Telefon Güncelleme

Huawei Honor 4x Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Huawei, son yıllarda Türkiye’ de de akıllı cep telefonu pazarına hızlı bir giriş yaptı. Sponsorluklar ve önemli yatırımlar ile ülkemizde de fazlasıyla tanınan ve tercih edilen bir akıllı cihaz markası haline gelen Huawei’ nin dünyada en çok tercih edilen cihazlarından Huawei Honor 4x modeli, Türkiye’ de de yoğun olarak tercih ediliyor. Kullanıcıların gerçekten üstün bir performansta kullanım deneyimi elde edebilmesine yardımcı olan Huawei Honor 4x modeli mevcut Android sürümünün yeni yayınlanan Android 7.0 Nougat versiyonuna yüklenmesi ile birlikte daha yüksek bir performansın elde edilebilmesine yardımcı oluyor. Öyle ki donanımsal özelliklerinin tam performanslı olarak yeni Android sürümü olan Nougat ile daha mümkün hale geliyor. Bu yüzden de uzmanlar kullanıcıların Huawei Honor 4x içinde Android Nougat yükseltmeyi vakit kaybetmeden gerçekleştirmelerini tavsiye ediyor. Buna karşın bazı kullanıcılar Huawei Honor 4x Android 7.0 Nougat güncellemesi nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olmayabiliyor. Bu durumda kullanıcıların Huawei Honor 4x için Android Nougat güncellemesi yapmasını zorlaştırabiliyor.

Huawei Honor 4x Güncellemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde hangi cihaz için ya da hangi Android sürümü için olursa olsun fark etmeksizin yapılacak güncellemelerde bazı hususlara dikkat edilmesi çok önemlidir. Özellikle de kullanıcıların verilerini. Kaybetmesine neden olabilecek güncellemede hata olması durumunun önlenebilmesi amacı ile güncelleme işlemine başlamadan önce kullanılacıların bazı işlemleri yerine getirmesi ve bazı hususların olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda da Huawei Honor 4x Android 7.0 Nougat güncellemesi nasıl yapılır sorusu dahilinde öncelikli olarak telefonunda bulunan verileri yedeklemesi gerekmektedir. Bunun için Huawei Honor 4x telefon yedeği alma işlemi ile kaybedilme riski olabilecek verileri Google Drive’ de güven altına alması gerekir.

Huawei Honor 4x Android güncellemeis sırasında yapılması gereken bir diğer işlem ise cihazın şarj durumunun 50% oranında olmasına dikkat etmeleridir. Ayrıca cihazın internet bağlantısının da olmasına dikkat etmeleri gerekir. Aksi halde şarjın yeterli olmamasından ya da mobil internet paketinin yeterli olmamasından dolayı cihazın güncellemesi yarıda kalabilir ya da aksaklıklar oluşabilir. Bu durumda cihazda güncelleme hataları nednei ile yüklemeninin tamamlanamamasına ve verilerin kaybedilmesine neden olur. Çünkü bu durumda cihazın sıfırlanarak fabrika ayarlarına döndürülmesi gerekli olur ki bu da cihazdaki tüm verilerin kaybına yol açar.

Huawei Honor 4x Güncelleme Yapma

Çok basit olan Huawei Honor 4x Android 7.0 Nougat güncellemesi nasıl yapılır konusu için öncelikle cihazın ayarlar menüsüne girilmesi gerekir. Ana ekranda dişli çark sembolüne sahip olan uygulamaya girilmelidir. Bu ekranın en alt kısmında bulunan ‘Telefon Hakkında’ seçeneğine giriş yapılması gerekir. Bu ekran altında ise güncellemeler bulunur. Sistem Güncellemeleri olarak isimlendirilen bu bölümde kullanıcıların ‘Güncellemeleri Denetle’ seçeneği ile Android Nougat için kontrol yapması gerekir. Denetleme sonucunda güncelleme paketi bulunur ve kullanıcıya ‘Güncellemeyi İndir’ seçeneği sunulur. Bu indirme işlemi gerçekleştirildikten hemen sonra ‘Güncellemeyi Kur’ seçeneği ile otomatik güncelleme tamamlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı