Müzik ve Sanat

En İyi Elektro Gitar Markaları

Müzik tarihinin önemli parçalarından birisi olarak gösterilen elektro gitarlar, özellikle de 1960’ lı yıllardan itibaren etkisini güçlü bir şekilde arttırarak sürdüren bir enstrüman olarak öne çıkıyor. Oldukça geniş ton yelpazesine sahip olması ile pek çok farklı müzik türüne ilişkin birbirinden başarılı örneklerde yer aldığı görülebiliyor. Özellikle de pop müzik, Jazz müzik, Blues müzik ve tabii ki Rock müzik gibi popüler müzik tarz ve kategorileri başta olmak üzere her müzik kategorisinde kullanımının gerçekleştirildiği görülüyor. Modern çağın müzik anlayışında da etkin bir rol üstlenmekte olan elektro gitarlar, müzikle etkileşim halinde olan herkesin tanıdığı ve bildiği bir cihaz konumunda bulunuyor. Bu kapsamda da müziğin önemli parçalarından birisi olması nedeni ile dünya genelinde pek çok enstrüman şirketi ve markası tarafından elektro gitar modelleri tasarlanıyor. Bu şekilde son derece yoğun ve sık bir şekilde tercih edilen elektro gitar modellerinde hangisinin daha iyi olacağı konusunda kararsız kalanlar için hazırladığımız en iyi elektro gitar markaları ile seçiminizi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Manyetik yapısı, elektrik akımları, amfisi ve farklı ton yapıları ile pek çok farklı biçimde kullanılabilmekte olunan binlerce çeşitli efektör alternatifine sahip olan elektro gitar modelleri, son derece yoğun ilgi görüyor. Bu gibi kriterler üzerinden hazırladığımız en iyi elektro gitar markaları listemiz ile sizin için en iyi olan elektro gitar modelini belirleyebilirsiniz. Dünyanın her yerinde  son derece yoğun şekilde tercih edilen dünyaca ünlü elektro gitar markalarının ayrıntılarını listemizde bulabilirsiniz.

Gibson Elektro Gitar

1902 yılında kurulan Gibson şirketi, müzik dünyasının efsanevi enstrüman şirketlerinden birisi konumunda bulunuyor. Tüm zamanların en çok satan gitarı konumunda bulunan SG modelini piyasaya sunan Gibson, en iyi elektro gitar markaları arasında ilk sırada yer alıyor. Ürünlerinde kullanmakta olduğu ağaç ve manyetikleri sayesinde ağırlığı biraz öne çıkıyor olsa da müzisyenlerin bir kere kullandıktan sonra vazgeçemediği bir ürün konumunda yer alıyor. Pek çok farklı tarzdaki müzik için uyumlu olan malzeme ve işçiliği ile son derece üst düzey bir performans ortaya koyuyor. Klasik tarzdaki tasarımı ile pek çok üreticiye elektro gitar modelleri konusunda ilham oluşturuyor. Genel olarak elektro gitar modellerinin satış fiyatları 500 dolar’dan başlıyor. Dünyaca ünlü pek çok müzisyen ve müzik grubu tarafından tercih ediliyor.

Fender Elektro Gitar Markası

Açıkçası tüm gitaristlerin en çok arzuladığı gitarları piyasaya sunan Fender, en iyi elktro gitar markaları arasında yer alıyor. 1946 yılında kurulan Fender, tüm dünya genelinde özellikle de Telecaster, Stratocaster ve Jazzmaster elektro gitar modelleri ile biliniyor. Son derece yalın bir tınıya sahip olan ürünleri ile özellikle de etkileyici bir Blues tarzı gitar konumunda yer almasına neden oluyor. Aynı zamanda da kendisine has karakteristik tınısı sayesinde tüm müzik ve gitarlar ile haşır neşir olan kişiler tarafından sesi duyulur duyulmaz, Fender olduğu anlaşılabiliyor. Müzik tarihine damga vuran en kült Rock’n Roll parçalarında da Fender tercih edilmiştir.

Ibanez Elektro Gitar Markası

Japon gitar markası olan Ibanez 1957’ de kurulmuş olan dünyanın en iyi elektro gitar markaları arasında yer almaktadır. RG ve S elektro gitar modelleri ile dünyaya nam salmıştır. Ayrıca dünya genelinde elektro gitar tasarımlarında 7 telli ve 8 telli modelleri tasarlayarak, piyasaya sunan şirket konumunda bulunuyor. İşçiliği son derece göz alıcı olan ve aynı zamanda da son derece rahat ve konforlu bir çalış imkanı sunuyor olması nedeni ile oldukça yoğun ve sık bir şekilde tercih ediliyor.

PRS Elektro Gitar Markası

1985 yılında kurulan PRS Guitar, gereksinimlerine odaklı olarak teknik nitelikleri ile dikkat çekiyor. Bu yönüyle de en iyi elektro gitar markaları arasında kendisine yer buluyor. Özellikle de kullanan kişilere göre gitar ile yapılamayacak bir müzik türünün olmadığı belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı