Emeklilere Kredi Veren Bankalar 2020

Emekliyseniz ve kredi almak istiyorsanız öncelikle bankaların genel kural ve şartlarını karşılıyor olmanız gerekmektedir. Günümüzde birçok kamu bankası emeklilere faizsiz olarak kredi imkânı sağlamaktadır. Bu yazımızdaemeklilere kredi veren bankalarve bu kredi nasıl talep edilir vb. soruların yanıtlarını vereceğiz.

Emekli olarak kredi alabilmek için öncelikle aylık taksitlerinizin çok yüksek olmaması gerekmektedir. Maaş durumunuzla kredi talebiniz orantılı olması şarttır ve yakın zamanda başka bir banka üzerinden kredi almamış olmanız gerekmektedir. Ayrıca genellikle bankalar 75 yaş üzerindeki emeklilere kredi vermezler.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar ve Faizler 2020

Emeklilere Kredi Veren Bankalar 2019
Emeklilere Kredi Veren Bankalar 2020

2020 yılında emeklilere faizsiz veya faizli olarak kredi imkânı tanıyan birçok banka bulunmaktadır. Faizsiz olarak kredi tanıyan bankalar arasında Ziraat Bankası Katılım, Vakıf Katılım Bankası, Kuveyttürk, Türkiye Finans Katılım Bankası ve Albaraka bulunmaktadır.

Ayrıca diğer bankalar da emeklilere kredi vermektedir ancak bu kredilerde belirli bir miktar faiz oranları bulunur.

Örneğin emekliyseniz QNB Finansbank üzerinden alacağınız kredilerde %1.48 faiz,
İş Bankası üzerinden alacağınız kredilerde %1.55 faiz,
TEB üzerinden alacağınız kredilerde %1.60 faiz,
ING Bank üzerinden alacağınız kredilerde %1.59 faiz,
Yapı Kredi üzerinden alacağınız kredilerde %1.77 faiz,
Garanti üzerinden alacağınız kredilerde %1.87 faiz,
Vakıfbank üzerinden alacağınız kredilerde %1.54 faiz,
HSBC üzerinden alacağınız kredilerde %1.63 faiz,
Fibabanka üzerinden alacağınız kredilerde %1.71 faiz,
Enpara üzerinden alacağınız kredilerde %1.77 faiz,
ve son olarak AlternatifBank üzerinden alacağınız kredilerde %1.92 faiz uygulanmaktadır.

Bu faiz oranları sürekli olarak değişmektedir ve güncel faiz oranlarını bankalarla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Alacağınız kredinin iyi hesap edilmesi ve uygulanacak faizin bu krediye uygun olmasını hesaplamak da her zaman sizin avantajınıza olacaktır. Ayrıca bankalar çeşitli dönemlerde kampanyalar düzenleyerek bu faizi sıfıra çekmektedirler.

Ayrıca kredi kampanyalarından faydalanmak için daha önceki bankacılık işlemlerinizde güvenilir bir müşteri izlenimini bankaya vermeniz gerekmektedir. Bu noktada kredi puanınız da önem taşımaktadır.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar 2019
Emeklilere Kredi Veren Bankalar 2020

Ayrıca PTT üzerinden de kredi alma imkânınız bulunmaktadır. PTT çeşitli dönemlerde ihtiyaç kredisi olarak ihtiyaç sahiplerine destek olan bir firmadır. Ancak bu krediyi doğrudan almanız mümkün değildir. Maaşınızı şayet PTT üzerinden alıyorsanız PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalardan kredi çekmenize kolaylık sağlanmaktadır. Maaşınızı başka bir banka üzerinden alıyorsanız PTT sizden kefil veya teminat talep edebilir. PTT üzerinden kredi alabilmek için Aktifbank ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Maaşınızı PTT’den aldığınız zaman Aktifbank sizlere ihtiyaç kredisi imkânı sağlayacaktır. Bu kredi limitinin üst sınırı 40.000 TL’dir. Bu kredi başvuruları sadece şubelerden yapılmaktadır. Bunun için SMS veya internet bankacılığı kullanmadan size en yakın olan PTT şubesine gitmeniz gerekir. Ayrıca PTT üzerinden maaş alıyorsanız Şekerbank üzerinden de kredi talep edebilirsiniz. Bu kredinin üst limiti ise 36.000 TL olarak belirlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir