Genel

En Güçlü Marvel Karakterleri

20.yüzyıl dünyasının koşulları çerçevesinde en renkli dünya olarak her yaştan kişinin hayatının önemli bir parçası olmayı başarmış olan çizgi romanlar, günümüzde de sinema evrenini kaplamış durumda bulunuyor. Dünyanın en çok tutan ve en fazla tercih edilen çizgi romanlar, 2000’ li yılların ortalarından beri beyazperdede kendisine yer ediniyor. Büyük bütçeler ile çekilen ve tüm dünyada çizgi roman furyasının yeniden canlanmasını sağlayan sinema filmleri, çizgi roman tutkunlarının dışında sinema tutkunları tarafından da büyük bir heyecan ile bekleniyor. Bu alanda dünyanın en iyisi olan ve birbirinden başarılı başyapıt niteliğinde çizgi roman karakterlerine hayat veren Marvel çizgi roman şirketi yer alıyor. Marvel bünyesinde çizilen ve dünyaca üne sahip olan çok sayıda çizgi roman bulunuyor. Süper kahramanlardan oluşan çizgi romanlar dünyasında eskiden okuyucuya şimdilerde ise izleyiciye son derece eşsiz bir deneyim sunuluyor. Herkesin kendisinin ilgi alanlarına ve görüşlerine göre tercih ettiği süper kahramanı ve kahramanları bulunuyor. Bu kapsamda da çizgi romanda süper kahramanlar dünyasının bazı karakterleri sınırsız güçleri ile öne çıkıyor. Bu yüzden de her zaman hem çizgi roman okuyucusu açısından hem de çizgi roman uyarlaması sinema filmlerinin tutkunları olanlar için en güçlü Marvel karakterleri en fazla merak edilen konular arasında yer alır. Marvel dünyasında yer alan birbirinden güçlü ve farklı özelliklere sahip olan süper kahramanlar herkesin ilgisini çekiyor.

Günümüzde Marvel sinematik evreninde de kozmik aşamaya geçişin çok yaklaştığı süreçte şu ana kadar izlenen karaktere karşı kat kat daha fazla ve daha yüksek bir güve sahip olan karakterlerden oluşan en güçlü Marvel karakterleri listesini sizler için derledik. Bu noktada özellikle karakterlerin en güçlü ve en özel karakterlerinden oluşan karakterlerin bulunduğu Marvel en güçlü karakterler listesinde her karakterin nereden geldiği, ne yaptığı ve evren açısından önemi gibi bilgilere ilişkin olarak kapsamlı bilgiler yer alıyor. Böylelikle gelecek dönemde çok yüksek seviyede kozmik etkinin görüleceği Marvel sinematik evrenine yabancı kalmamak ve filmleri dahi anlayarak, çok daha fazla keyif almak isteyenler için listede yer alan karakterlerin tanınması çok önemlidir.

Marvel Nedir?

İlk olarak 2.dünya savaşı sırasında propaganda amacı ile geliştirilen ve daha sonra gördüğü büyük ilgi sonucunda tüm dünyaya yayılan keyifli bir deneyim olan çizgi roman dünyasında Marvel şirketi, birbirinden popüler ve başarılı çizgi roman karakterleri ile çok uzun yıllardır sektörün en önemli ve en büyük şirketi konumunda bulunuyor. İlk defa 1939 yılında kuruluşunu gerçekleştiren ‘Timely Comics’ şirketine kadar uzanan tarihi bulunan Marvel şirketi, bugünkü bu adını ve yapısını 1961 yılında Marvel Comics olarak değiştirerek almıştır. 1960’ lı yılların başından itibaren çok uzun yıllar şirket kendi açısından altın çağını yaşadı. Özellikle hem şirketin yakalamış olduğu ticari başarı ve yoğun popülarite hem de birbirinden farklı özelliklere sahip olan çok kaliteli konu ve özellikleri bulunan çok sayıdaki çizgi roman karakterini de bu süreç içerisinde çıkarmıştı. Bu yüzden bu dönemde oldukça önemli başarılara imza atmayı başarmıştı. 2000’ li yılların ortalarına gelindiğinde ise gelişen teknoloji ile birlikte insanların çizgi roman gibi basılı yayın organlarına olan ilgisinin azalması ve tabii ki daha farklı ve daha yeni şeylerin çizgi roman tutkunlarına sunulması amacı ile beyazperdeyi kullanmaya başladı.

2000’ li yılların ortalarından itibaren kendi sinema evrenini yaratan Marvel şirketi, birbirleri ile konu ve akış açısından bağlantılı olacak şekilde çizgi roman karakterleri için sinema filmleri çekmeye başladı. Her biri birbiri ile bağlantılı olduğundan kendisine özel bir sinema evreni oluşturan Marvel filmleri günümüzde çizgi roman karakterlerine oldukça yoğun bir ilginin oluşmasına neden oldu. Yeni nesli de kendisine çekmeyi başararak, bu alanda milyarlarca dolarlık bir sektör oluşturan Marvel şirketi son olarak Avengers 4 filmi ile birlikte sinema evreni açısından devrim niteliğinde bir yeniliğe geçiş yapacak ve izleyicilerine ve hayranlarına çok daha farklı bir süper kahraman deneyimi sunacak. Ancak 1961 yılından bu yana çizilen birbirinden farklı yüzlerce süper kahraman karakteri bulunuyor. Bu karakterlerin bazıları sınırsız güçleri ile dikkat çekiyor. Bu şekilde dünya genelinde büyük bir furya yaratmış olan Marvel filmleri en güçlü Marvel karakterleri hangisi olduğu konusunda sürekli olarak tartışmaların yapılmasına yol açıyor. Mevcut güçleri ve etkileri açısından tanrısal ve sınırsız boyutta güçlere sahip olan karakterler arasında çok ciddi bir çarpıştırma gerçekleştiriliyor.

En güçlü Marvel karakterleri için mutlaka her karakterin ne gibi güçlere ve özelliklere sahip olduğunu bilmek gerekir. En doğru sonuca ulaşabilmek için Marvel sineme ve çizgi roman dünyasına dair bilgi sahibi olunması ise ayrı bir önem taşır. Bu doğrultuda da Marvel dünyasının en güçlü süper kahramanlarından oluşan bir liste hazırladık. Bu listede 20’ den başlayarak, Marvel dünyasının en güçlü karakterine doğru son derece keyifli ve eğlenceli bir yolculuk yapacağız. Ancak Marvel dünyasında herkesten güçlü olan bir karakter olduğunu söylemek aslında olayı pek de doğru anlamadığımızı gösterir. Bu yüzden de her ne kadar sıralı durumda olsa da bazı karakterlerin birbirleri ile denk güçlerinin bulunuyor olması nedeni ile ilk sırada yer alan Marvel karakteri geride yer alan karakterlerin her birini yenebilir manasına gelmiyor. Sıralamada en güçlü Marvel karakterleri listesinde yer alan Marvel evreninin birbirinden yüksek güce sahip olan karakterlerini bu hususa dikkat ederek incelemenizde fayda var.

20 – Runner

Marvel dünyasının en hızlı karakteri olma özelliğine sahiptir. Özellikle çizgi romanlarında da kendisine ilişkin detaylı olarak veriler bulunmadığından dolayı nereden geldiği ve nasıl olduğu tam olarak bilinmiyor. Ancak Runner karakteri tamamen altından bir araya gelen bir vücut yapısına sahiptir. Bu şekilde kozmik bir karakter olan Runner’ ın güçleri için bilinen bir sınır bulunmuyor. Marvel en güçlü karakterler sıralamasının ilk 50’ si içerisinde yer alan Silver Surfer karakteri ile gerçekleştirdiği bir diyalog sırasında okuyuculara 5 milyar yaşını geçmiş olduğuna dair bir bilgi vermiştir. Bu bilgi hem karakterin kendisine ilişkin bilinen en önemli bilgidir hem de karakterin 5 milyar düzeyinde bir yaşa sahip olan dünya ile aynı yaşta olduğu anlaşılıyor.

19 Master Order

Temel olarak 19. Sırada kendisine yer bulan Master Order, galaksiler arasında devamlı şekilde yolculuklar gerçekleştirmeye devam ediyor. Özellikle de bu yolculukları sırasında da galaksilere kaos yaratması ile biliniyor. Bu karakterinde gücünün sınırlarına ilişkin herhangi bir bilgi bulunmadığı gibi Marvel evreninde bu almış olduğu rol ile birlikte sıralamalarda 25. Sırada kendisine yer bulan Lord Chaos ile birlikte bu galaksiler arası yolculukları gerçekleştiriliyor. Bu güç Marvel karakteri içinde verilmiş olan detaylı bir bilgi bulunmuyor.

18 Stranger

Marvel evreninde bulunan gezegenlerden birisi olan ‘Gigantus’ isimli gezegenden gelen bir karakterdir. Stranger bir zamanlar yaşamış olduğu bu gezegende bulunan en güçlü ve en zeki karakterlerin özelliklerini kendisinde toplamıştır. Söz konusu gezegenin varlığını kaybetmesi yani tamamen yok olmasından sonraki süreç içerisinde koskoca evrende yalnız başına kalmış ‘antik’ bir varlık olarak tanımlanıyor. Kozmik nitelikli güce sahip olduğu bilinen Stranger karakterinin zeka açısından neredeyse ‘Galactus’ karakteri ile eşit düzeyde olduğu belirtiliyor.

17 Abraxas

Yıkıcı nitelikli muhteşem bir güce sahip olan Abraxas karakteri, en güçlü Marvel karakterleri listesinde 17.sırada bulunuyor. Galactus karakterinin ölmesinin ardından ortaya çıkan onun boşluğunu doldurmak üzere Abraxas geçebilir. Bu denli devasa bir güce sahip olan Abraxas zaman olgusunun en başından bu yana evrene zarar verebilmesinin önüne geçilmesi amacı ile hapsedilmiş vaziyette tutulmaktadır. Karakter, bilgi açısından ise evrenin en yüksek kapasiteye sahip olan karakterlerinden birisidir.

16 Odin

Çok sevdiğimiz Thor karakterinin babası olan ve Asgard kralı olan Yüce Odin karakteri, evren açısından Zeus ile beraber evrende bulunan sadece 2 adet ‘Sky-Father’ rolünden birisidir. Aslında gücünün etkisini belirleyebilmek için muhteşem bir güce sahip olan Thor karakterine bakmak yeterlidir. Çünkü Odin oğlu Thor’ a göre her açıdan çok daha yüksek bir güce sahiptir. Eğer arzu eder ise tüm Asgardlı’ların gücünü kendisine çekebilme gücüne sahiptir. Bu noktada gücünün etkisini arttırmak ve kozmik enerji amacı ile her daim Güneş’ i kullanmaktadır.

15 Mephisto

İnsanoğlunun her zaman kaçındığı yer olan cehennem’ in yöneticisi olarak bulunan Mephisto karakteri, Marvel evreni açısından en ürkütücü karakterlerin başında geliyor. Özellikle de Marvel evreninin geçmişi ve varoluşu ile ilgili bilgi bulunmayan en gizemli karakterlerden birisi konumunda bulunmaktadır. Çizgi roman döneminde, günümüz modern sinema filmleri dünyasında da çok sevilen Marvel karakterleri arasında yer alan Ghost Rider yani Hayalet Sürücü karakteri de onun eseridir. Çünkü Johnny Blaze isimli kişiyi Ghost Rider’ a dönüştüren iblisin ta kendisi Mephisto’ dur. Gücünün sınırları bilinmeyen ve aslında bulunmayan bir Marvel karakteridir.

14 Zeus

Yüce Odin ile birlikte bulunan iki Sky Father’ dan birisi olan Zeus, oldukça güçlü bir karakterdir. Tüm tanrıların tanrısı olarak nitelendirilen Zeus karakteri sadece Marvel evreni için değil DC evreni açısından da en güçlü karakterlerin başın geliyor. Gökyüzünün en güçlü varlığı konumunda bulunan Zeus muhteşem bir güç barındırır.

13 The Watcher (Uatu)

Bir ırk olan The Watcher ırkı, milyonlarca yıldır evrende bulunan varlıklardır. Tüm galaksiyi sürekli olarak dolaşmakta olan bu ırk, yaşanan tüm olayların gelişimini izler. Buna karşın kesinlikle evrenin kendi doğasının sonuçlarına etkide bulunmamak ve kendi kaderini yaşaması amacı ile herhangi bir müdahale etme şanslarının bulunmasına rağmen asla müdahalede bulunmazlar. Bu şekildeki yaklaşımlarına karşın The Watcher ırkı, kendileri açısından çok daha düşük seviyede gelişime sahip olan ırklara gelişimleri açısından destekçi olurlar. Öyle ki mevcut güçleri Galactus ile eşit düzeydedir. Kısa bir süredir süren tartışmalarda Marvel’ in yaratıcısı olan ve en önemli karakterlere hayat veren Stan Lee’ nin Marvel Sinematik Evreni’ nin Watcher’ ı olduğu şeklinde teoriler ortaya atılıyor. Ancak bunların iddiadan öte olduğunun unutulmaması gerekir.

12 Oblivion

Kozmik bir soyluk olan Oblivion karakterinin gücünün sınırı neredeyse bulunmuyor. Herhangi bir madde ya da enerji etkenlerinin mevcut olmadığı Outer Void isimli dış boşluğu olarak tabir edilen yerin efendisi olarak belirtilmektedir. Söz konusu karakteri var edenin de bu dış boşluk olduğu ile ilgili olarak açıklama bulunuyor.

11 Kronos

Marvel evreni içerisinde kozmik güce sahip olan varlıklardan birisi de Kronos karakteridir. Bu özellikle onu en güçlü Marvel karakterleri listesine sokarken, zamanı kontrol etme gücü bulunmaktadır. Zihin açısından evren ile etkileşimli olan Kronos karakteri tüm bu özelliklerinin haricinde canlıların ruhlarını manipüle etme niteliğine de sahiptir.

10 Eternity

Evrenin 5 temel varlığı bulunur ve bu varlıklardan birisini de Eternity oluşturur. Galactus karakterinin arkasından güç açısından ikinci sırada bulunuyor. Yani bu Galactus dışında kalan bu nitelikteki karakterlerin en güçlüsü konumunda bulunuyor. Mevcut olan gücü oldukça üst düzeydedir. Eternity karakterinin sahip olduğu gücün oldukça ileri seviyede olduğu ve bu sayede de gerçekliğin kendisini dahi bükebilme özelliği olduğu belirtiliyor.

9 Phoenix Force

Bir galaksiyi ve hatta bir evreni tek seferde yok edebilecek tek güç Phoenix Force karakteridir. Bu denli ihtişamlı ve inanılmaz bir güce sahip olan Phoenix Force karakteri de kozmik bir varlıktır. Ayrıca formunun bir tür enerji formunda olduğu belirtiliyor. Yaşam belirtisinin bulunduğu dönemler içerisinde dahi evrende bulunabilme özelliği bulunan Phoenix Force karakterinin tamamı ile yok edilmesi ve varlığının parçalanabilmesi ise mümkün değildir. Bu aşamada içlerine girebilmek için dönem dönem kendilerine belirli bir kurban oluştururlar.

8 Death

En güçlü Marvel karakterleri arasında yer alan ve 2 sinema filmi ile de adından çok sık söz ettiren evrenin en aykırı karakteri Deadpool ile sıra dışı bir birliktelik yaşar ve Deadpool’a çok aşıktır. Death karakterinin güç kapasitesi Eternity karakteri ile eş seviyede bulunuyor. Bu aşamada temel olarak karakter, cehenneme gitmeyen bir ölü bulunuyor ise Deaht bu ölü için dilediği takdirde yeniden canlandırma gerçekleştirebilir. Çok sevdiği ve aşık olduğu Deadpool için babası Thanos izin vermemektedir. Hatta Thanos, Death karakterinin Deadpool ile bir araya gelmemesi için Deadpool’a lanet uygulamıştır.

7 İnfinty

Marvel evreninde bulunan en temel 5 varlık olarak Master Order, Lord Chaos, Galactus ve Eternity karakterlerinden sonra son olarak İnfinty  bulunur. Uzay boşluğunun form kazanmış biçimi şeklinde tanımlanan karakterin kendi varlığına dair bilgi bulunamadığı gibi gücünün sınırlarının olup, olmadığı da bilinmemektedir. Ancak çizgi roman dünyasındaki ilerleyişte ortaya koyduğu yüksek ve muhteşem güç gücünün sınırlarının olmadığının düşünülmesine yol açıyor.

6 Galactus

Marvel evrenin en temel 5 varlığından birisi olmasının dışında bu varlıklar arasında en fazla popülariteye sahip olan karakterdir. Mevcut özellikleri ile en güçlü Marvel karakterleri arasında kendisine yer bulmaktadır. Bilgisi ve gücü ile herhangi bir sınırlama içerisinde bulunmamaktadır. Gezegenlerin enerjisini kendisine kaynak oluşturduğu gibi bir yöntemini bulup, bu gezegenleri yok ederek, beslenmesini sağlar. Üstelik bunu inanılmaz büyük bir hız ile gerçekleştirebilir. Yaratıcı formu ve özelliği ile Marvel evreninin kurgusu ve akışı açısından çok önemli bir yere sahiptir. Bunun nedeni ise Galactus karakterinin sadece kendisine haber yayması amacı ile pek çok farklı karakterin yaratıcısı konumunda bulunuyor. Olayların akışı içerisinde fazlasıyla önem taşıyan somut etkiler gerçekleştirdiği de biliniyor. Bu yüzden de Marvel evreni açısından en önemli hikayelerin akışı içerisinde çok değerli bir role ya da etkiye sahiptir. Bu durumda en temel 5 varlık arasında Galactus karakterinin çok daha fazla yüksek seviyede popülariteye sahip olmasına yol açıyor. Aslında Marvel’ in kurucusu olan ve pek çok karakterini üreten ve geliştiren kişi olan Stan Lee tarafından kendisine yönetilmiş olan en güçlü Marvel karakteri kim sorusuna yönelik olarak Galactus karakterinin yanıtı verilmişti. Buradan da Galactus karakterinin ne kadar güçlü olduğu kavranamaz seviyede olduğu anlaşılıyor.

5 Celestias

Marvel evreni açısından tüm ırk olarak yüksek güç ve kapasiteye sahip olan bazı ırklar bulunuyor. Celestias ırkı da bu tip ırklardan birisi konumunda bulunuyor. Özellikle de Celestias karakteri şahsi bir karakterden çok bir ırkın ismidir. Yani en güçlü Marvel karakterleri listesinde yer almasına rağmen komple bir ırk olarak kendisine bu liste içerisinde yer bulmaktadır. Celestias ırkının her biri tümüyle kozmik varlıklardan oluşmaktadır. Kozmik yapıları da Marvel evreninin bu ırkının son derece güçlü bir ırk olmasına neden oluyor. Tüm evreni sürekli olarak gezerek, tarihin önemli olay ve gelişmelerine belirli seviyelerde olmasına dikkat ederek etkilerde bulunmuşlardır. Eternals düzeyinde bir güce sahip olan çok sayıda güçlü ırkların yaratılmasını sağlamışlardır. Bu denli yüksek güce sahip olan Celestias ırkının Galactus gibi bir rakibin karşısında zafere ulaşabilmesi için tüm ırkın birleşerek, tek bir vücut haline gelmesi gerekir ki ırkın kozmik güç ve yapıları bunu yapabilmelerine de olanak veriyor.

4 Living Tribunal

Marvel evreninde Living Tribunal karakteri kutsal varlıklardan birisidir. Aslında Marvel evreninde bulunan toplam iki adet kutsal varlık bulunur. Bunlardan birisi Living Tribunal karakteri iken diğeri de Beyonder karakteridir. Hemen hemen her bir karakter ile bir savaş içerisinde kalsa dahi zafer elde edebilecek düzeyde muhteşem büyüklükte bir güce sahiptir. Aslında Living Tribunal özellikle Marvel sinema evreni hayranı olan kişilerin yakından tanıdığı bir şekilde konuya etkide bulunsa da çizgi romanları bilmeyenler için konu tam olarak anlaşılamamıştır. Yani Marvel sinematik evreninin ilk başlangıcından bu yana geri planda süre gelen ana konu olan Thanos’ un sonsuzluk eldiveni ve sonsuzluk taşlarını toplama mücadelesi Living Tribunal ile bağlantılıdır. Çünkü bu her iki unsurun esas sahibi kendisidir. Yani bir şekilde kendisinden çıkmış olan bu Sonsuzluk taşları ve sonsuzluk eldiveni evrende yayılmış durumda bulunuyordu. Thanos ise bu iki unsurun vereceği güce ulaşabilmek amacı ile Marvel sinema evreni boyunca bunları toplamaya çalışıyordu. Yani Living Tribunal karakteri, dolaylı olarak da olsa Marvel sinematik evreninde izleyicinin karşısına kaliteli ve en güçlü Marvel karakterleri arasında yer almaktadır.

3 Beyonder

Living Tribunal karakterinden sonra Marvel’ de bulunan toplam 2 farklı kutsal varlıktan birisi olarak Beyonder öne çıkar. Kozmik seviyede mutant özelliğine sahip olan Beyonder karakteri, özellikle de Eternity ve Death tarzındaki pek çok karakteri son derece rahat bir şekilde herhangi bir zorluk yaşamadan dilediği zaman yok edebilme gücüne sahiptir. Bunun dışında mevcut olan gücünün etkisi o denli yüksektir ki Beyonder tarafından dilediği zaman kendisine özel bir evren dahi yaratılması söz konusu olabiliyor. Çok sayıdaki karakteri de kontrol altında tutabilme özelliğine sahip olan kozmik ve kutsal bir varlık olan Beyonder evrenin karşısında durdurulmaz çok az karakterden birisi konumunda bulunmaktadır. Bu neden ile de aslında en güçlü Marvel karakterleri arasında en üst sıralarda kendisine yer bulmaktadır. Gücünün sınırları bulunmaz ve yapabilecekleri akıl almaz düzeyde şeyler olabilir.

2 The Fulcrum

Evrenin var olduğu zamandan beri var olan The Fulcrum karakteri, karşısına kesinlikle herhangi bir karakterin dahi çıkabilmesi mümkün değildir. Yani evrende bulunan tüm en güçlü Marvel karakterleri arasından süper karakterler dahi çıksa zafere ulaşması açısından en ufak bir engelleme dahi bulunabilmesi mümkün değildir. Bu şekilde muhteşem bir güce sahip olan The Fulcrum karakteri, Marvel şirketinin 1961 sonrasındaki altın çağ olarak adlandırılan bol yeni karakterin çıkartıldığı ve tüm dünyada yüksek izleyici sayılarına ulaşıldığı dönemde yaratılmış bir karakterdir. Çizeri ve yartıcısı ise Jack Kirby’ dir. Bu yüzden de Jack Kirby’ e benzer şekilde çizilen The Fulcrum karakteri efsanevi çizgi roman yazara adanmıştır. Evren genelinde yaşanan hiçbir olaya herhangi bir şekilde müdahale gerçekleştirmiyor olsa dahi genel olarak bir barda barmen olarak görülebilir. Barda ise genel olarak en popüler süper kahramanlardan kozmik seviyedeki karakterlere kadar pek çoğuna yaşadıkları duruma ilişkin olarak çözüm olması amacı ile tavsiyeler verir. Bir nevi evrenin büyük abisi olarak doğrudan çözümü sağlayan değil, çözüme doğru yönlendirici tavsiyelerde bulunur.

1 One Above All

Kim tarafından yapılırsa yapılsın en güçlü Marvel karakterleri listesi içerisinde her zaman One Above All karakteri ilk sıraya koyulması gerekir. Muazzam düzeyde bir güce sahip olan One Above All karakteri, bu gücü ve etkisi ile birlikte Marvel evreni açısından son derece büyük bir öneme sahiptir. Gücü ve kapasitesinin dışında farklı nitelikleri ile de dikkat çekmektedir. Marvel’ in iki efsanevi çizeri ve bugüne gelmesini sağlayan isimler olan Stan Lee ve Jack Kirby’ i temsil etmesi amacı ile yaratılmış bir güçlü karakterdir. One Above All karakteri her bir Marvel evrenini, her bir kozmik gücün ve varlıkların yaratıcısı konumunda bulunmaktadır. Yani aslında tüm Marvel dünyasında yer alan gezegenlerden, evrenlere, karakterlerden kozmik faktörlere kadar her biri doğrudan One Above All karakteri tarafından yaratılmıştır. Bu yüzden en güçlü Marvel karakterleri listesinde kesinlikle kendisine karşı olabilecek hiçbir karakter bulunmamaktadır. Bu durumda onu en güçlü Marvel karakteri yapıyor. Bu özelliklerine karşın ne çizgi roman dünyasında ne de sinema evreninde hayranların karşısına hiç çıkmamış olan bir karakterdir. Çok nadir şekilde farklı şekillerde karşımıza çıktığı da olmuştur. Ancak bunlar arasında en akılda kalıcı ve en popüler olanı ise Spider Man çizgi roman serisinde Peter Parker’ in yaşadığı zorluk ve büyük karar öncesinde tavsiye verdiği bölümdür. Bunun dışında bilinen ve akılda kalan bir sahnesi dahi bulunmamaktadır. Bu yüzden Marvel karakterleri arasındaki en güçlü varlık olarak her zaman ilk sırada One Above All karakteri kendisine yer bulmaktadır.

Her bir Marvel karakteri belirli bir hikayeye ve olguya dayanmaktadır. Özellikle de okuyucuların her zaman büyük hayranlık duyacağı ve son derece büyük bir keyif alacağı Marvel çizgi romanları ve sinema filmleri yapılıyor. Oldukça zengin bir karakter dünyasına sahip olan Marvel hem iyi hem de kötü karakterleri ile son derece farklı bir deneyim sunuyor. Özellikle de insanların ilgisini çekecek detayları ve oldukça etkin bir kurguyu oluşturabilen hikayeleri olan çizgi roman ve sinema filmleri Marvel’ in özellikle de tüm dünyada sinema dünyasına yön vermeye devam etmesine yol açıyor. Okuyucu ve izleyiciler her yeni bölümde veya yeni filmde çok daha yüksek görüntü teknolojilerinin sayesinde de çizgi roman dünyasını daha gerçekçi bir şekilde deneyim edebilme imkanına sahip olabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı