Sağlık

Aklovir Uçuk Kremi Nedir, Uçuğu Geçirir mi ?

Tıp literatüründe ‘Herpes Simpleks’ olarak bilinmekte olan uçuk sorunu, toplum genelinde en yaygın şekilde görülen cilt rahatsızlıklarından birisi konumunda yer almaktadır. Son derece sık şekilde görülebilen ve ciddi etkiler oluşturması nedeni ile kişilerin mutlaka en hızlı şekilde çözümünü sağlamaya özen göstermesi büyük bir önem taşımaktadır. Bu kapsamda da günümüz modern sağlık ve tıp teknolojisi sayesinde üretilen ilaçlar ile pek çok cilt rahatsızlığında olduğu gibi uçuk rahatsızlığına ilişkin olarak etkin şekilde tedavi sağlayacak farklı ilaçlar bulunuyor. Bu ilaç gruplarından birisi de Aklovir uçuk kremidir. İçerik yapısı çerçevesinde de Aklovir uçuk kremi diğer uçuk kremlerinden farklı olarak hassas bölgelerde meydana gelen uçuk sorunlarına yönelik olarak kullanım için uygun yapıya sahip olmasıdır.

Aklovir uçuk kremi genel olarak dudak, burun çevresi ve burun içi, genital bölge gibi vücudun bölgelerinde ortaya çıkan uçuk sorunlarının tedavi edilmesi amacı ile etkin bir şekilde kullanılabilmektedir. Bununla birlikte ilk evrede kullanımının gerçekleştirilmesi durumunda çok hızlı şekilde etkilerini gösterecek ve çok daha kısa zaman dilimleri içerisinde sağlığın geri kazanılabilmesi sağlanabilecektir. Bu şekilde çok daha sağlıklı ve çok daha güvenli bir kullanım gerçekleştirilebilmekte olunan Aklovir uçuk kreminin kullanımıyla elde edilecek etki uçuk virüsünün hangi evrede olduğu ve tabii ki de yayılma durumu ile doğru orantılıdır. Yani uçuk virüsü çok geniş alanlara yayılmış durumda ise tamamen yok edilebilmesi daha uzun süreli bir uygulama sürecini gerektirmektedir.

Aklovir Uçuk Kremi Nasıl Kullanılır?

Kesinlikle uzman doktor tarafından reçete ile tavsiye edilmesi durumunda kullanılması gerekmektedir. Uzman doktor tarafından önerilmesi durumunda ise etkin bir şekilde kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Bu çerçevede de Aklovir uçuk kremi kullanımının gerçekleştirilebilmesi için kremin parmak ucuna bir miktar alınarak sürülmesi gerekir. Ancak bu aşamada uçuk virüsünün son derece bulaşıcı etkiye sahip olması nedeni ile mutlaka eldiven takılması veya ellerin hem uygulama öncesinde hem de uygulama sonrasında iyice bol sabunla yıkanmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Böylelikle bulaşıcı etkisinin önlenmesi sağlanabilmektedir. Aklovir uçuk kreminin günlük olarak 5 kez olacak şekilde 4 saatlik aralar ile uygulanması gerekir. Uygulama doğrudan uçuk üzerine hafif masaj teknikleri ile uygulanmalıdır. Bu uygulama işlemlerinin ardından kıs süre içerisinde etkilerinin somut bir şekilde görülebilmesi mümkün olur.

Aklovir Uçuk Kremi Kullanım Süreleri

Burun ve diğer hassas bölgelere yönelik olarak uygulama süresi 4 gün olurken, genital bölgeler için 5 gün ve hatta etkilerinin görülmemesi durumunda 10 güne kadar uzayabilmesi mümkündür. Bu şekilde 10 günlük bir tedavi süreci sonunda son derece etkili sonuçlarının alınabilmesi mümkün olabilmektedir.

Aklovir Uçuk Kremi Etkileri

Cilt yapısı üzerinde son derece ciddi sorunlara yol açan uçuk virüsünün ve uçuk problemlerinin tamamen yok edilmesine yardımcı olur. Özellikle de uçuk virüsü dolayısı ile ciltte meydana gelebilen kabuklanma, gerginlik, kaşınma  ve kanama gibi şikayetlerin etkilerinin önemli oranda düşürülebilmesine de yardımcı olur. Temel olarak uçuk virüsünün oluşturmuş olduğu etki ile ciltte meydana gelen gerginlik etkisi üzerinde yumuşatıcı etki oluşturur ve olası kanama sorunlarının yaşanmasının önlenmesine yardımcı olur. Uçuk şikayetlerine ilişkin olarak en fazla sorun oluşturan durumlardan birisi de uçuğun yok edilmesinden sonra izinin kalmasıdır. Ancak Aklovir uçuk kremi sayesinde düzenli kullanım sonucunda herhangi bir uçuk ya da benzeri nitelikli izlerin kalmaması sağlanabilmektedir. Böylelikle çok daha etkili bir kullanımın gerçekleştirilebilmesi ve çok daha etkileyici bir cilt yapısına sahip olunabilmesi mümkün olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı