Müzik ve Sanat

En İyi Vampir Dizileri

Dünyanın her yerinde sinemada vampir konusu en fazla tercih edilen ve izleyiciden de en fazla ilgi gören konuların başında geliyor. Dünyanın tüm sinemalarında son derece yoğun şekilde işlenen vampir konusu, televizyon dünyasında da etkilerini somut bir şekilde gösteriyor. Özellikle de birbirinden kaliteli televizyon dizilerinde vampir teması ve konusu en sık şekilde işlenen konulardan birisi konumunda bulunuyor. Fantastik türde sınıflandırılan vampir dizileri ile izleyiciye gerilim, korku, aksiyon ve macera türünde son derece etkileyici yapımlar sunuluyor. Bu neden ile de günümüzde vampir dizileri her yaş grubuna hitap eden ve son derece yoğun şekilde ilgi gösterilen yapımlar arasında kendisine yer buluyor. Bizde belirli yapım kriterlerine göre belirlediğimiz en iyi vampir dizileri ile vampir temalı kaliteli yapım arayanlara büyük bir kolaylık sağlıyoruz.

Dünyanın her yerinden birbirinden kaliteli örnekleri içerisinde barındıran en iyi vampir dizileri ile son derece keyifli bir vampir dizisi keyfinin yakalanabilmesi mümkün oluyor. En iyi vampir temalı diziler sayesinde vampir konusunun klişelerinden uzak ve tamamen kalite odaklı yapımlar ile keyifli dizi deneyimlerinin yakalanabilmesi mümkün oluyor. Listemizde yer alan vampir dizilerinin sıralaması aralarındaki en iyiye doğru sıralanmıştır.

Hemlock Grove Dizisi

2013 yılında başlayan yayın hayatı 2015 yılında sonlandırılan Hemlock Grove dizisi en iyi vampir dizileri arasında kendisine yer buluyor. Amerika’ da Pennsylvannia’ daki küçük bir kasabada geçen dizide, genç bir kızın son derece vahşi şekilde katledilmesi ile birlikte parçalanan cesetlerin tek tek ortaya çıkması kurt adamlar tarafından bu cinayetlerin işlendiği algısının oluşmasına neden olmuştur. Dizide bu tip gelişmelerden fazlasıyla etkilenen ve bu gelişmelerin hedef noktasında kalan iki genç vampir ve kurt adam bu gelişmelerden kendilerini sıyırmak ve genç kızın esas katilini bulabilmek amacı ile bir maceraya girişecektir.

The Strain

3 sezonluk bir yayın hayatına sahip olan The Strain dizisi son derece yoğun şekilde ilgi görmüş ve ciddi izlenme oranlarına ulaşmayı başarmıştır. İlk bölümde ABD’ ye doğru hareket halinde olan bir uçakta yaşanan ani sorunlar nedeni ile uçak düşer ve sadece 4 kişi hayatta kalır. Bu kazadan 4 kişi kurtulurken, söz konusu kazaya yol açan nedenin araştırması sürdürülür. Aynı zamanda da bu 4 kişi sevdikleri insanlara saldıran birer vampir haline gelir. Bu gelişmeler sırasında kazada ölen 206 kişinin de tek tek dirilmeye başladığı bilgisi yayılmaya başlar ve bundan sonra her şey çok daha farklı olur.

True Blood

Japonlar tarafından keşfedilen ‘True Blood’ isimli sentetik bir kan ile birlikte hem vampirler hem de insanlar bir arada yaşayabilir duruma gelir. Louisiana’ nın küçük bir kasabasında babaannesi ve abisi ile birlikte yaşayan Sookie isimli genç kız, günün birinde bara gelen Bill Compton isimli bir vampir ile tanıştıktan sonra hayatı değişir. Son derece başarılı ve önemli bir kadroya sahip olan dizide vampirler, kurt adamlar ve çok daha fazlası son derece sıradışı bir konuyla izleyicinin beğenisini topluyor. Son derece kaliteli bir yapım olması ile de en iyi vampir dizileri arasında kendisine yer bulmasına yol açıyor.

Penny Dreadful

İngiliz vampir dizisi olması ile son derece başarılı ve kaliteli bir yapım olarak izleyicinin karşısına çıkıyor. Kadrosunda sinema ve televizyon dünyasının tanınmış ve başarılı isimlerini barındıran Penny Dreadful dizisi en iyi vampir dizileri arasında kendisine ilk sırada yer buluyor. Sadece vampirler ve kurt adamlar ile sınırlı kalmayan ve son derece zengin bir konusu bulunan dizide Dr. Frankestein, Dracula ve Dorian Grey gibi korku roman dünyasının son derece popüler karakter ve isimleri de konun akışı içerisinde kendisine yer buluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı