Teknoloji

İnstagram Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Teknoloji geliştikçe, internet her parçası ile hayatımızda kendisine daha fazla yer buluyor. 2000’ li yıllarda hayatımıza girmeye başlayan sosyal medya platformları günümüzde daha geniş alternatifleri ile çok daha yoğun şekilde günlük yaşantımızda kendisine yer ediniyor. Özellikle de dünyanın en çok kullanılan ve en fazla paylaşımın gerçekleştirildiği sosyal medya platformu olan İnstagram bu alanda öne çıkıyor. Kullanıcıların anlık olarak fotoğraf ve video paylaşımı gerçekleştirebildiği özel bir sosyal paylaşım platformu olması ile çok kısa bir süre içerisinde hayatımızın vazgeçilmezleri arasında kendisine yer buldu. Öyle ki günümüzde ağırlıklı olarak geni nesil tarafından her zaman İnstagram’ da vakit geçirilir hale geldi. Özellikle gün boyunca İnstagram’ da paylaşım yapma ya da takip ettiği kişilerin yapmış olduğu paylaşımları inceleme ve takip etme son yıllarda kullanıcılar arasında oldukça yaygın hale geldi. Daha güvenli ve daha interaktif bir İnstagram kullanımı gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar, İnstagram hesaplarını cep telefonlarına bağlayabiliyor. Bu şekilde cep telefonları üzerinden İnstagram hesaplarının yönetimini hem daha güvenli hem de daha kolay şekilde yapabiliyor. Ancak bu durum beraberinde İnstagram numara değiştirme nasıl yapılır sorusunun gündeme gelmesine neden oluyor.

İnstagram kullanıcıları, hesapları üzerine kayıt ettirmiş oldukları cep telefonu numaralarını, olağan şartlarda bazı sebeplere bağlı olarak değiştirebiliyor. Yani İnstagram hesabı için kullanmış olduğu numara kullanıma kapatılabiliyor, başka birisine kullanım için verilebiliyor ya da doğrudan yeni bir numara kullanımına başlanabiliyor. Bu durumda değişen kişisel numaranın, İnstagram hesabında da yenilenmesi gerekliliği oluşuyor. Ancak günümüzün popüler sosyal medya platformu İnstagram üzerinde pek çok özellikte ve ayarlamada olduğu gibi İnstagram numara değiştirme işleminde de yeterli bilgi olmayabiliyor. Bu nedenle de kullanıcılar sık sık değişebilen numaralarını İnstagram üzerinde de güncellemek istediklerinde nasıl yapacaklarını bilmeyebiliyor. İşte bu yüzden de internet ortamında çok sık şekilde İnstagram numara değiştirme nasıl yapılır sorusuna yönelik yanıt arayışı içerisine giriyor.

İnstagram Numara Değiştirme

İnstagram hesabına tanımlanmış olan kişisel cep telefonu numarasını, değiştirebilmek mümkündür. Özellikle de İnstagram numara değiştirme nasıl yapılır sorusuyla birlikte bu İnstagram numara değiştirme işleminin yapılıp, yapılamayacağı da en çok merak edilen konulardan birisidir. Günümüzde pek çok nedenle kişisel kullanımını gerçekleştirdiğimiz numaramız değişebiliyor. Telefonun çalınması, kişisel veya iş sebepleri, farklı bir operatöre geçiş gibi pek çok nedenle kişisel cep telefonu numarası değişiyor. İşte bu durumda numaranın kayıt edildiği ya da tanımlandığı internet veya resmi kurumlardaki numara güncellemelerinin de yapılması elzem hale geliyor. İşte bu noktada İnstagram numara değiştirme nasıl yapılır sorusu gündeme geliyor. Aslında İnstagram üzerinde numara değiştirme işlemleri son derece basit şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

İnstagram numara değiştirme nasıl yapılır sorusunun yanıtı aslında çok basittir. İnstagram numara değiştirme yapmak isteyen kullanıcıların öncelikle İnstagram hesaplarına giriş yapmaları gerekmektedir. Bu giriş işleminin ardından İnstagram profil sayfasında yer alan ‘ayarlar’ ekranına giriş yapılması gerekliliği bulunmaktadır. Ayarlar menüsü içerisinde tüm hesap bilgileri ile ilgili olarak işlem yapabilmek mümkündür. Bu çerçevede de İnstagram ayarlar bölümünde yer alan işlem listesi içerisinde ‘Hesap bilgileri’ ekranına giriş yapılmalıdır. Söz konusu hesap bilgileri ekranında yer alan telefon numarası bilgisi kısmındaki numarayı silerek, yerine yeni numara girilir. Bu numara girildikten sonra kullanıcıların yeni girdikleri numaralarına ve mail adreslerine doğrulama kodu gönderilir. Bu doğrulama kodunun ilgili alana belirtilen süre içerisinde girilmesi gerekir. Bu şekilde İnstagram numara değiştirme işlemi dakikalar içerisinde tamamlanabilmektedir.

İnstagram Numara Değiştirmede Diğer Bağlı Sosyal Medya Hesaplarının Durumu

İnstagram numara değiştirme işlemi beraberinde çeşitli problemleri de getirebiliyor. Özellikle de kullanıcıların İnstagram, Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal paylaşım platformlarında yer alan hesaplarını birbirlerine bağlaması numara değiştirme işleminde bir sorun teşkil ediyor. Bu hesaplara giriş sırasında daha önceki numaranın tanımlanmış olması ve İnstagram tarafından kodlar aracılığı ile otomatik şekilde bu güncellemenin gerçekleştirilememesi giriş sorunlarının oluşmasına neden oluyor. Güvenlik amaçlı olarak kullanıcıların hesaplarına girişleri sırasında telefon doğrulaması istenebilir ki bu durumda numara güncelleme söz konusu olmadığından hesaba giriş için kod eski numaraya gidebiliyor. İşte bu noktada sosyal medya platformları tarafından kullanıcıların ilk üyelikleri sırasında vermiş oldukları e-mail adreslerine de doğrulama kodu gönderiliyor. Bu saye de İnstagram numara değiştirme işleminden kaynaklı diğer bağlı sosyal medya hesaplarında yaşanan doğrulama sorunları e-mail adreslerine gelen doğrulama kodu ile sorunu çözebiliyor. Böylelikle hesaba giriş yaptıklarında bu hesap sayfalarında da profil ekranından numara güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Merhaba Instagrama giriş yapamamanızın sebebi nedir acaba?
      Aldığınız hatayı bizimle paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı