Müzik ve Sanat

En İyi Macera Filmleri

Sinema, 20. Yüzyıl dünyasında insanların yaşamına girmiş ve modern çağda da önemli bir parçası haline gelmiş en önemli olgulardan birisidir. Hızla gelişen teknoloji 7 sanat dalından birisi olan sinemanın çok daha gelişmiş bir yapıda izleyiciye eşsiz bir deneyim sunabilmesini sağlıyor. Özellikle de farklı kategori ve tarzlardaki yapımlar ile her ilgi alanına, her yaşam görüşüne ve her karaktere yönelik yapımlar vizyondaki yerini alabilme şansını yakalıyor. Üstelik bazı yapımlar teknolojinin getirdiği olanaklar başta olmak üzere konusu, işlenişi, yönetmeni ve oyuncuları ile izleyiciye eşsiz bir deneyim sunabiliyor. Bu noktada macera ve aksiyon kategorisindeki yapımlar son yıllara damgasını vuruyor. Birbirinden değerli oyuncuları kadrosunda bulunduran son derece kaliteli macera yapımları vizyondaki yerini alırken, macera tutkunları için hazırladığımız en iyi macera filmleri listemizden izlemediğiniz macera filmlerine dair bilgi alabilirsiniz.

İndiana Jones: Raiders of The Lost Ark (İndiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları)

1981 yapımı dünyaca ünlü Steven Spielberg’ in en önemli ve en iyi filmlerinden birisi olan İndiana Jones: Raiders of The Lost Ark filmi 8.5 IMDB puanıyla en iyi macera filmleri listemizde yer alıyor. Ünlü maceraperest İndiana Jones’ un enfes macerasını konu edinen film, oyuncuları, müzikleri ve çekim teknikleri ile sinemanın unutulmaz filmlerinden birisidir. Dört dalda Oscar ödülü kazanan yapım, kutsal hazine peşinde olan İndiana Jones’ un her saniyesi macera ve heyecan dolu hikayesini anlatıyor.

Stand By Me (Benimle Kal)

Yönetmen Rob Reiner’ ın unutulmaz filmlerinden birisi olan Stand By Me en iyi macera filmleri listemizde kendisine yer buluyor. Stephen King’ in etkisi bulunan senaryosu ile hem macera hem de duygusallığı en özel şekilde arkadaşlık olgusu üzerinden izleyiciye aktarıyor. Genç yaşta hayatını kaybeden başarılı genç oyuncu River Phoenix başta olmak üzere Wil Wheaton, Jerry O’Connell, Corey Feldman ve Keifer Sutherland gibi usta oyuncuların genç oldukları döneme ait bir filmdir. 1986 yapım filmde dört arkadaşın, arkadaşları için ailelerinden habersiz çıktıkları uzun yolculuklarını konu ediniyor.

Mad Max: Fury Road

Çılgın Max isimli serinin dördüncü filmi olarak vizyona giren Mad Max: Fury Road filmi, kadrosunda dünyaca ünlü isimleri barındırıyor. Başrolde çılgın Max’ i canlandıran Tom Hardy’ in dışında Charlize Theron, Nicholas Hoult, Zoe Kravitz ve Roise Huntington-Whiteley gibi isimler bulunuyor. Her anın aksiyon ve macera dolu olduğu film en iyi macera filmleri listemizde kendisine yer buluyor.

Life Of Pi (Pi’nin Yaşamı)

IMDB puanı 7.9 olan Life of Pi filmi, muhteşem görsellikleri ile en iyi fil dalında Oscar ödülü başta olmak üzere çok sayıda ödülün sahibi olmuştur. Pi Patel isimli karakterin akla hayale sığmayacak son derece sıra dışı yaşam öyküsünü konu ediniyor. Ailesiyle birlikte bindiği büyük yük gemisinin Hindistan’ dan çıktıktan kısa bir süre batması sonucunda uçsuz bucaksız Pasifik Okyanusu’nda küçük bir salda bir Bengal kaplanı ve şempaze ile mahsur kalışının muhteşem görsellikler ile pekiştirilen hikayesini konu ediniyor.

Moonrise Kingdom (Yükselen Ay Krallığı)

2012’ de vizyona giren ve IMDB puanı 7.8 olan Moonrise Kingdom filmi, en iyi macera filmleri listemizde kendisine yer buluyor. Küçük bir kasabadan kaçan genç aşıkları ve onların firarının ardından onları bulabilmek amacı ile tüm kasaba halkının seferber oluş hikayesini konu edinen film heyecanın ve maceranın her zaman en üst seviyede olduğu bir film deneyimi sunuyor. Ayrıca Oscar adaylığı bulunan film ile son derece keyifli bir film deneyimi yakalanıyor.

Baby Driver (Tam Gaz)

Her zaman olduğu gibi yine Türkçe ismi çevrimi büyük bir fark taşıyan Baby Driver filmi, kadrosunda Kevin Spacey, Jamie Foxx, Lily James, Ansel Elgort, Jon Hamm, Eiza Gonzalez ve Jon Bernthal gibi isimleri barındırıyor. 3 dalda Oscar adayı olan film aksiyonu, macera dozu ve muhteşem oyunculuklarının yanı sıra hem başarılı çekim teknikleri hem de müzikleri ile son derece kaliteli yapımlar arasında kendisine yer bulmayı başarıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı