Teknoloji

Bosch Çamaşır Makinesi E29 Kodu Çözümü

Dünyanın her yerinde en fazla tercih edile beyaz eşya üreticilerinin başında Bosch geliyor. Tüm ürünlerinde yüksek kalite ve geniş fonksiyonellik olgularına önem veren Bosch’ un piyasaya sunduğu çamaşır makineleri ile her çamaşır tipine uygun olarak çamaşırların yıkanabilmesine yardımcı oluyor. Çamaşırların zarar görmeden, yıpranmadan ve tabii ki daha kısa süreler içerisinde daha düşük su tüketimi ile yıkanabilmesine yardımcı olan Bosch markalı çamaşır makineleri Türkiye’ de de yaygın olarak tercih ediliyor .Akıllı teknolojiler ile uzaktan yönetim ve daha geniş fonksiyonlu kullanım gibi çok önemli avantajlar sağlayan Bosch çamaşır makinelerinde özel LCD ekranlı dijital gösterge bulunuyor. Bu dijital gösterge ekranı üzerinden makinedeki mevcut işlem hakkında bilgi alabilmek mümkün olduğu gibi aynı zamanda da artık mevcut sorunlarına ilişkinde bilgi alınabiliyor. Bosch çamaşır makinesi hata kodları aracılığı ile kullanıcıların makinede bir sorun olup, olmadığını kolay bir şekilde anlayabilmeleri sağlanıyor. Bosch çamaşır makinesi e29 kodu çözümü ise son derece basit olduğu gibi en fazla görülen Bosch hata kodlarından birisidir.

Bosch Çamaşır Makinesi E29 Hata Kodu Neden Olur?

Bosch çamaşır makinelerinde görülen e29 hata kodu, tüketicilere çığu zaman fazlasıyla problem teşkil edebiliyor. Çok sık olarak da görülmesi tüketicilerin internet üzerinde Bosch çamaşır makinesi e29 kodu çözümü için diğer hata kodlarına oranla daha fazla araştırma yapmasına neden oluyor. Son derece kaliteli malzemeye ve birinci sınıf yazılım teknolojilerine sahip olsa da hem mekanik odaklı hem de yazılımsal ya da elektriksel odaklı çamaşır makinesi arızaları Bosch ürünleri içinde söz konusu olabiliyor. Bosch çamaşır makinesi hata kodları listesi sayesinde kolay bir şekilde eğer çamaşır makinesinin gösterge ekranında e29 hata kodu alınıyor ise bu hat akodunun makiendeei hangi soruna işaret ettiği öğrenilebiliyor.

Buna göre de günümüzde en güncel Bosch çamaşır makinesi hata kodları ve anlamları listesine göre Bosch çamaşır makinesi e29 kodu çözümü dahilinde hatanın su girişini tespit edemeyen akış sensörü nedeni ile meydana geldiği anlaşılmaktadır. Bosch çamaşır makinesinde görülen e29 hatası, makinede yer alan özel su seviye anahtarı sensörünün makine içerisine seçilmiş olan programa uygun düzeyde su girişi alınamadığını göstermektedir. Yani seçilen yıkama programı dahilinde makinenin alması gereken seviyede suyu alamadığını ya da istenen miktarda suyun ölçümün yapılamadığına işaret etmektedir. Bu durumda çamaşır makinesinin suyu almış olma olasılığının da bulunduğunu ancak bunu algılayamadığını da bu hata kodu göstermektedir.

Bu şekilde iki olasılık bulunması arıza onarım müdahaleleri açısından önemli bir değişikliğe neden olur. Bu yüzden de hangi müdahalenin nasıl yapılması gerektiği genel kullanıcı cephesinde bilinmeyebilir. Bununla birlikte bu parçalara ilişkin gerekli olan arıza onarım ya da arıza tespiti için gerekli olan teknik ekipmana da sahip olmayabilir. Söz konusu makinede uygun olmayan ekipman kullanımı ya da bilgisiz müdahale denemeleri makine açısından daha yüksek maliyetli ve hatta geri döndürülemez düzeyde mekanik ya da elektriksel arızalanmaların meydana gelmesi söz konusu olabilir. Bu tip durumlar ile karşı karşıya kalınmaması açısından Bosch çamaşır makinesi e29 kodu çözümü için mutlaka profesyonel destek alınması tavsiye edilmektedir.

Bosch Çamaşır Makinesi E29 Hata Kodu Hangi Modellerde Görülür?

Bosch çamaşır makinelerinin her modeli için e29 hata kodunun alınması gibi bir durum söz konusu değildir. Yani Bosch çamaşır makinesi e29 kodu çözümü belirli Bosch çamaşır makinesi modellerine ilişkin olarak görülmektedir. Buna göre günümüzde e29 hata kodu genel olarak;

  • Bosch Logixx 7 çamaşır makinesi,
  • Bosch Logixx 8 Serisi çamaşır makinesi,

Modellerinde görülmektedir. Bu iki modelde görülebilen e29 hata kodunun çözümü için mutlaka profesyonel servis desteğine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir. Su girişi kaynaklı problemler olması bazı durumlarda doğrudan parça değişimi müdahalelerinin uygulanmasını dahi gerektirebilir. Özellikle de su seviye anahtarı ya da su giriş ventili gibi parçalar için parça değişimi işleminin uygulanması söz konusu olabilir. Bu durumda Bosch çamaşır makinesi teknolojisine uygun teknik ekipmanlar kullanarak ve yalnızca orijinal Bosch yedek parçaları kullanılarak, müdahalelerin gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi halde çok daha ciddi sorunlara yol açılabilir ya da onarım sonrası kullanım sürecinde aynı ya da benzer sorunlarla kısa sürede yine karşılaşılabilir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Logiixx8 çamaşır makinemde hiçbir arıza arıza kodu vermiyor. Program renkli/beyaz yıkama programında sonuna kadar yıkama yapıyor ve bitiyor. Durulama ve sıkma yapmıyor. Cihazı resetledim ve makinenin pompa yerini temizledim ama yine aynı. Sadece 15 dakika programında durulama ve sıkma yapıyor

      1. Merhaba bnm cihazim bosch adventicc ve e 29 hatasi veriyor cihazim ve su ventilini su akis sensorunu prestatini deyistirdim cihazimi resetledim cihaz aynisini yapiyor inoksanta teknisyenim ben ama hala ayni hatayi veriyor en son hurdaciya verecem cihazi birdahada bosch marka hic bir cihaz alip tavsiye bile etmeyecem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı