Telefon Sorunları

General Mobile Discovery Ekran Kilidi Kırma

21. yüzyıl dünyasının teknoloji gelişimine damga vuran ve gelişimin seyrini değiştiren akıllı cihaz dünyasında birbirinden kaliteli cihazları ile fark yaratan ve gelişime yön veren General Mobile, cihazları tüm dünyada yoğun olarak kullanılıyor. Türkiye’ de de rakiplerine oranla önemli bir kullanım potansiyeli yakalayan General Mobile akıllı cihazlarında özellikle bazı modelleri hem verimlilikleri em de yüksek dayanıklılıkları ile dikkat çekiyor. Bu noktada da General Mobil Discovery modeli kullanıcılar tarafından yoğun olarak tercih ediliyor Kullanıcıların işlemlerini ypaarken önemli bir hız kapasitesinden yararlanabildiği, çok daha işlevsel bir akıllı telefon kullanımı gerçekleştirebildiği General Mobile Discovery akıllı cihazları, yüksek güvenlik sistemleri ile de dikkat çekiyor. Bu gibi özellikleri ile de günümüzde internet ortamında özellikle kullanıcılar tarafından General Mobile Discovery ekran kili kırma gibi güvenliğe yönelik olarak araştırmalar yoğun olarak gerçekleştiriliyor.

Yüksek Performans ve Yüksek Güvenlik

General Mobile akıllı cep telefonları, özellikle son derece hareketli olan piyasada rakiplerine oranla çok daha yüksek verimlilikte bir kullanım sunuyor. Isınma sorunları yaşamadan ve takılma olmadan en yüksek performansta cihazın verimli olarak kullanılabilmesi mümkün oluyor. Akıllı cep telefonlarına ilişkin olarak yapılan kullanıcı değerlendirmelerinde de her zaman en yüksek puanları almayı başarması nedeni ile yoğun olarak tercih edilen General Mobile Discovery akıllı cep telefonu, aynı zamanda da yüksek güvenlik sistemleri ile dikkat çekiyor. Bu gibi yüksek güvenlik önlemleri nedeni ile kullanıcıların bazı hallerde alternatif yöntemlere yönelmek durumunda kalması söz konusu oluyor. Bu noktada da General Mobile Discovery ekran kilidi kırma şeklinde arayışlara girmesine neden oluyor.

General Mobile Discovery Ekran Kilidi Kırma Neden Yapılır?

Güvenlik açısından akıllı cep telefonu piyasasında yer alan en kaliteli cihazlardan birisi olan General Mobile Discovery cihazlarının, çeşitli güvenlik önlemlerine yönelik olarak alternatif yöntemlerin denenmesi bazı hallerde elzem olabiliyor. Günümüzde GM Discovery akıllı cep telefonu kullanıcıları telefonun daha güvenli bir şekilde kullanımının sağlanabilmesi amacı ile yapmış oldukları ekran kilidinin ‘desen ya da şifre’ gibi unsurlarını unutabiliyor. Bu durumda akıllı cihazın ekran kilidini açarak, cihazın kullanımını gerçekleştiremeyebiliyor. Bu gibi durumlarda da tek alternatif olarak General Mobile Discovery ekran kilidi kırma işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekliliğidir. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için kullanıcıların dikkatli hareket etmeleri çok büyük bir önem taşımaktadır.

General Mobile Discovery Ekran Kilidi Kırma Nasıl Yapılır

Ekran kilidini açmak için kullanılan desenin ya da şifrenin unutulması durumunda kullanıcılar General Mobile Discovery ekran kilidini kırma yöntemi ile akıllı cihazların ekran kilidini kaldırabilmektedir.  Bu noktada GM Discovery kullanıcılarının, ekran kilidini kırma işlemini gerçekleştirebilmeleri için öncelikli olarak dikkat etmeleri gereken hususların başında, cihazın şarj bağlantısının gerçekleştirilmesi olmasıdır. Daha sonra cihazın açma/kapama düğmesine basılı tutarak, cihazın tamamen kapanması sağlanmalıdır. Daha sonra kullanıcıların, cihazın ‘Ses düğmesi’ ve ‘Power’ tuşlarına basılı tutmalıdır. Bu basılı tutma süresi ise ekranda ‘Recovery’ bölümünün açılana kadardır.  Daha sonra açılan bu Recovery bölümü içerisinde, ‘Clear Emmc’ seçeneğine gidilmesi gerekmektedir. Bunun için telefonun ses açma ve ses kapama tuşları ‘aşağı-yukarı’ tuşları olarak kullanılabilir ve böylelikle bu seçeneğe ulaşılabilir.

General Mobile Discovery ekran kilidi kırma işlemi için bu uygulamaları tamamlayan kullanıcılar, kısa bir yükleme ile karşılaşır. Söz konusu ekrandaki yüklemenin tamamlanmasının ardından cihaz otomatik şekilde kapanır ve açılır. Bu işlem sonrasında açılan telefonda yeniden kişisel ayarlamaların gerçekleştirilmesi gerekir. Bu işlem sırasında kullanıcılar ‘Discovery Yedekleme’ seçeneğinden yararlanarak, önceki verilerini yedekleri yükleme seçeneğiyle kolay bir şekilde cihaza yükleyebilir. Böylelikle herhangi bir kayıp yaşamadan, General Mobile Discovery ekran kilidi kırma işlemlerini tamamlayabiliyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Benim discovery telefonum var ancak kilit şifresini unuttum bu yüzden daha bağlanamıyorum ne yapmam lazım bana bir çözüm verir misiniz lütfen ya çok ihtiyacım var acil cevap verir misiniz ?

    1. Merhaba Aylin hanım discovery telefon kilidinizin çözümü için öncelikle, makalemizi dikkatle okuyup adım adım gidiniz, olmadığı taktirde bana ulaşır mısınız ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı