Genel

Dünyanın En İyi 10 Havalimanı

Teknolojinin gelişimiyle birlikte artık ulaşım alanında çok önemli çözümlerden yararlanılabiliyor. Özellikle de ulaşımın daha güvenli ve daha konforlu bir hale gelirken aynı zamanda da son derece yüksek hız standartlarına sahip olmasını sağlayan havayolu ulaşımı dünyanın her yerinde son derece hızlı bir gelişim sürecinden geçiyor. Dünyanın her yerinde özellikle havayolu ulaşımına ilişkin altyapı yatırımlarının oldukça büyük kapsamlı olarak yapılıyor olması sayesinde çok daha ekonomik bir şekilde uçuş gerçekleştirebilme şansına sahip olunabiliyor. Özellikle de son derece gelişmiş olan havayolu ulaşım sektörü sayesinde tüketicilere çok daha zengin bir uçuş alternatifi sunulabiliyor. Bu şekilde havayolu ulaşım şirketlerinin sayısının artış göstermesi, fiyatlar açısından da son derece ciddi bir rekabet nedeni ile önemli indirimlerin yakalanmasına yardımcı oluyor. Bu durumda havayolu ulaşımına olan ilginin hızla artış göstermesine neden olur. Dünyanın her yerinde bu yoğun talebin karşılanması ve en kaliteli hizmetin sunumu için birbirinden gösterişli havalimanları yapılıyor. Bu şekilde son derece önemli özelliklerde havaalanları bulunuyor. Bizde dünyanın her yerinden özellikleri ve kaliteleri açısından dünyanın en iyi 10 havalimanı listesi hazırladık.

Abu Dabi Uluslararası Havalimanı

Birleşik Arap Emirlikleri’ nin başkenti Abu Dabi’ de bulunan bu gösterişli havalimanı dünyanın en iyi 10 havalimanı listemizde kendisine yer buluyor. 6 kıtaya da aktarmasız uçuş gerçekleştirilebilmekte olunan önemli havalimanlarından birisi olan Abu Dabi Uluslararası Havalimanı bünyesinde 30 farklı havayolu ulaşım şirketi tarafından 60 farklı ülkeye ve 120 bölgeye uçak kaldırılıyor.

Ben Gurion Uluslararası Havalimanı

İsrail’ in başkenti Tel Aviv’de hizmet vermekte olan Ben Gurion Uluslararası Havalimanı, aslında Orta Doğu Bölgesinde bulunan en güvenilir ve en kaliteli havalimanları arasında ilk sırada yer alıyor. 2017 yılında toplamda 20.8 milyon yolcuya ev sahipliği yapmış bir havalimanıdır.

Haneda Uluslararası Havalimanı

Her alanda son derece gelişmiş yapısı ile öne çıkan Japonya, dünyanın en iyi 10 havalimanı listesinde de kendisine yer buluyor. Japonya’ nın başkenti Tokyo’ da bulunan ve diğer bir adı Tokyo Havalimanı şeklinde de isimlendirilen Haneda Uluslararası Havalimanı tek bir yıl içerisinde 90 milyona yakın yolcu sayısı ise dünya genelinde en yüksek seyahat hacmine sahip olan havalimanları arasında dördüncü sırada yer alıyor. Bu kapasitesi ile Asya kıtasında bulunan en işlek ve en aktif havalimanlarından birisi konumunda bulunuyor.

Zurih Havalimanı

Zurih kentine 13 kilometre uzaklıkta bulunan Zurih Havalimanı toplamda 3 terminal ile hizmet veriyor. Bu havalimanından yolcular 196 farklı havalimanına ve toplamda 62 ülkeye doğrudan seyahat gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor.

Hong Kong Uluslararası Havalimanı

100 havayolu şirketi ile faaliyet göstermekte olan Hong Kong Uluslararası Havalimanı dünyanın en iyi 10 havalimanı listemizde kendisine yer buluyor. 2015 yılında yaklaşık 70 milyon yolcu kapasitesini yakalamayı başarmıştır.

Incheon Uluslararası Havalimanı

Günümüzde hem temizlik hem de hizmet standartları açısından pek çok otorite tarafından dünyanın en iyi havalimanı olarak gösterilmekte olunan Incheon Uluslararası Havalimanı Güney Kore’ nin Seul kentinde bulunuyor. Uluslararası havalimanı bünyesinde 6 yıldızlı otel, kumarhane gibi ultra lüks hizmetler bulunuyor. Toplamdaki yolcu kapasitesi ise 44 milyon olarak belirtiliyor.

Dubai Uluslararası Havalimanı

Günümüzde dünya genelinde havayolu trafiğine ilişkin yapılan araştırmalara göre dünyanın en iyi 10 havalimanı listemizde bulunan Dubai Uluslararası Havalimanı, dünyanın en yoğun trafiğe sahip olan üçüncü havalimanı durumunda bulunuyor. Mevcut durumda 75 milyon yolcu kapasitesine sahip olan havalimanı tıpkı Seul’ de bulunan havalimanında olduğu gibi lüks oteller, alışveriş alanları gibi lüks hizmet standartlarına sahip.

Hamad Uluslararası Havalimanı

Katar’ ın başkenti Doha’ da bulunan Hamad Uluslararası Havalimanı çok yeni bir havalimanı olmasına rağmen çok yüksek kapasiteyle hizmet sunan havalimanı kentin üçte ikisi büyüklüğüyle devasa bir alana yayılıyor.

Singapur Changi Havalimanı

Dünyanın en büyük ve en lüks havalimanlarından birisi olan Singapur Changi Havalimanı ücretsiz sineması, dinlenme salonu, ayçiçeği bahçesi, spa merkezi ve havuzlu otelleri ile son derece ultra lüks bir havayolu ulaşım deneyimini yolculara sunuyor. Bu neden ile de oldukça yüksek bir kalite hizmet standartlarına sahiptir.

İstanbul Havalimanı

Rastgele sırlamayla yazılmış olan dünyanın en iyi 10 havalimanı listemizde yer alan İstanbul Havalimanı tam olarak kapasiteye girmiş olmasa da 29 Ekim’ de ilk kademesi açılmıştı. Tam kapasiteli olarak hizmet vermeye başladığında 200 milyon yolcu kapasiteyle faaliyet gösterecek İstanbul Uluslararası Havalimanı dünyanın en büyük havalimanı konumunda bulunacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı