Telefon Güncelleme

Casper Via A1 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yüksek performans ve performans canavarı takma isimleriyle kullanıcılara sunulan Casper Via A1 akıllı cihazı, orijinal olarak Android 6.0 Marshmallow işletim sistemine sahip bir telefon. Bu telefonun Android 7.0 Nougat işletim sistemi desteği bulunmakla beraber, güncellemesinin yapılması için, ayarlar uygulaması altında bazı işlem ve düzenlemelerin yapılması gerekiyor.

Kullanıcıalr tarafından yoğun ilgi gören akıllı cihazlar arasında olan Casper  Via A1, sahip olduğu Mediatek MT 6755M 1.8Ghz Octa Core(8 Çekirdek) 64bit işlemci sayesinde oldukça hızlı bir cihaz. 5.5 inç ekran ölçülerine sahip cihaz, Gorilla Glass 3 ile IPS In-cel isimli ekran teknolojilerne de sahip olarak hazırlanmış.13 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel ön kamera ve kameralarında flash desteği bulunması diğer özellikleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda HD video kayıt özelliğine de sahip bir cihaz.

Casper Via A1 akıllı cihazının Android 7.0 Nougat işletim sistemi güncellemesinin nasıl yapılması gerektiğini, adımlar halinde aşağıda aktarmaya çalıştık.

Güncelleme Öncesinde Yapılması Gereken Önemli İşlemler

İşletim sistemi güncellemeleri hem normal güncellemelerden daha uzun sürer ve hem de yaşanabilecek elektrik kesintileri cihazınızın işletim sisteminde olumsuz etkilere neden olabilir. BU sebeple işletim sistemi güncellemeleri sırasında mümkünse telefonunuzun şarjda kalması sağlanmalı ve bataryasının tam dolu olması önemlidir.

Benzer şekilde güncelleme dosyasının büyüklüğü nedeniyle, iyi bir internet bağlantı hızına sahip olmanız gereklidir. 3 Adetten fazla cihaza bağlantı sağlayan bir internet ağının bant genişliği, yeterli indirme desteği sağlayamayacaktır. Verimli şekilde indirme ve güncelleme yapılabilmesi için, internet ağınızın yeterli kapasitede hız sunuyor olmasına özen göstermeniz önemlidir.

Bu türlü güncellemeler çeşitli teknik nedenler, internet hızı, elektrik kesintisi ve benzeri çeşitli nedenlerle teknik sorunla karşılaşma olasılığınızın bulunduğu güncellemelerdir. Bu sebeple böyle bir güncelleme öncesi mutlaka cihazınızın full yedeğini almanız önemlidir.

Casper Via A1 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Ana menüde bulunan “ Ayarlar “ uygulamasına tıklayarak girin.

Ekranın en altında yer alan “ Telefon Hakkında “ sekmesini bularak tıklayın.

Bu menüde “ Sistem Güncellemeleri “ adıyla yer alan sekmeyi bularak tıklayın.

Bu sekmeye girildiğinde “ Güncellemeleri Denetle “ sekmesini bularak tıklayın. BU işlemin ardından yapılacak denetleme sonrasında Android 7.0 Nougat güncelleme paketi, güncelleme seçenekleri arasında görünecektir. Göründüğünde üzerine tıklayarak indirme işlemini başlatın.

İndirilen dosyayı bularak üzerine tıklayın ve karşınıza çıkacak olan kullanım şartlarını kabul ederek, güncelleme işlemini başlatabilirsiniz.

İşlem başlamadan önce telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılacak ve açıldığında güncelleme işlemi başlamış olacaktır. Güncelleme işleminin hangi düzeyde olduğunu gösteren bir bar ekranda görünecek ve bu barın tamamen dolmasına kadar, telefonunuzla herhangi bir işlem yapmamanız gerekiyor. Bar dolduğunda güncelleme işlemi tamamlanmış olacak ve telefonunuz kullanıma hazır hale gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı