Cilt Bakımı

Dermaroller Nedir, Ne İşe Yarar, Cilde Faydaları Nelerdir?

Son yıllarda dünyanın her yerinde güzellik uzmanları tarafından cilt bakımı alanında son derece yaygın şekilde kullanılmaya başlanması ile birlikte oldukça popüler bir hale gelen dermaroller ile etkileyici ve başarılı bir cilt bakımının gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Bu şekilde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılan bir güzellik ürünü olması nedeni ile dermaroller bir üründür. Temel tasarım özellikleri çerçevesinde de üzerinde çok küçük nitelikli iğnelerin olduğu silindir formunda bir üründür. Özellikle de cilt üzerinde ‘mikro’ kapasitede kanalların açılması ile dokulardaki yenileme sürecinin uyarılmasına ve aynı zamanda da hızlandırılmasına yardımcı olur. Söz konusu kanallar yardımı ile deri altında oluşturulmak istenen etken maddelerin ulaşması mümkün olur. Bu şekilde ciltteki yenilenme hızının artış göstermesi ile birlikte cildin sağlık hücreler oluşturmaya başlaması sağlanabilmektedir.

Cilt üzerinde özellikle de ‘hyaluronik asit’ ve ‘kolajen’ üretiminin önemli oranda artış göstermesi sağlanır ve böylelikle çok daha sağlıklı bir cilt ve deriye sahip olunabilir. Günümüzde hasar görmüş olan ciltlere yönelik olarak son derece sık şekilde kullanımı önerilmektedir. Ancak dermaroller seçimi noktasında mutlaka dikkatli bir şekilde hareket edilmesi çok büyük bir önem taşımaktadır.

Dermaroller Nasıl Olmalıdır?

Dermaroller seçimi noktasında mutlaka dikkatli bir şekilde hareket edilmesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle de dermarollerin etkili ve sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi açısından büyük önem taşıyan özelliklerinin farklı seçenekler içeriyor olması nedeni ile ihtiyaca odaklı olarak seçilebilmesini mümkün kılıyor. Bu çerçevede de dermaroller seçimi sırasında mutlaka;

 • İğne uzunluğu,
 • İğne sayısı,

Gibi faktörler dikkate alınmalıdır. Bununla birlikte dermaroller için yapılacak bu seçimlerde cilt tipi, cilt sorunları ve cilt bakımı gerçekleştirmek amacı ile kullanacak kişinin yaşı gibi faktörlere dikkat ederek tercihlerin yapılmasına dikkat edilmelidir.

Dermaroller Ne İşe Yarar?

Son derece geniş bir kullanım alanına sahip olan dermaroller vücutta tüm bölgelere etkin bir şekilde cilt bakımı uygulamaları dahilinde kullanımı gerçekleştirilebilen bir üründür. Ancak günümüzde özellikle güzellik uzmanları tarafından dermaroller kullanımı için ağırlıklı olarak tercih edilen vücut bölgelerinin başında yüz bölgesi gelir.

Dermaroller Ne İyi Gelir?

Dermaroller cilt bakımı açısından son derece önemli etkilere sahiptir. Özellikel de sağlıklı ve doğal bir cilt bakımının etkin bir şekilde gerçekleştirilebilmesi açısından dermaroller kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Bu kapsamda da dermaroller ile ciltte gerçekleştirilebilecek doğal cilt bakımının başarılı etkileri arasında;

 • Sivilce izlerinin giderilmesini sağlar,
 • Deride çatlakları yok eder,
 • Saç dökülmesini tedavi eder,
 • Göz altında meydana gelen torbaları, morlukları ve şişlikleri yok eder,
 • Cilt lekelerinin yok edilmesini sağlar,
 • Selülitlerin yok edilmesine yardımcı olur,
 • Yaşlanmış ve yıpranmış cildin yenilenmesine yardımcı olur,
 • Ciltteki kan dolaşımının hızlandırılmasını sağlar,
 • Ciltte erken yaşlanma etkilerini yok eder,

Şeklinde önemli etkileri ve faydaları bulunmaktadır. Bu şekilde cilt bakımı işlemlerinin son derece doğal ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi mümkün olmaktadır.

Dermaroller Neresi İçin Kullanılır?

Günümüzde güzellik uzmanları tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde tercih edilmekte olan dermaroller pek çok farklı alan için kullanılabilmektedir. Buna göre vücut bölgelerinde, yüz bölgesinde, saç bölgesinde, göz altı ve çevresinde kullanıma uygundur. Özellikle de ciltte meydana gelen anti-aging, deri çizgileri, cilt gerginliği, genişleyen gözenekler, hiperpigmentasyon, kırışıklık, saç dökülmesi, selülit ve vücut çatlakları ile birlikte akne, yara ve yanık gibi izlerde kullanıma uygundur. Bu tip sorunlara etkin ve sağlıklı bir cilt bakımı işleminin gerçekleştirilmesi ile birlikte cilt sağlığının doğal şekilde geri kazanılmasına yardımcı olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı