Telefon Güncelleme

Android Nougat 7.0 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

Açık kaynak kodlu mobil işletim sistemi olması nedeni ile Android mobil işletim sistemi pek çok cihazda yoğun şekilde kullanılıyor. Kullanıcıların daha fonksiyonel ve daha stabile bir cihaz kullanımına sahip olabilmesi nedeni ile Apple dışında üretilen ve bazı Windows mobil işletim sistemi anlaşmalı mobil cihazların hepsinde Android mobil işletim sistemi kullanılıyor. Bu kapsamda yazılımsal ve donanımsal gelişmelere ilişkin olarak Android işletim sistemi ile ilgili olarak da düzenli olarak Anroid güncellemeleri gerçekleştiriliyor. Sürekli olarak artan kapasitelere ve değişen ihtiyçalar agöre daha gelişmiş özelliklere sahip olan yeni Android sürümleri yayınlanıyor. Kullanıcılarda cihazlarının uyumlulukları doğrultusunda kolay bir şekilde Android güncelleme ile Android sürümlerini güncelleyebiliyor. Bu kapsamda da son olarak Android Nougat 7.0 güncellemesi yayınlandı. En güncel Android işletim sistemi sürümünü kullanmak isteyen kullanıcılarda Android Nougat 7.0 güncellemesi nasıl yüklenir konusunda internette araştırma yapıyor.

Android Nougat 7.0 Güncellemesi Öncesinde Yapılması Gerekenler

Tüm Android versiyon güncellemelerinde kullanıcıların bazı hususlara dikkat etmeleri çok önemlidir. Çünkü uyumsuz Android sürümleri yüklenip, kullanılamayacağından yüklenmeye çalışıldığında, ancak cihazın fabrika ayarlarına getirilmesi ile sorunun çözülebilmesi mümkün olur. Bu yüzden de Android Nougat 7.0 güncellemesi öncesinde dikkat edilmesi gereken husus, cihazın donanımsal kapasitesinin Android Nougat 7.0 versiyonu ile uyumlu olup, olmadığını kontrol etmesidir.

Bunun dışında kullanıcıların mutlaka Android Nougat 7.0 güncellemesi nasıl yapılır sorusu dahilinde öncelikli olarak eğer cihazı güncelleme için uyumlu ise yedeğini alması gerekir. Akıllı cihazlarda telefon yedeği alma işlemlerini gerçekleştirmek, güncelleme işlemleri sırasında oluşabilecek hataların telefonda yer alan fotoğraf, kişi rehberi, video, diğer dosyalar ile uygulama verilerinin kaybedilmesine neden olabileceği söz konusudur. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalınmaması açısından mutlaka güncelleme öncesinde telefon yedeği alınmalıdır. Bunun dışında Android Nougat 7.0 versiyon güncellemesinin büyük boyutlu olması nedeni ile mobil internet paketinin kotasının yetmemesinden indirilememesi ya da kotayı boş yere yememesi için daha çok Wi-Fi bağlantısı ile güncellemenin yapılması tercih edilmelidir. Bunun dışında şarjın bitmesinden dolayı güncellemenin kesilmemesi içinde şarjın en az 50% düzeyinde olmasına ya da cihazın şarja takılı olmasına dikkat edilmelidir.

Android Nougat 7.0 Güncelleme Nasıl Yapılır?

Android Nougat 7.0 güncellemesi nasıl yapılır sorusunun en önemli yanıtlarından birisi de kullanıcıların cihazlarının uyumlu olup, olmadığıdır. Kullanıcıların cihazlarının uyumlu olması durumunda cihaz üreticisi tarafından cihazın bildirim barına güncelleme bildirimi gönderilir. Bu durumda bu barda yer alan seçeneğe tıklayarak, Android Nougat 7.0 güncelleme paketine ulaşılabilir. Burada yer alan ‘Güncellemeyi İndir’ seçeneği ile yükleme paketinin cihaza karşıdan yüklenmesi gerekir. Karşıdan yükleme tamamlandıktan sonra çıkan ‘Güncellemeyi Kur’ seçeneğine tıklanarak, kolay bir şekilde Android Nougat 7.0 güncellemesi tamamlanarak, en son versiyon Android mobil işletim sistemini cihazda kullanabilmek mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı