Telefon Güncelleme

Android Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır? (Android 8.0 Rehber)

2000’ li yılların ortalarından itibaren ciddi bir furya olarak ortaya çıkan akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayar cihazları için özel olarak geliştirilen 3 farklı mobil işletim sisteminden birisi de Android’ dir. Hatta günümüz modern yüzyıl dünyasında binlerce farklı akıllı cep telefonu modeli için Android mobil işletim sistemi kullanılıyor. Açık kaynaklı kodlu bir işletim sistemi olmasının yanı sıra alternatiflerine oranla daha stabil bir performans ortaya koyması da bu denli cihazlarda tercih edilmesine neden oluyor. Android mobil işletim sistemi, gelişen akıllı cihaz teknolojisine paralel olarak gelişimini sürdürüyor. Özellikle de en yeni teknolojik akıllı cihaz donanımlarını karşılayabilecek ve verimliliklerini en iyi şekilde değerlendirebilmeye yardımcı olacak yazılımsal gelişimler yaşıyor. Bu şekilde de piyasaya yeni Android versiyonları/sürümleri sunuluyor. Android Oreo 8.0 versiyonu da en yeni özellikleri ile en yeni akıllı cihazlara uyumlu olarak piyasaya sürülmüş olan Android mobil işletim sürümüdür. Donanımsal yeterliliği bulunan tüm Android akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar için kullanımı gerçekleştirilebilen Android Oreo 8.0 güncellemesi ile ilgili olarak merak edilenler yazımızda. Özellikle de Android Oreo güncellemesi nasıl yapılır rehberi ile en yeni Android sürümüne kolayca geçiş yapılabiliyor.

Android Oreo Güncellemesi Nasıl İndirilir?

Android güncellemelerin de öncelikle güncelleme paketinin cihaza indirilmesi gerekmektedir. Böylelikle cihazda kurulum için gerekli olan dosyaların bulundurulması sağlanabilmektedir. Bu noktada akıllı cihaz kullanıcıları Android mobil işletim sistemlerinde bulunan ‘Ayarlar’ menüsüne giriş yapmaları gerekiyor. Bu ekranda yer alan ‘ Telefon Hakkında’ kısmından güncellemelere ulaşabiliyor. Güncellemeler sayfasında bulunan ‘Sistem Güncellemeleri’ ekranındaki ‘Güncellemeleri Denetle’ seçeneği ile Android Oreo 8.0 güncelleme paketi aranabilir. Denetleme sonucunda Android Oreo güncelleme paketini bulan cihazda, ‘Güncellemeyi İndir’ seçeneği ile güncelleme paketinin cihaza indirilmesi gerekir. Bu işlem için cihaz internete bağlı olmalıdır. Mobil Data ve Wi-Fi bağlantı seçeneklerinden ikisi de tercih edilebilir. Ancak Wi-Fi tercih edilmesi indirmenin daha hızlı yapılmasını sağlar.

Android Oreo Güncelleme Nasıl Kurulur?

Güncelleme paketinin cihaza indirilmesinin ardından Android Oreo güncellemesi nasıl yapılır rehberine göre cihaza son sürümün yüklenmesi için indirilen güncelleme paketine tıklandığında çıkan ‘Güncellemeyi Kur’ seçeneğine basılması gerekir. Bu işlem öncesinde telefon yedeğinin alınması olası sorunların veri kaybına neden olmaması sağlanır. Ayrıca pil durumunun 50% ve üzeri ya da şarja takılı olmasına dikkat edilmelidir. Güncelleme başlatıldığında ekran kapanır. Bu normal bir süreçtir. Ekran kapalı iken güncellemenin kalan süresine ilişkin zaman çizelgesi çıkar. Buradan güncelleme durumu takip edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı