Teknoloji

Her Hafta Güncellenen Çalışan Torrent Trackerlar 2018

İnternetin hayatın her alanında kendisine yer edinmekte olduğu günümüz dünyasında, dosyalar yüksek indirme hızında son derece pratik şekilde bilgisayarlara indirilebiliyor. Farklı niteliklerdeki dosyaları yüksek indirme hızında bilgisayara indirerek, kullanımını gerçekleştirebilmek mümkün oluyor. Bu şekilde son derece yoğun ve sık şekilde kullanılmakta olunan internet hayatımıza yeni kavramlar sokmaya da devam ediyor. Son derece geniş bir yelpaze ile insanların yaşamına giren internet, sürekli olarak gelişmeye devam ettiğinden kullanıcıların ilk defa duyduğu kavramlar ya da fonksiyonlar ile karşı karşıya kalmasına neden oluyor. Bu noktada günümüzde internet kullanıcıları için çok sık şekilde internette karşılaştıkları kavramlardan birisi de Torrent uygulaması bulunuyor. Bu platform üzerinden son derece pratik bir şekilde yüksek indirme hızında bilgisayara, indirilmek istenen tüm dosyalar kolay bir şekilde bilgisayara indirilebiliyor. Bu neden ile de günümüzde Torrent son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Tüm internet kullanıcısının film, video, doküman ya da set indirmek amacı ile kullanmakta olduğu Torrent ile ilgili olarak sıkça görülen kavramlardan birisi de Trackerlar şeklindedir.

Tracker Nedir?

İnternette sıkça kullanılan Torrent sistemi sayesinde normal indirme hızına göre çok daha yüksek bir hızda bilgisayara dosyaların indirilebilmesi mümkündür. Özellikle de dünya genelinde farklı bir yapılanma ile dosyaların indirilmesine yardımcı olması neden ile tercih edilen Torrent’ te sıkça kullanılan trackerlar ise indirme gerçekleştirilmekte olunan servera bağlantı gerçekleştirmekte olan Bittorent protokolü olarak tanımlanmaktadır. İnternet üzerinde yer alan bir dosyayı indirme esnasında, indirilmesi istenen dosyaya ait olan tüm parçaların söz konusu kanal aracılığı ile parça parça kullanıcıya gönderimi gerçekleştirilir. Böylelikle bilgisayara indirilmesi ile birlikte tekrar birleştirme gerçekleştirilir. Bu sayede dosyanın Torrent üzerinden indirilmesinden sonra tamamı ile bilgisayarda birleşik ve tam şekilde kullanılabilir duruma getirilebilmektedir.

Tracker Ne İşe Yarar?

Günümüzde Torrent sistemleri son derece yaygın ve sık şekilde kullanılmakta olunan indirme platformları konumunda yer alıyor. Bu kapsamda günümüzde Torrent tracker sayesinde bilgisayara dosyaların kolay bir şekilde çok daha hızlı olarak indirilmesine yardımcı olur. Bu noktada tracker sistemleri çerçevesinde temel olarak peers yani eşleri birleştirme ve birbirlerini bulabilmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu durum temel olarak basitleştirilmiş bir misal ile anlatılabilmesi için; Bir sinema filminin bilgisayara indirilmesi için Torrent bilgisayara kurulur. Torrent’ e kurulum gerçekleştirildikten sonra kişinin bilgisayara 10 tane peers yani eşler bulunur. Bu kapsamda karşı tarafta da aynı sayıda bulunur. Söz konusu kapılar olarak lanse edilen unsurların ardında ise indirilmek istenen filmin dosyaları bulunur. Bu kapsamda da kullanıcılar trackerler aracılığı ile söz konusu kapı olarak tabir edilen unsurları birbirleri bağlantı sağlar konuma getiriliyoruz. Bu şekilde örneğin köprü görevi görüyor. Bu durumun internet kullanıcısının indirme işlemine ilişkin olarak sağladığı en önemli avantaj ise doğrudan yüksek hızda dosyanın indirilebilmesidir. Bu nedenle de günümüzde yüksek kapasiteli ve boyutlu olan dosyaları bilgisayara indirmek isteyen kullanıcılar tarafından Torrent trackerlar tercih ediliyor.

Torrent Tracker Nasıl Ekleme Yapılır?

Günümüzde internet üzerinden çok daha yüksek kapasitede bir hızlı indirme gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilebilecek pek çok farklı Torrent sistemi bulunur. Bu noktada tracker kullanımı için kullanıcıların bilgisayarında indirme işlemleri için kullandıkları Torentt programının hangi olduğunun pek fazla bir önemi bulunmuyor. Yani tüm Torrent programları ile bu her hafta güncellenen çalışan Torrent Trackerlar 2018 hangi Torrent programında kullanılacağı fark etmeden, her birinden kolay bir şekilde bilgisayara dosyalara indirme işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu çerçevede de her hafta güncellenen çalışan Torrent Trackerlar 2018 ile indirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi kapsamında yapılması gerekenler oldukça kolaydır. Bu kapsamda kullanıcıların trackerları her birini kopyalamaları gerekiyor. Daha sonra trackeri ilave etmesi arzulanan Torrent programına tıklanması gerekmektedir. Bu aşamada bilgiler bölümüne gelinmesi gerekmektedir. Bu aşamada kullanıcının Torrent üzerinde ‘izleyiciler’ isimli kısmı açmaları gerekir. Daha sonra farede sağ tıklama ile ‘Yeni izleyici ekle’ sekmesine tıklanması gerekir. Bu işlemin ardından ise kopyalanan her hafta güncellenen çalışan Torrent Trackerlar 2018 bilgilerinin hepsinin yapıştırılması gerekir. Bu aşamada ilave edilmek istenen Torrent’i seçilmesinin unutulmaması gerekmektedir. Çünkü bu seçimin yapılmaması durumunda sağ tıklama işleminde herhangi gelen bir şey bulunmaz.

Bu aşamada internet kullanıcıları, ilave edilmek istenen her hafta güncellenen çalışan Torrent Trackerlar 2018 seçeneklerinin aralarında bir satır boşluk olacak şekilde yapıştırmaya dikkat edilmesi gerekir. Eğer kullanıcı bilgisayarında her hafta güncellenen çalışan Torrent Trackerlar 2018 kodlarının düz yazı formunda ilgili alana girilmesi durumunda Torrent programı, sadece tek bir tracker ilavesinin gerçekleştirilmiş olduğu sanılır. Ancak günümüzde internet ortamında yer alan ve her hafta güncellenen çalışan Torrent Trackerlar 2018 kodları, temel olarak aralarında bir adet boşluk kalacak şekilde paylaşımı gerçekleştirilmektedir. Bazı internet kullanıcıları bu şekilde boşlukların olmasının hatalı olduğu düşüncesinin olmasına neden olabiliyor. Ancak bu kesinlikle hata değil ve doğrudan Torrent Tracker sisteminin en önemli teknik etkenin sonucudur.

Güncel Torrent Tracker Listesi

Günümüzde Torrent programı üzerinde gerçekleştirilecek her hafta güncellenen çalışan Torrent Trackerlar 2018 listesi ekleme işlemi güncel ve yüksek hızda indirme sağlamaktadır. Bu kapsamda da Torrent trackerlar ile ilgili olarak paylaşılmış olunan her hafta güncellenen çalışan Torrent Trackerlar 2018 listesinde yer alan her bir Torrent trackerlar denenmiş olduğundan herhangi bir sorun yaşamadan doğrudan yüksek hızda indirme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi amacı ile kullanılabilmektedir. Düzenli olarak güncellenmeleri sayesinde hiçbir zaman indirme işlemleri sırasında düşük hız yaşanması gibi bir durumun meydana gelmesinin önüne geçilebilmektedir. Söz konusu her hafta güncellenen çalışan Torrent Trackerlar 2018 listesi en yüksek performansta bir indirme imkanı sağlıyor. Bu listenin indirme işlemlerinde kullanılması durumunda 200% oranında indirme hızının artış göstermesi görülebilir. Torrent tracker kullanımı önemli boyutlarda dosya aktarım hızında etkiler oluşturur. Bu noktada doğru bir biçimde her hafta güncellenen çalışan Torrent Trackerlar 2018 girilmesi durumunda daha hızlı bir şekilde yükleme işlemlerini tamamlayabilmek mümkündür.

Hızla gelişen teknoloji ile birlikte özellikle oyunlar ve filmler çok daha yüksek grafik kalitesi özellikleri bulunuyor. Bu durumda oyunların veya filmlerin temel dosyalarının yüksek GB’ lere çıkmasına neden oluyor. Özellikle de bu boyutlarda onlarca GB olabildiği gibi yüzlerce GB seviyesine kadar çıkabiliyor. Türkiye’ deki mevcut internet altyapısı göz önünde bulundurulduğunda standart kullanıcıların indirme işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeleri pek de mümkün değil. Hatta internetin başka bir işlem için kullanılabilir durumda olmayacağı gibi aynı zamanda da dosyanın indirmesi günler, haftalar ya da aylar dahi alabilir. Bu durumun yaşanmaması için günümüzde Torrent programları trackerlar ile kullanılarak yüzde 200 oranında indirme hızı artışının elde edilebilmesi mümkündür. Bununla birlikte indirme hızı sayesinde bilgisayara indirilen dosyaların günler sürebilecek indirilebilecek işlemlerin saatler içerisinde dahi indirilebilmesi mümkündür.  Bu sayede artık en yüksek boyutta olan dosyaların dahi bilgisayara indirilmesi gibi büyük bir sorunun ortaya çıkmasının önüne geçilebiliyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı