Finans

FibaBanka Sms İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi hizmetleri 21. Yüzyıl dünyasında ekonomik açıdan sıkıntı da olan ve acil nakit ihtiyacı bulunan kişiler için önemli çözümler oluşturuyor. Bankalar ve finans kuruluşları tarafından sunulan kredi hizmetleri sayesinde acil nakit ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayabilme imkanının dışında geri ödeme de uygun ve ekonomik alternatiflerden en uygun şekilde yararlanılabiliyor. Bu nedenle de günümüzde tüketiciler tarafından kredi hizmetlerine son derece yoğun şekilde ilgi gösteriliyor. İşte bu noktada Türkiye’ de bankacılık hizmeti sunan kuruluşlardan birisi olan FibaBanka tarafından da kredi hizmetleri tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak özel şekilde sunuluyor. Tüketicilere sunulan FibaBanka kredi hizmetlerine ilişkin başvuru işlemlerinde de vatandaşlara pratik başvuru kanalları sunuluyor. Özellikle de vatandaşların FibaBanka başvuru işlemlerini kolay bir şekilde yapabilmelerini sağlamak amacı ile dijital başvuru kanalları da sunuluyor. Buna göre FibaBanka SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır sorusu gündeme geliyor. Çünkü FibaBanka tarafından tüketicilerin acil nakit ihtiyaçları için yapacakları kredi başvurusunu SMS üzerinden de yapabilmelerine olanak veriyor.

FibaBanka SMS ile Kredi Başvurusu Yapma

Günümüzde pek çok bankacılık işlemini bankaya gitmek zorunda kalmadan kolay bir şekilde yapabilmek mümkün oluyor. Gelişen teknoloji ile birlikte bankalar tarafından sunulan dijital hizmetler, vatandaşların tüm bankacılık işlemlerini daha basit şekilde bankaya gitmek zorunda kalmadan gerçekleştirebilmesine yardımcı oluyor. Bu kapsamda da FibaBanka tarafından da dijital işlem çözümleri sunuluyor. Dijital hizmet alanında da günümüzde internete de gereksinim duymadan işlemlerin yapılabilmesi için SMS hizmetleri bulunuyor. FibaBanka SMS servisi aracılığı ile kredi başvuru işlemleri de yapılabiliyor. FibaBanka SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır sorusu da FibaBanka’ dan kredi almak isteyenlerin en fazla merak ettikleri konulardan birisidir. FibaBanka SMS ile kredi başvurusu işlemleri herkes tarafından son derece kolay bir şekilde yapılabiliyor. Üstelik SMS ile FibaBanka kredi başvuruları için illa ki banka müşterisi olunmasına da gerek bulunmuyor.

Tüketicilerin FibaBanka SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı aslında çok basittir. Tüketicilerin cep telefonlarının kısa mesaj bölümünde; ‘T.C. kimlik numarası’ bilgisini FibaBanka SMS servis numarası 3422’ ye göndermeleri gerekiyor. Banka tarafından BDDK sisteminde yapılan incelemeler sonucunda kısa bir süre içerisinde yeniden kısa mesaj olarak tüketicilere kredi başvurularının onaylanıp, onaylanmadığına ilişkin kısa mesaj gönderilmektedir. Bu şekilde kredi başvurusu onaylanır ise en kısa süre içerisinde bankaya gidilmesi gerekiyor. Çünkü bu SMS ile kredci başvuruları ön onay aşamasını oluşturmaktadır.

FibaBanka Eğitim Kredisi SMS ile Başvuru

FibaBanka tarafından tüketicilerin farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak farklı koşullarda kredi hizmetleri sunuluyor. Bu çerçevede de eğitim için nakit ihtiyacına sahip olan öğrenciler tarafından da kredi başvurusu yapılabiliyor. Bunun için cep telefonlarının kısa mesaj bölümünde ‘OKUL’ boşluk ‘T.C. kimlik numarası’ bilgilerini yazarak, yine 3422’ ye mesaj gönderilmesi ile kredi başvurusu yapılabiliyor.

FibaBanka Esnaf Kredisi SMS İle Başvuru

Esnaflara özel sunulan kredi hizmetlerine başvuru için vatandaşların cep telefonlarının kısa mesaj bölümünde ‘ESNAF’ yazıp, boşluk verdikten sonra ‘T.C. kimlik numarası’ bilgisini girerek, yine 3422’ ye mesaj göndermesi gerekiyor. Böylelikle kredisinin onaylanıp, onaylanmadığı bilgisini kolay bir şekilde alabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı