Telefon Güncelleme

General Mobile 4G Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

General Mobile, kullanıcılarına sunduğu akıllı cihaz modellerinin yanı sıra, bu cihazların güncelleme ve kullanımları konusunda da kullanıcı dostu bir hizmet yaklaşımına sahip. Son günlerde giderek artan bir talep gören markanın gördüğü bu ilgi, cihazların teknik özellikleri ve kullanışlılığıyla doğrudan alakalı olduğunun altını çizmemiz gerekli.

Sadece 135 gram ağırlığa sahip olan cihaz, 2500 mAH bataryaya sahip. Siyah ve beyaz renkli olmak üzere iki farklı model olarak kullanıcıların hizmetine sunuldu. İşlemci olarak Qualcomm Snapdragon 8916 kullanılmış olan cihaz 2 GB RAM’ e sahip ve 16 GB dahili hafızası var. Micro SD kart desteği bulunan cihazın, depolama alanı arttırabiliyor. 1280×720 px ekran çözünürlüğüne sahip 5 inç ekrana sahip. Ayrıca sahip olduğu dinamik parlaklık ve Oncell teknolojileri, 13 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamera özellikleri mevcut. FullHD video oynatma ve kaydetme özelliği olduğunu da vurgulamamız gerekiyor.

General Mobile 4G modeli telefon Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip şekilde kullanıcılarla buluştu. Ancak Nougat öncesi cihazı satın almış olanlar için, Nougat desteği bulunan telefonun, işletim sisteminin güncellenmesi gerekiyor. Aslında hayli kolay bir işlem olan bu güncellemenin yapılması sırasında, takip edilecek işlemleri bilmek önemli bir detay olarak öne çıkıyor. Bu sebeple, kullanıcıların sıklıkla aradığı Android 7.0 Nougat güncellemesinin General Mobile 4G telefonunda nasıl yapılacağı konusunu detaylarıyla anlatmaya çalıştık.

Güncelleme Öncesi Yapılması Gerekenler

Güncelleme işlemi sırasında şarjın bitmesi, karşılaşılabilecek en kötü durum senaryolarından biridir. İşletim sistemi güncellemesi yapmadan önce, cihazınızın şarjının dolu olmasına özellikle dikkat etmeli ve mümkünde şarj cihazı elektrik kaynağına takılıyken güncelleme yapmaya başlamalısınız.

Benzer şekilde işletim sistemi güncellemeleri önemli güncellemelerdir, şarj bitmesi, farkında olunmayan çeşitli teknik sorunlar gibi problemler nedeniyle, telefonunuzda kayıtlı bilgilerin kaybolması veya zarar görmesi mümkün olabilir. Bu sebeple güncelleme öncesinde mutlaka telefonunuzun full yedeğini almayı unutmamalısınız.

Güncelleme paketleri, uygulama güncellemelerine göre daha büyüktür. Bu sebeple inter bağlantı kalitenizde önemlidir. İnternet bağlantı hızının iyi olduğu, 3 cihazdan daha fazlasının bağlı olmadığı bir ağ üzerinde işlem gerçekleştirmeye dikkat etmek, herhangi bir sorun yaşamadan güncellemeyi yapabilmeniz için gerekli bir detaydır.

General Mobile 4G Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Cihazın ana menüsünde bulunan “ AYARLAR “ uygulamasına tıklayarak girin.

Bu menünün altında bulunan “ Telefon Hakkında “ bölümünü bulun ve tıklayın.

Bu bölümde karşılaştığımız seçenekler arasından “ Sistem Güncellemeleri “ seçeneğini bularak tıklıyoruz.

Sistem güncellemeleri seçeneğinin altında bulunan çeşitli güncellemeler içerisinde “ Android 7.0 Nougat “ güncelleme paketini arayarak bulmamız ve bulunca tıklamamız gerekiyor. Üzerine tıkladığımızda güncelleme paketi inmeye başlıyor.

Bu işlemin ardından güncelleme başlayacaktır. Güncelleme başlamadan önce telefon otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Bu sırada ve güncellemenin bitişine kadar herhangi bir başka uygulama çalıştırmayı denememelisiniz. Kolayca gerçekleştirilen bu güncelleme için, yapılacak işlem adımlarını takip etmeniz yeterlidir. BU sayede General Mobile 4 G ve Dual model olan telefonlarınızı kolayca Android 7.0 Nougat işletim sistemine yükseltebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı