletim sistemi iOS mobil işletim sistemi ile çalışan iPhone özel tasarımı ve güçlü donanımı ile stabile bir çalışma gerçekleştirebiliyor. Böylelikle kullanıcıların çok daha yüksek performans verimliliğini kullanabilme imkanına sahip olunması sağlanabiliyor. iPhone akıllı cep telefonlarda kullanılan iOS mobil işletim sistemi gerçekten son derece yüksek verimlilikte bir çalışma gerçekleştirebiliyor. Bu kapsamda sürekli olarak yaşanan gelişmeler ve ihtiyaçlar çerçevesinde Apple tarafından belirlenen sorunlar, hatalar ve güvenlik riskleri ile ilgili olarak sık sık güncelleme gerçekleştiriliyor. Bu durumda genel Apple iPhone kullanıcıları tarafından yetersiz bilgiye sahip olunmaları nedeni ile iPhone güncelleme işlemlerini yapamkta zorlanabiliyor. Bu kapsamda iPhone güncelleme nasıl yapılır sorusu iPhone ile ilgili olarak yapılan en popüler araştırmalardan birisidir.

iPhone Güncelleme Yöntemleri

Günümüzde Apple tarafından iPhone cihazlarda yer alan iOS mobil işletim sistemi ile ilgili olarak yayınlanan güncellemeleri indirme ve kurma işlemleri için iki farklı yöntem sunulmaktadır. Buna göre kullanıcılar iPhone güncelleme nasıl yapılır sorusu gündeme geliyor. iPhone cihazlarda güncelleme işlemleri;

  • Kablosuz olarak telefon ayarları menüsünde,
  • iTunes yardımı,

şeklindedir. iPhone cihazlarda yapılacak güncelleme işlemlerinde bazı hususlara dikkat edilmesi olası sorunları ve buna bağlı kayıpları önleyebilmek açısından çok büyük bir önem taşımaktadır. Buna göre iPhone güncelleme işlemleri sırasında nadir olarak olsa da çeşitli arızalanmaların yaşanabilmesi muhtemeldir. Bu arızaların cihazdaki verilerin kaybedilmesine neden olmasının önüne geçilebilmesi için güncelleme işlemleri için telefonun yedeğinin alınması gerekir. Ayrıca cihazda güncellemenin kesintiye uğramaması için şarj durumunun 50% üzerinde veya şarjda takılı olması konusunda dikkatli olunması çok önemlidir.

Wi-Fi iOS Telefon Güncelleme

iPhone cihazlarda  güncelleme işlemleri için öncelikli olarak ‘Ayarlar’ kısmında yer alan ‘Genel’ sekmesine giriş yapılması gerekir. Daha sonra ‘Yazılım Güncelleme’ sekmesine giriş yapılması gerekir. Bu şekilde cihaz doğrudan resmi yayınlanmış olan bir güncelleme olup, olmadığının araştırılması gerekir. Eğer bir güncelleme mevcut ise otomatik olarak seçeneği çıkar. Bu durumda kullanıcıların dosyaları indirme işlemlerinin ardından ‘Yükle’ seçeneği yüklemelerini yapmaları gerekmektedir.

iTunes ile Telefon Güncelleme

İphone cihazlarda güncelleme işlemlerinin yapılabilmesi için iTunes uygulamasının son sürümünün cihazda kurulu olması gerekir. Eğer en son sürüm değil ise en son sürüme çıkartılması gerekir. Daha sonra USB kablo ile cihaz bağlantısı sağlanmalıdır. Bilgisayarda iTunes programını açtıktan sonra aygıt seçiminin yapılması ve sonrasında da ‘Özet’ kısmına tıklanması gerekir. Burada açılan sayfada ‘Güncellemeleri Denetle’ sekmesi açılır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra eğer bir güncelleme mevcut ise ‘İndir ve Yükle’ seçeneğine tıklanması ile güncelleme işlemleri gerçekleştirilebilir.  Telefonun açılmasından sonra şifreyi girdikten sonra güncel iOS sürümünün kullanımına başlanabilmetktedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı