Müzik ve Sanat

En İyi Komedi Dizileri ( En İyi Yabancı Komedi Dizileri)

Sinema ve televizyon dizilerinde her dönem iş yapan yapımlar arasında komedi yapımları da kendisine yer buluyor. Dünyanın her yerinde izleyicilerin gündelik yaşam stres ve yorgunluklarından kaçınarak, keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirebilmelerine yardımcı olan komedi dizileri son derece yoğun şekilde ilgi görüyor. Özellikle de kaliteli oyunculukları, başarılı senaryosu  gibi detayları ile de kaliteyi sunan komedi dizileri çok yüksek izlenme oranlarına ulaşıyor. Bazıları kısa sürerken, bazıları ise çok uzun sezon sayısına sahip olabiliyor. Her ne durumda olursa olsun televizyon tarihine damga vurmuş ve tüm dünyada kült haline gelmiş olan çok sayıda komedi yapımı bulunuyor. Bu yapımlardan bazıları toplum genelinde çok yakından tanınırken, bazıları ise daha önce ismi duyulmamış ancak izlenmemiş ya da hiç duyulmamış yapımlardan oluşuyor. Bu çerçevede de son derece keyifli ve eğlenceli zaman geçirmek isteyenler için birbirinden kaliteli ve başarılı komedi televizyon dizilerinden oluşturduğumuz en iyi komedi dizileri listemizi inceleyebilirsiniz.

Komedi kriterlerinin yanı sıra oyunculukları, senaryosu, çekim teknikleri gibi açılardan da değerlendirerek, oluşturmuş olduğumuz en iyi komedi dizileri listemizde yer alan her bir komedi dizi diğerine göre yüksek bir kalite sunuyor. Bu çerçevede de listemiz içerisinde yer alan komedi dizileri kesinlikle belirli bir başarı sıralamasına göre listelenmediği gibi tamamen karışık bir yapıda listelenmiştir. Bu sayede de bu yapımlardan hangisini izlerseniz izleyin son derece keyifli, bol kahkahalı bir dizi keyfini yaşayabilirsiniz.

How I Met Your Mother

İlk bölümüne 2030 yılında başlayan dizide, baş karakterlerimizden Ted Mosby çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştıklarını anlattığı uzun soluklu bir hikayeye başlıyor. Daha sonrada hikaye çerçevesinde dönem dönem Ted’ in anlatımlarının olduğu şekilde bu hikayeyi izlemek üzere 2005 yılına dönüyoruz. 2005 yılından itibaren 5 çok yakın arkadaşın yaşadıkları komik, sıra dışı, kimi zamanda hüzünlü hikayesi konu ediniliyor. Karakterleri yansıtışı, olay örgüsü ve günlük yaşamdan yansımaları ile son derece başarılı olan yapım günümüzde de en sevilen ve en iyi komedi dizileri arasında gösterilmektedir.

2 Broke Girls

Son dönemlerin en popüler ve en iyi komedi dizileri arasında kendisine yer bulan 2 Broke Girls dizisi ise, Max ve Caroline isimli birbirinin tam zıttı iki garsonun hikayesini konu ediniyor. Caroline son derece zengin bir aile yaşantısından yaşadığı düşüş ile tam bir sosyete temsilcisi bir karaktere sahip olarak restaurantta çalışmaya başlar. Bu sıra zaten orada çalışan ve son derece sivri dili ve umursamazlığı ile dikkat çeken Max ile aynı ortamda çalışmaya başlar. Daha sonra yaşanacaklar ise hiç de ikisinin beklediği gibi olmayacaktır.

Friends

Televizyon tarihinin en çok izlenen ve en başarılı sitcom dizilerinden birisi olarak en iyi komedi dizileri arasında yer alan Friends dizisinde, çocukluk arkadaşları olan Monica ve Rachel ile, Monica’ nın ağabeyi olan Ross ve onun üniversite arkadaşı Chandler ve Chandler’ ın ev arkadaşı Joey ile Monica’ nın eski arkadaşı Phoebe ile oluşan 6 kişilik arkadaş grubunun son derece komik ve eğlenceli hikayesini konu ediniyor. Sürekli yolları bir yerlerde kesişen bu arkadaşların serüveni toplamda 10 sezon sürmüştür. Dizi aynı zamanda da pek çok ünlü isminde yıldızının tüm dünya genelinde parlamasında aracı rolü üstlenmiştir.

Shameless

Orijinali İngiliz olan ancak Amerikan tarzı çekimiyle çok daha büyük bir başarı yakalayan Shameless dizisi geniş bir ailenin her bir ferdinin pis işlerle bağlantılı olduğu çok sıradışı bir aile dizisidir. Alkolden ayrılamayan bir baba ile 2 yaşından 20 yaşına kadar değişen yaşlarda toplamda 6 çocuğun kimi zaman komik, kimi zaman eğlenceli kimi zamanda da yaşamın zorluklarını en çarpıcı şekilde gözler önüne serecek hüzünlü ve dram taşıyan dizi son dönemlerin en iyi komedi dizileri arasında yer alıyor. Alkolik baba, nerede olduğu bilinmeyen anne, 5 kardeşine annelik, babalık ve ablalık yapan en büyük kardeş Fiona, bir küçüğü deha boyutunda zeki kardeşi Lip, eşcinsel olduğunu yeni fark eden Ian, sosyal ilişkileri sorunlu Debbie, psikopatlık ve delilik sınırında gezinen Carl ve hiçbir şeyden haberi olmayan evin tek koyu renkli üyesi Liam’ dan oluşan Gallagher ailesi ve yakın arkadaşlarının sıra dışı hikayesi konu ediniliyor.

The Bing Bang Theory

Üstün zekalı iki arkadaşın, yaşadıkları apartmanda karşı daireye son derece güzel ve onlara göre çok farklı bir kızın taşınmasıyla tüm yaşamları değişir. The Bing Bang Theory en iyi komedi dizileri arasında yer alırken, dahi olan iki ev arkadaşı olan Leonard ve Sheldon ile yakın arkadaşları ve onlar gibi zeki olan Howard ve Rajesh’ in karşı daireye taşınan garson Penny ile yaşadıkları birbirinden komik olayları konu ediniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı