Cilt Bakımı

Göğüs Büyütme Yöntemleri Ve Egzersizleri

Göğüsler bir kadında dişiliği simgeleyen en önemli organlardır. Her kadın diri ve dolgun göğüslere sahip olmak ister. Göğüsler başta genetik faktörler olmak üzere birçok sebepten diriliğini yitirir. Öncelikle göğüslerde sarkmalar neden olur bir bakalım.

Göğüsler Neden Sarkar?

 

-Yaş ilerledikçe memeleri tutan meme dokusunun zayıflaması

-Yer çekimi

-Yanlış sutyen kullanımı

-Hamilelik

-Aşırı kilo alıp verme

-Sigara

-Genetik faktörler

Meme dokusu birçok sebepten zayıflamakta ve memeler eski diriliğini kaybetmektedir. Doğuştan küçük memeli olmaksa bir başka sorundur. Birçok kadın göğüslerinin küçüklüğünden ve sarkıklığından şikâyet eder. Göğüs büyütmede ve dikleştirmede ilk akla gelen cerrahi işlem olsa da doğal yöntemlerle de daha dik ve daha dolgun göğüslere sahip olmak mümkündür. Yer çekimine karşı doğru sutyenin kullanılmaması, yaş ilerledikçe meme bağ dokusunun zayıflaması, aşırı kilo alıp verme sonucu memelerin eski diriliğini kaybetmesi, sigaranın olumsuz etkileri memelerin düşmanıdır. Daha gençlikte tedbir alınmalı, genç kızlar bu konuda uyarılmalıdır. Sarkan memelerin eski haline kavuşması doğal yöntemlerle mümkün müdür? Evet, 2 ay gibi bir sürede istenen meme ölçülerine masaj, egzersiz ve sporla mümkündür.

 

Meme Yapısı Nasıldır?

 

Memenin dikleşmesi ve dolgunlaşması için neler yapılabilir buna geçmeden önce meme dokusunu tanımak faydalı olacaktır. Süt bezleri ve yağ tabakası ile dolu olan memede kas yoktur. Memeyi vücuda bağlayan kaslar vardır. Memedeki yağ miktarı ve süt kanalı sayısı kadından kadına değişir. Meme ucundaki her bir gözenek bir süt kanalını ifade eder. Çok delik çok süt kanalı demektir. Bu nedenle emzirme döneminde zayıf bir kadın çok süt kanalı varsa aşırı meme büyümesi yaşayabilir. Göğüslere etki eden kaslar pectoralis göğüs kası, pectoralis minör göğüs kası altındaki kas, serratus anterior büyük göğüs kası altı, latissimus dorsi sırt kası, intercostal ve subclavius kaslarıdır.

Göğüs Büyütme Masajı

 

Göğüs büyütme masajı ile göğüsleri 2 beden büyütmek mümkündür. Düzenli olarak 2-4 ay yapılan göğüs masajı ile küçük göğüsler 2 beden büyümektedir. Piyasada göğüs büyütme yağları bulunmaktadır. Doğal olan bu yağlar ve doğru masajla göğüsler oldukça fark etmektedir.

 

-Masajı yapmak için göğüs büyüten doğal yağlar kullanılır.

-Sağ göğüs sağ elle, sol göğüs sol elle göğüsler dıştan kavranır.

-İki göğüs dıştan içeri doğru olacak şekilde bir birine elle iterek yakınlaştırılır ve serbest bırakılır. Bu hareket 30 kez tekrarlanır.

-Sonra göğüsler iç kısımdan elle kavranır daha sonra dışa doğru gerdirilir sonra bırakılır. Bu harekette 30 yine 30 kez tekrarlanır.

-Her iki hareket 3-5 seans yapılır.

 

Göğüs Büyütme Egzersizi

 

-Göğüs büyütme egzersizleri oldukça etkilidir.

-Yine göğüs şekillendirici bitkisel bir yağ kullanılabilir.

-Göğüsler avuçlarla kavranır.

-Avuç içine alınan göğüsler hafif şekilde bastırılarak yukarı doğru kaldırılır. 2 saniye yukarıda tutulur ve serbest bırakılır.

-Her seferinde hareket 3 kez tekrarlanır ve 3 set halinde yapılır.

 

Soğuk Su İle Göğüs Büyütme Masajı

 

Soğuk suyun vücuda olan sıkılaştırıcı etkileri herkes tarafından bilinmektedir. Soğuk su ile uyarılan göğüsler, daha çabuk büyümektedir.

 

-Bir kaba soğuk su hatta buz kalıpları konulur.

-Eller suya batırılır ve her iki elle bastırılarak hafifçe sıkılır ve birbirine yaklaştırılır. İşlem 10 kez tekrarlanır.

-Göğüsler mümkün olduğunca birbirine yaklaştırılmalıdır.

-Günde iki kez 15 seans yapılmalıdır.

 

Havlu Sıkma Hareketi İle Göğüs Sıkılaştırma

 

Göğüsleri sıkılaştırmada son derece etkili bir egzersizdir. Bir havlu alınır. Göğüs hizasında her iki elle gerdirilir. Önce bir elle sağa sonra diğer elle sola çekilir. Çekme tek taraflı olup diğer taraf sabit kalmalıdır. Her iki taraf için 10 kez tekrarlanır ve günde 2-3 set halinde yapılmalıdır.

 

Göğüs Büyütme Hareketleri

 

-Dizleri üzerine oturulup kolları omuz yüksekliğinde havaya kaldırılır. Vücut dik tutularak arkaya doğru iki kez esnendikten sonra vücut öne eğdirilir. 15 kez tekrarlanır.

-Dizler üstüne oturulup kollar havaya kaldırılır ve iyice gerilir sonra kollar yanlardan aşağıya indirilir. 15 kez tekrarlanır.

-Diz kapakları üzerine oturulur. Her iki kol eş zamanlı olarak aynı anda arkaya esnetilir. Göğüs kasları gerilir ve kollar iki yana indirilir. 15 kez tekrarlanır.

-Diz kapakları üstüne oturulur bir el bele yerleştirerek diğer kol önden arkaya doğru hızlıca itilir. Sonra kol yana doğru indirilir. 7 defa sağ 7 defa sol kola aynı hareket yaptırılır.

-Koltuk altının göğüsle birleşen bölgesine her gün 5 dakika masaj yapılır. Bu masaj göğüslerin büyümesini ve dikleşmesini sağlar.

-Yüzükoyun uzanılır ve ayaklar havaya kalkmasın diye kanepe altına sabitlenir.

-Derin bir nefes alınarak aynı anda vücudun üst kısmı kaldırılarak kollar ile suda yüzme hareketi yapılır

-Kolları yan tarafa indirilir ve ağır bir şekilde nefes geri verilerek yavaşça üst beden indirilir.

İşlem 10 kez tekrarlanır.

 

Şınav Çekmek

 

Şınav çekmek göğüslere ve tüm vücuda faydalı bir harekettir. Önce azar-azar sonra giderek artan sayılarda çekilen şınavlar göğüs toparlama ve büyütmede son derece etkilidir.

 

Dumbbell İle Çalışmak

 

Her iki ele alından dambıllar göğüs toparlama ve sarkan kolları toparlamada çok etkilidir. Dambıl yoksa iki adet 1 litrelik dolu plastik su şişesi de kullanılabilir. Sırt ve bel güvenli bir yere direnmeli, kollar yukarı kaldırılıp aşağı indirilmelidir. Sırt üstü yatarak ta aynı hareket yapılabilir.

 

Göğüs Büyütme Masajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

-Kan akışının hızlanması için her gün yapılmalıdır.

-Acı çekecek veya göğüslere zarar verecek boyutta yapılmamalıdır.

-Göğüslere aşırı bastırılması faydalı değildir.

-Aşırı kilo memelerin çok daha hızlı ve kolay sarkmasına neden olur. Bu nedenle azar-azar kilo verilmeli, kilo verilirken de göğüs toparlayıcı masajlar ihmal edilmemelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı