İnternet

Facebookta Toplu Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?

İnternetin her haneye girdiği ve hatta herkesin cebine girdiği 21. Yüzyıl dünyasında Facebook gibi son derece interaktif bir sosyal paylaşım platformu son derece yoğun şekilde ilgi görüyor. Dünyanın her yerinden milyarlarca kullanıcıya sahip olan Facebook, insanların arkadaşları ile sosyal medyada bir araya gelmesine, başkalarının paylaşımlarını takip edebilme veya yeni arkadaşlar elde edebilme imkanı sunuyor. İnsanların eski ilkokul arkadaşlarını bulabildiği, dünyanın her yerinden yeni insanlar ile tanışma fırsatı yakalıyor ve yaşamından en özel anlara ilişkin farklı paylaşımları fotoğraf, video ya da yazı olarak paylaşabilme imkanına sahip olabiliyor. Anlık sohbet imkanı da veren Facebook üzerinde yeni arkadaşlar eklemek te mümkündür. Ancak uzun süre Facebook kullanımı sonrasında Facebook arkadaş listesi çok uzun bir hale gelebiliyor. Bu aşamada da insanlar Facebook arkadaşlarını silmek istedikleri zaman bunu kolay şekilde yapabilmek için Facebookta toplu arkadaş silme nasıl yapılır sorusuna yanıt arıyor.

Facebook Toplu Arkadaş Silme

Facebook arkadaş listesinde yer alan arkadaşları silmek istendiğinde pratik bir şekilde arkadaş listesi sayfasında silinmek istenen arkadaşın üzerine gelinerek, çıkan seçeneklerde arkadaşlıktan çıkar seçeneği ile arkadaşı silmek mümkündür. Ancak Facebook arkadaş listesinde silinmek istenen arkadaş sayısı çok fazla ise bunların tek tek silinmesi fazlasıyla zaman alacağı gibi çoğu zaman karışıklıklara da neden olabiliyor. Bu yüzden de günümüzde Facebookta toplu arkadaş silme nasıl yapılır ile birden fazla arkadaş silme işlemlerinin tek bir seferde gerçekleştirilebilmesi arzulanıyor. Aslında bu işlem oldukça basit ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Facebookta toplu arkadaş silme nasıl yapılır sorusu çerçevesinde işlemlerin kolay bir şekilde tamamlanması mümkündür. Silmek istediğiniz Facebook arkadaş sayısı 2, 3, 10, 50 gibi çok sayıda olduğunda Facebookta toplu arkadaş silme nasıl yapılır ile kolay bir şekilde toplu Facebook arkadaş silme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Chrome Mozilla Facebook Toplu Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?

Günümüzde ,internet  üzerinde Facebookta toplu arkadaş silme nasıl yapılır sorusuna ilişkin olarak yapılan araştırmalarda genel olarak Mozilla öne çıkıyor. Özellikle de Facebook üzerinde arkadaşların toplu olarak silinmesine yardımcı olacak bir fonksiyon bulunmuyor. Facebook uygulamaları kapsamında böyle bir hizmetin bulunmaması nedeni ile de Facebookta toplu arkadaş silme nasıl yapılır internette en çok aranan Facebook problemlerinden birisi konumunda bulunuyor.  Bu noktada Chrome ve Mozilla üzerinde yer alan uygulamalar ile toplu silme işlemi kolay yapılabiliyor. Öncelikle bilgisayara bu iki tarayıcıdan birisinin kurulması gerekir. Daha sonra;

  • FacebookDeletes for Grasemonkey uygulamasının tarayıcıya indirilmesi ve kurulması gerekir,
  • Uygulama kurulduktan hemen sonra Facebook üzerinde arkadaşlar sayfasına gelinmesi,
  • Sayfanın en altına kadar gidilmelidir,
  • Facebook Deletes Friends yazısına basılması,
  • Çıkan arkadaş listesinde silinmek istenmeyenlerin! seçilmesi,
  • En son olarak ise ‘Highlight Only’ sekmesine tıklanarak, otomatik şekilde seçilmiş olanları tutup, seçilenleri silecektir.

İşlemleri yapılarak Facebook toplu arkadaş silme işlemi tamamlanabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı