Telefon Güncelleme

Asus ZenFone 3 Deluxe Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

Asus, bilgisayar teknolojileri alanında dünyanın bir numarası konumunda bulunuyor. Özellikle de cihazın son derece yüksek performansı ile son derece verimli şekilde her türlü kullanım ihtiyacına yönelik yanıt sunabiliyor. Bununla birlikte Asus son yıllarda akıllı cep telefonu pazarında da kendisine etkin bir şekilde yer buluyor. Asus Zenfone 3 Deluxe akıllı cep telefonu ile de akıllı cihaz pazarında kullanıcıların bir numaralı tercihi konumunda kendisine yer ediniyor. Özellikle de cihazın bilgisayarlarında olduğu gibi Asus’ un en yüksek işlemci ve RAM kapasitesini taşıyor. Bu sayede de en yüksek grafik özelliklerine sahip olan mobil oyunlarda, yüksek görüntü kaliteli video veya fotoğraflarda dahi zorlanmadan oynatım sağlayabiliyor.

Bu nedenle de genel kullanım amacı ile son derece yoğun olarak kullanılıyor. Ancak gelişen yazılımsal faktörler Android mobil işletim sistemi için yeni güncellemeleri gerektiriyor. Özellikle de Asus Zenfone 3 Deluxe cihazlarda en güncel Android sürümü kullanılarak güvenlik açıklarından korunabilir ve en yeni Android sürüm özelliklerinin kullanımından faydalanılabilmektedir. Ancak bazı kullanıcılar açısından Asus Zenfone 3 Deluxe yazılım güncelleme nasıl yapılır bilinmediğinden, kapsamlı bir rehber hazırlandı.

Asus Zenfone 3 Deluxe Yeni Android Sürümü Nasıl Yüklenir?

Asus Zenfone 3 Deluxe Android yükseltme işlemi için kullanıcıların öncelikli olarak cihazlarında internet bağlantısı, pil durumu 50% veya üzeri (yada şarja takılı) ve 500 MB’ den daha fazla depolama alanı olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca güncelleme öncesinde telefon yedeğinin alınması da çok önemlidir. Telefon yedeğinin alınmasından sonra ise kullanıcıların cihazlarındaki güncelleme işlemlerine başlayabilir.

Güncelleme işlemini yapabilmek için hazırladığımız Asus Zenfone 3 Deluxe yazılım güncelleme nasıl yapılır rehberi ile herkes kolayca güncellemeyi yapabilir. Güncelleme işlemi Android işletim sisteminde yapılacağından kullanıcıların; ‘Ayarlar’-‘Telefon Hakkında’-‘Sistem Güncellemeleri’ ve ‘Güncellemeleri Denetle’ butonlarına basması gerekir. Bu işlemler gerçekleştirildiğinde Android’ in resmi olarak yayınlanan en güncel sürümüne ilişkin güncelleme paketi seçenek olarak kullanıcının karşısına çıkar.

Güncelleme paketi cihaza indirilmelidir. Bu aşamada indirmeyi Wi-Fi bağlantısı üzerinden yapmak, güncelleme paketinin indirilmesi süresinin daha kısa olmasını sağlar. Güncelleme paketi cihaza indiğinde otomatik olarak ‘Kur’ seçeneği çıkar. Bu seçenek yardımı ile kurulum başlatıldığında ekran kapanır ve sadece güncellemenin tamamlanmasına kalan süreyi gösteren bir grafik çıkar. Bu grafiğin sona ermesine kadar beklenmelidir. Böylelikle güncelleme tamamlanır ve Asus Zenfone 3 Deluxe cihazında en son desteklenen sürümdeki Android versiyonunun kullanımına önceki versiyondaki veriler üzerinden devam edilebilir.

Bu güncelleme işlemi sayesinde Android’ in en yeni sürümünün cihazlara getirmiş olduğu güvenilir kullanım ve yeni nesil özellikleri Asus Zenfone 3 Deluxe donanım özellikleri ile bir arada kullanabilme şansına sahip olunabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı